ST. MAARTENSDIJK Nu het bekomen van plakzegels van 10 cent zoo goed als onmogelijk is, geven we hierbij aan onze belang hebbende lezers den raad, bij voorko mende gevallen voor het voldoen van rekeningen boven f 10. strookzegels te gebruiken, welke op het postkantoor verkrijgbaar zijn. Toen deze week de werkman Koop man van St. Maartensdijk met anderen aan het houthakken was, trof een medearbeider hem met een bijl, waar door een diepe wonde in z'n „zitvlak" ontstond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. _OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN Aanvragen voor Paardentuig Gegadigden, die paardentuig of paar- dentuigonderdeelen voor de uitoefening van hun beroep of bedrijf dringend noodig hebben, kunnen zich wenden tot den Plaatsel. Bureauhouder V.V.O. in hun district ter verkrijging van een aanvraagformulier. Dit formulier dient naar waarheid en voorzien van een verklaring van een zadelmaker naar keuze, wederom bij den P.B.H. te worden ingediend. In verband met de nog zeer beperkte hoeveelheid beschikbaar tuigleder kun nen voorloopig nog slechts de meest gedupeerden in aanmerking komen. Aangeraden wordt, slechts in hoog- noodzakelijke gevallen tot aanvragen van tuigleder over te gaan. Het RIJKSBUREAU VOOR RUB BER is gevestigd: Prins Bisschopsingel 2, Maastricht. Het RIJKSBUREAU VOOR HOUT PRODUCTEN, Keizersgracht 7, is verplaatst naar Vrijstr. 11 te Eindhoven. Ter kennis van belanghebbenden worde gebracht dat belast is met de behartiging van de belangen op het gebied van de jacht: Ir. P. M. Tutein Nolthenius, Burg. de Manlaan 98, Breda. College van Commissarissen Landbouw, Handel, Nijverheid. Inlevering Bonnen Huisbrand. M.i.v. 10 Febr. 1945 geeft bon B.V. 41 van de brandstoffenkaart T 405 recht op het koopen van een eenheid brand stof. De aflevering zal zoo mogelijk in Februari geschieden. Aangezien de handelaar aan de hand van deze bon zal worden bevoorraad, is het nood zakelijk dat het publiek bon 41 direct inlevert bij zijn ingeschreven handelaar, tegen afgifte van een ontvangstbewijs. De handelaar zal deze bonnen ten spoedigste bij den distributiedienst in leveren ter verkrijging van een verza- meltoewijzing. Deze verzameltoewijzin gen worden aan de brandstoffencom- missie afgeven. S t o p z e 11 i n g v a n aflevering van zoogenaamd tegoed. De aflevering op de nog in omloop zijnde bonnen wordt opgeschort, ter wijl de handelaren verplicht zijn, aan gezinnen die tot nu toe de minste kolen op hun huisbrandbonnen hebben ont vangen, het eerst af te leveren op bon 41 Het is den handelaren verboden van heden af tot nader order af te leveren op de vroeger aangewezen bonnen van de huisbrandkaart T 405. de periode- bonnen van de kaart W 406, rant soenbonnen „een eenheid", coupures met vervaldatum vóór 10 Juni 1945 en machtigingen, afgeven door de Brandstoffencommissie en Distributie- dienst. Alle in het bezit van particulieren zijnde vroeger aangewezen bonnen van de kaart T 405 moeten alsnog worden ingeleverd. De handelaren leveren deze tot 9 Februari 1945 geldige bonnen, coupures,xverzameltoewijzingen, enz. bij den distributiedienst in ter verkrijging van verzameltoewijzingen met afgeknip- ten linkerbovenhoek, welke zorgvuldig moeten worden bewaard. Deze inwis seling kan tot 18 Febr. '45 geschieden. Aflevering op alle overige bonnen, b.v. rantsoenbonnen, bonnen voor kook- doeleinden, periodebonnen, coupures, machtigingen enz. zullen niet meer plaats vinden. Degenen, die meenen in aanmerking te komen voor een extra rantsoenbon wegens ziekte, bevalling enz., dienen zich in verbinding te stellen met hun huisarts c.q. distributiedienst. De MILITAIRE COMMISSARIS