THOLEN. STAVENISSE St. ANNALAND. zovele van onze landgenoten door tyrannie, en vervolging en honger, en ziekten verteerd worden, Hem als het hoogste vreezen en dienen De God onzer Vaderen ver vuile ons dan met blijde erkentenis tot Hem, die alle prijs, lof en aanbidding waardig is. Ds. W. Baaij. Vergadering G. O. I. W. In een vorige week Vrijdag gehou den vergadering van de in oprichting zijnde afdeeling Tholen van de gemeen schap „Oud Illegale Werkers Neder land", werd o.m. behandeld: le. bespreking van de Grondwet „G. O. I. W." 2e. het zoo spoedig mogelijk ballotee ren van adspirant-leden. 3e. werden de aanwezigen verzocht (dit door de afgevaardigde van de af deeling Tholen naar de Inter-Prov. Raad) hun meening uit te spreken, betreffende op de Inter-Prov. Raad gedane voorstellen: a. het aanleggen van een fonds voor het oprichten van gedenk- steenen (monumenten) voor ge vallen helden. b. het stichten van een fonds ten bate van de nagelaten betrek kingen der in de vrijheidsstrijd gevallen werkers. Wat a. betreft verzocht de Verga dering aan de afgevaardigde te willen meedeelen, dat zij hiermede liever wachtte, tot dringender behoeften waren geleenigd. Wat b. betreft was de vergadering van meening, dat hier de Ned. Regee ring voor had te zorgen en verzocht dan ook de afgevaardigde het volgende suggereerende schrijven aan de Inter- Prov. Raad te doen toekomen: „De Alg. Verg. der G. O. I. W. Kring Tholen in oprichting op dato 22 Febr. 1945, als haar meening uitsprekende, dat direct na de geheele bevrijding van Neder land het het Ministerie der Ned. Regee ring een eereplicht is te zorgen, finan- tieel, zoowel als Sociaal - economisch voor de nagelaten betrekkingen der in den vrijheidsstrijd gevallenen onder- zoowel als bovengrondsche werkers." o Dinsdag 27 Februari 1945 kwam de afdeeling G. O. I. W. Tholen in op richting opnieuw bijeen. O.a. was aan wezig een lid van de Inter-Provinciale Raad. De voorzitter opende met een kort welkomswoord de vergadering en gaf het woord vervolgens aan het Lid van de Provinciale Raad. Deze schetste in 't kort het ontstaan van de Gemeenschap O. I W. Spreker wees er op, dat in de eerste plaats noodig was naleving van de in de grondwet G. O. I. W. aangehaalde woorden waarheid, gerechtigheid en naastenliefde. De bedoeling is, dat in iedere gemeente een afdeeling O.I.W. wordt gevormd, mits een voldoend aan tal oud-illegale-werkers (minstens 15) aanwezig. Indien dit niet het geval is. moet zij gecombineerd worden met een naburige gemeente. In verband met de evacuatie zal het op het eiland voor- loopig wel beperkt blijven tot de kring Tholen, waarbij dan de reeds in het het eiland woonachtige oud-ill. werkers uit de andere gemeenten aansluiten. Verder werd, nadat enkele misver standen waren opgelost, een ballotage commissie benoemd, waarin 3 personen uit Tholen, 1 uit St. Annaland en 1 uit St. Maartensdijk zitting zullen hebben Na het zingen van het Wilhelmus, lste en 2de couplet, ging de vergade ring uiteen. Bekendmakingen. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat hij in 't vervolg Donderdag's voormiddags niet meer voor het publiek te spreken zal zijn. De Burgemeester voornoemd, C. v. d. Berge. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat klachten kunnen worden ingediend tegen de ambtenaren der ge meente, met uitzondering van personen behoorende tot de gemeente-politie en van personen die werkzaam zijn bij het gemeentelijk onderwijs, die van ontrouw aan de zaak van het Koninkrijk, aan Hare Majesteit de Koningin of aan de Regeering hebben doen blijken of van wie, op grond van hunne houding vóór of tijdens de bezetting, niet de getrouwe medewerking aan het herstel van het Vaderland kan worden verwacht. De klachten dienen, op schrift gesteld en onderteekend, vóór 15 Maart a.s. in zijn bezit te zijn. Tholen, 28 Februari 1945. De Burgemeester voornoemd, C. v. d. Berge. Openbaar Lager Onderwijs. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen 1 April aanstaande gelegenheid bestaat tot plaatsing op de openbare lagere school in die gemeente, van kinderen, die vóór 1 Mei 1945 den leeftijd van zes jaar zullen hebben bereikt. Ouders, voogden of verzorgers, die hun kinderen of pupillen op de openbare lagere school wenschen geplaatst te zien, worden in de gelegenheid gesteld daar van aangifte te doen bij het Hoofd der School, den heer W. van Liere, op Dinsdag 6 Maart a.s., des namiddags tusschen 4 uur en half vijf. Tholen, 1 Maart 1945. Burgemeester en Wethouders voorn., C. v. d. Berge, wnd. De Secretaris, Val. Laban. Vandalisme. Vele gebouwen zien er momenteel onooglijk uit, door schade van V. pro jectielen. Vooral de glasschade is aan zienlijk. Dat jongelui echter deze ver- grooten door met katapult of op andere wijze ruiten te laten sneuvelen is meer dan erg. Aan een gemeentebouw ons aller bezit werden in enkele dagen 6 groote ruiten stuk gegooid. Het is te hoopen, dat ouders, onderwijzers en politie het hunne doen, om zoo n vandalisme de kop in te drukken. Burgerlijke Stand over Febr. 1945. Geboren3 Febr. Johannes Jozua, zn. D. Melse en J. C. Vos. 5 Febr. Adriana Johanna, dt. v. J. Deurloo en A. J. Lindhout. 7 Febr. Gelina Cornelia, dt. v. F. A. de Kok en W. Vinjé. 9 Febr. Krijn Adriaan, zn. v. C. v. d. Jagt en P. M. J. Steur. 10 Febr. Helena Jacoba Baaij, dt. v. J. Baaij en M. P. Praat. 12 Febr. Tannetje Maria Verkam man, dt. v. J. Verkamman en R. Poot. 14 Febr. Wilhelmina Jacoba van der Jagt, dt. v. L. v. d. Jagt en J. Schooff. Huwelijken 15 Febr. Abraham Cor- nelis Bout, 23 j. geb. te Tholen en Neeltje Bout, 26 j. geb. te Tholen. Overlijden22 Febr. Teuntje Plai- sier, 89 j. wed. v. Cornelis Jacobus Greep. 22 Febr. Hubrecht Dorst, 80 jaar, weduwn. v. Maria Hage. 24 Febr. Michiel Joppe, 73 j. ongeh. Burgerlijke Stand over Febr. 1945. Geboren: 12 Febr. Pieternella Adr. dr. van C. Priem en P. A. Hage. 27 Febr. Cornelis Jacobus, zn. van D. Gakeer en J. E. van Dalen. Ondertrouwd: Leendert Hage, 37 jr. en Willemina Janna Sonke, 36 jr. (van St. Maartensdijk). Distributie van hout. Bon 108 en 109 van de houtkaart en bon 103 van de toeslag houtkaart geeft recht op het koopen van 100 kg. hout elk. Bekendmaking. De Burgemeester der Gemeente St. Annaland maakt bekend, dat het ver boden is water uit de waterleiding te gebruiken voor het schoonmaken van stoepen of straten, enz. waar nog geen voldoende water kan worden aange voerd naar den watertoren en uiterste zuinigheid geboden is voor het gebruik van brandstof voor de pompinstallatie van het pompstation. Overtreding kan tot gevolg hebben dat men van het verkrijgen van water wordt uitgesloten en proces-verbaal zal worden opgemaakt. St. Annaland, 26 Febr. 1945. De Burgemeester voornoemd, A. J. Bierens, wnd. De Burgemeester der Gemeente St. Annaland maakt bekend, dat de reke ningen e.d. van transportkosten i.v.m. de terugkeer naar deze gemeente ter gemeente-secretarie kunnen worden in-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 2