De Zwarte-Zee Conferentie. Churchill, Roosevelt en Stalin, die in het Zwarte Zeegebied confereeren, hebben volledige overeenstemming be reikt inzake het voeren van den eind strijd tegen Duitschland. Over de be zetting van Duitschland zijn nog dis cussies gaande, terwijl de laatste bij zonderheden over den wapenstilstand worden geregeld. Tevens worden besprekingen gevoerd over een permanente organisatie tot het handhaven van den vrede. Deze conferentie is wel de belang rijkste welke ooit werd gehouden. De Duitsche hoop op oneenigheid in het geallieerde kamp zal, zoodra een officieel communiqué wordt uitge geven, hiermede in rook vervliegen. Regeeringsverklaring. In verband met de ontwikkeling der oorlogstoestanden hebben de Ministers Prof. Gerbrandy gemachtigd aan H.M. de Koningin het ontslag van het geheele kabinet aan te bieden. Zulks zonder eenige restrictie op het ontslag dat het geheele kabinet zal aftreden bij de vol ledige bevrijding van ons Vaderland. Tevens hebben de Ministers Albarda en v. d. Tempel hun ontslag gevraagd in verband met de wijze van het uittre den van Mr. Burger. H.M. de Koningin heeft Prof. Ger brandy belast met de reconstructie van het kabinet, met verzoek rekening te houden met de wenschen van het be vrijde gebied en niet de noodzakelijke regelingen voor hulp aan het thans nog bezette gebied na de bevrijding. Ter toelichting. Shaef Supreme Haedquarters Allied Expeditionary Forces Opperbevel Geallieerde Expeditiemacht. Civil Affairs Burgerlijke zaken, be- moeit zich met zaken van burgerlijken aard, bezien vanuit het standpunt van de oorlogvoering. M. G. Militair Gezag, bemoeit zich met zuivering van ambtelijke organen, perszuivering, bevolkingsboekhouding, volkshuisvesting, enz. Predikbeurten. TholenN.H. Gem., Zondag 11 Febr. 10 u. Ds. van Oost, 2.30 u. Ds. Batelaan. Dinsdag 13 Febr., 4.05 uur, Wekel. Bid stond voor den nood van ons land. Vrije Ger. Gem., Zondag 11 Febr. v. m. j 10 uur Ds. Baay, H. Avondmaal, n.m. 2.30 uur Ds. Baay. Geref. Kerk: 10 uur Ds. Ie Cointre? 3 uur Leesdienst. St. MaartensdijkN.H. Gem., 11 Febr.» v.m. Leeskerk, n.m. Ds. de Bres. j ScherpenisseN.H. Gem., 11 Februari 10 uur Leesdienst, 2 uur Ds. de Bres. Oud-Vossemeer: N.H. Gem., 11 Febr. V.m. 10 u. Leesk., n.m. 4 u. Ds. v. Oost. Doopsbedieding. Geref. Kerk: 2 maal Ds. Vreugdenhil. St.Annaland: N.H. Gem., Zond. 11 Febr. v.m. Leesd., n.m. 2 u. Ds. van Oost. Stavenisse: N.H. Gem., Zond. 11 Febr. 10 uur Ds. de Bres, n.m. Leesdienst. Poortvliet: N.H. Gem., Zond. 11 Febr., 10 uur Ds. Vroegindeweij. St. Philipsland: N.H. Gem., 11 Februari, 2.30 uur Ds. Vroegindeweij. Distributiedienst Tholen. Aanvulling bonnenlijsttlm 10 Febr. 1945 Aardappelen, bon 7. I1/* kg per bon. Vleesch, 7A, 7B, 125 gram per bon. Suiker, 63 Algemeen, 250 gram. Koffie, 64 Algemeen, 50 gram. Peulvruchten, A 6, B6, C6 Reserve, 250 gram per bon. Eng. Bloem, D5, E5 Res., 210 gr. p.b. of Havermout, D5, E5 Res., 250 gr. p.b. of Gort, D5, E5 Reserve, 250 gr. p.b. of Kindermeel, D5, E5 Res., 250 gr. p b. of Liga of Beschuit, D5, E5 Reserve, 70 a 75 gram. Eng. Bloem, D8, E8 Res., 280 gram. Eng. Biscuits, 65 Algemeen, 250 gram. Jam of Stroop, 66 Algemeen, 125 gr. per bon t/m 17 Februari. Voorinleveringsbonnen Chocolade, bon 7 Versnaperingen, 1 tablet t/m 17 Februari. Eng. Zeep, 51 Algemeen, 50 gram p.b. Rookartikelen, de rechterhelft van het lichaam (zwarte opdruk) van de tabakskaart Q 409, derhalve dat ge deelte, waarop o.a. het woord „Tabak" voorkomt 2 rantsoenen t.w. 20 siga retten en 5 sigaren, of 10 cigarillos, of 20 sigaretten naar keuze. De geldigheidsduur der toewijzingen voor tabak, met een vervaldatum ge legen tusschen 15 Jan. 1945 en 15 Febr. 1945, wordt met 1 maand verlengd. Geldige bonnen van 11 tfm 17 Febr. Brood, 8A, 8B, 400 gram per bon. 8 Beschuit, geldig voor 100 gr. brood. Melk, 8 „Melk", p.b. l8/* ltr. of 1 blikje. Taptemelk, 8 „Taptemelk", per bon 0.2 kg. poeder. ADVERTENTIES Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Cornelia Elizabeth. P. Moerland. W. K. Moerland-van Luyk. Karei en Jan. St. Annaland, 6 Februari 1945. Julianastraat A 112. Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij zijn 25-jarig jubileum als onder wijzer aan de Openbare Lagere School alhier. J. VAN ELSACKER. Tholen. Februari 1945. Julianastraat 20. Voor de talrijke bewijzen van belangstelling ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Vrouw en Moeder Pieternella Anna DONKEN betuigen wij hiermede onzen wel- gemeenden dank. c. M. nelisse H. J. Nelisse Tholen. Febr. 1945 H.H. Landbouwers Bestelt Uw Tuin-, Bloem-, en Landbouwzaden bij L. J. RIJNBERG Hoogstraat 24 - Tholen Voorstraat 437 - St. Annaland Bij mijn vertrek als oorlogs vrijwilliger naar Engeland, neem ik afscheid langs dezen weg van mijn geheele familie, alle vrienden en bekenden. Commandanten en manschappen van de Bewakings troepen Tholen S. BOUT Vischstraat 25. Tholen Bij ons vertrek als oorlogsvrijwil liger naar Engeland nemen wij afscheid langs deze weg van onze geheele familie, alle vrienden, be kenden, Commandanten en Man schappen van de bewakingstroepen Tholen. Gebr. 1. en J. SCHERPENISSE. A 147 - St. Annaland. Bij den terugkeer naar onze woonplaats zeggen wij hierbij har telijk dank, voor de ondervonden medewerking van de verschillende personen der officieële instanties en collega's, vrienden, bekenden en voor de betoonde viiendschap van buurtbewoners van de Walstraat. Fam. M. L. MANNEKE. Tholen, 9 Februari 1945. Voor de O.L. School wordt een SCHOONHOUDSTER GEVRAAGD. Voorwaarden liggen ter inzage ter Secretarie. Inschrijvingen worden ingewacht bij den Burgemeester vóór 15 Februari a.s. Burgem. en Wethouders v. Tholen, C. van den Berge. De Secretaris, V. laban. MEDEDEELING Rijkslandbouw voorlichtingsdienst Tholen-St. Philipsland Voor gronden die niet geïnundeerd zijn geweest kan bij on« een ver klaring worden afgehaald waarop de P.V. van de Voedselcommissaris een bestelbon voor zaaizaad afgeeft. Kadastr. nummers van de perceelen moeten meegebracht worden. Zitdag voor het afgeven van deze verklaringen op Zaterdag 10 Febr. in hotel „Hof v. Holland" te Tholen V/d Rijkslandbouwconsulent F. DE RONDE Informatie- Belasting-Bureau. Brugstraat 25 Tholen. Het adres voor het behandelen van Uwe BELASTINGZAKEN. G. VAN DUIN. Gerechtsdeurwaarder. SPIERINKJES Te koop of ruilen: 1 paarleeren laarzen 0.65 m. lang, i.g. st. m. 42. een palingfuik 2-vleugel en een paar damesschoenen m. 38 v.o.voor m. 39 breed model. Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde keukenkachel T. Slager, Gorish. 493 Scherpenisse Plaatsing gezocht op kantoor, winkel of huishouding, heele .of halve dagen. Br. onder letter L. Bur. v. d. blad. Te koop of te ruil 12 meter stof voor Overgordijnen. P. Nieuwen- huyzen-Schot, Vischstr. 11, Tholen. Te koop of in ruil gevraagd: Een vooroorlogsche Actetasch. P. Hage, Hoenderweg, St. Annaland. Te koop p-evraagd of ruilen: Een jongensjasje (6 jaar). J. L. v. Popering, Nieuwstr. St. Annaland Te koop aangeboden: 1 Staten bijbel met platen (in afleveringen) Bureau van dit blad. Te koop gevraagd: Een Overjas voor jongen 10 jaar of ruilen voor groote maat, Heeren Glacé hand schoenen of iets anders. A. Kloet, Bakkerij, Oud-Vossemeer. Gevonden Een zilveren armband Terug te bek. tegen betaling der advertentiekosten (fl. 1.— bij J. Zwagemaker, Stoof hof, Tholen. Wordt gevraagd voor studie: Een Engelsch en een Nederlandsch woordenboek. Aanb. Bur. v.d. blad. Wie ruilt: Een v. o. wandelwa gentje voor theeservies. 2e Juliana straat 30. Tholen. Te koop gevraagd: Een kinder stoel. Te bevragen Bur. v. d. Blad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 4