voor de provincie Zeeland maakt be kend, dat het aan soldaten verboden is bij particulieren foto's te laten ontwik kelen en dat het aan fotohandelaren, fotografen e.d. verboden is foto's van soldaten ter ontwikkeling aan te nemen. Hulp voor bezet Nederland. De Zweedsch hulpschepen „Dagmar Bratt" en „Norg" zijn met levensmid delen te Delfzijl aangekomen. De verdeeling van het voedsel zal nu zoo spoedig mogelijk beginnen. Oliemoeilijkheden van Japan. De Japansche regeering geeft thans openlijk toe, dat het onmogelijk is nieu we olievoorraden uit Nederlandsch-In- dië aan te voeren. In militaire kringen heerscht hierover ongerustheid. De mi nister van munitie verklaarde,,Ik ge loof, dat de moeilijkheden om olie uit de Zuidelijke gebieden te verkrijgen steeds grooter worden. Wij streven er echter zooveel mogelijk naar den olieaanvoer met tankbooten te verzekeren". (A.A.) Boven de groote rivieren. Honger sluipt door de steden van Holland. Schoten knallen overdag en 's nacht ieder uur. Roode, bruine, gele aanplakbiljetten herhalen zich dagelijks „Wegens verboden wapenbezit werd een groot aantal Nederlanders door het Polizeistandgericht ter dood veroor deeld en in het openbaar terechtge steld". Ik hoorde de schoten, ik zag de ontzetting in de vrouwenoogen. Ik zag de dooden, zij bleven in de straten lig gen. Ik zag de huizen branden, die door de S.S. bij wijze van straf werden aan gestoken. Ik zag het opgejaagde onder drukte volk onder de onmenschelijke last bijna in elkaar zakken. Bijna maar een geweldige kracht houdt het staandeDE GRONDDIEPE HAAT TEGEN ZIJN ONDERDRUKKERS EN DE HOOP OP VERGELDING... Zoo schrijft een uit Nederland gevlucht Zwitser. (A.A.) Samenwerking van de 4 westelijke Mogendheden? Volgens een bericht van United Press uit Londen zou een van de eerste en belangrijkste resultaten van de drie mo- gendhedenconferentie zijn, dat besloten zou worden tot een conferentie van de vier geallieerde mogendheden, welke ten westen van Duitschland liggen: En geland, Frankrijk, België en Nederland. Met toestemming van de Groote Drie zouden de 4 westelijke landen trachten overeenstemming te bereiken op het ge bied van nauwe financieele- en econo mische samenwerking en tevens om een toekomstige Duitsche agressie te voor komen. Het gemeenschappelijk gebruik voor verdedigingsdoeleinden van ha vens en vliegvelden zou een der bepa lingen zijn van de af te sluiten over eenkomst. (A.A) 25 Nederlanders gefusileerd. Te Amsterdam is een meldingsge bouw voor den „Arbeitseinsatz" aan de Passeerdersgracht in brand gestoken en verwoest. Hierbij kwamen eenige Duit- schers om het leven. Als represaille werden hierna 25 ge vangenen uit het Huis van Bewaring aan de Weteringschans gefusileerd. Enkele dagen te voren was een ander meldingsgebouw, gelegen aan de Mar- nixstraat door leden van de verzetsbe weging vernield. Denzelfden avond werden bovendien 13 N.S.B.-ambtena- ren neergeschoten.(A.A.) Drie Nederlanders op Luzon bevrijd. Drie Nederlanders behoorende tot 511 krijgsgevangenen zijn door Ame- rikaansche Rangers uit een gevangen kamp op Luzon bevrijd waar zij sedert 8 Maart 1942 geinterneerd waren. De Nederlanders waren op Bandoeng ge vangen genomen. Het zijn sergeant C. Meuleman van de Koninklijke Militaire Academie te Bandoeng, wiens vrouw in de Groen straat te Utrecht woont, voorts serge ant J. H. Klein uit Buitenzorg die dienst deed op de afdeeling Voorlichtings dienst van het Ministerie van Oorlog en soldaat G. L. van Diggelen uit Malang wiens ouders te Amsterdam wonen. Sergeant Klein vertelde, dat zij ge- drieen met andere gevangenen eerst

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 2