Het tijdelijk Kunstmest-Distributiebureau Noordkade 28, Veghel, maakt bekend, dat voor bijzondere gevallen door den P. V. C. zullen worden uitgereikt B.T. Kunstmestbonnen met opdruk K. M. Deze bonnen worden m. i. v. heden tot nader order geldig verklaard. De handelaren, die deze B.T. bonnen voor de verbruikers innemen, moeten deze bonnen op opplakvellen geplakt met aanvraagformulier voor een mach tiging opzenden aan genoemd bureau. Bonkaarten voor Militairen. T. b. v. Nederlandsche en Gealli eerde militairen, die in eigen voeding voorzien, verstrekt het Militair Gezag distributiebonkaarten M.G. 1 en M.G. II, welke recht geven op het in ontvangst nemen van de daarop vermelde dis tributiegoederen. Deze kaarten worden telkens voor een tijdvak van 7 dagen uitgereikt en zijn geldig in het geheele in bijzondere staat van beleg verkee- rende gebied. De winkeliers dienen dus de bonnen van deze kaarten in ont vangst te nemen. Examens. De in Zeeland wonende of verblijf- houdende candidaten voor het examen als beboeld in art. 77, onder a, der Wet op het L. O. van 1873 (Staats examen) dienen zich onder vermelding van hun adres en geboortedatum vóór 12 Febr. a.s. bij den Inspecteur van het Lager Onderwijs in Zeeland, Sta tionsweg 29, Goes, aan te melden, Telegram van H.M. de Koningin. De Sous-Chef Staf Militair Gezag ontving van den Secretaris van H. M. de Koningin het volgende telegram „Voor Uwe gelukwenschen en die „van de bevolking van Zeeland ben ik „ten zeerste gevoelig. Moge het Nieuwe „Jaar voor Zeeland zoozeer gewenscht „en noodig herstel en vernieuwing „brengen." Duitsche gruwelen op Schouwen-Duiveland. Tien bewoners van het eiland Schou wen-Duiveland zijn op bevel van den Oberstleutnant von Alvensleben met den strop ter dood gebracht. Zij wer den beschuldigd van steun aan den vijand en samenwerking met terroristen- groepen. De slachtoffers zijn: Johannes Oud- kerk, 44 jr., Cornelis Lazander, 31 jr., Adrian M. Padmos, 25 jr., Wilhelm Boot, 25 jr., allen uit Renesse; Leendert M. Jonker, 29 jr., Joost P. Jonker, 42 jaar, beiden uit Haamstede; Jan M. van der Bije, 30 jr., Jan A. Verhoeff, 33 jr., Marinus P. M. van der Kloster, 32 jr., allen uit Brouwershaven; Minke K. van der Beek, 25 jr., uit Zierikzee. (A.A.) Twee duizend menschen verbrand. Bij hun terugtocht uit Polen hebben de Duitschers in Lodz een fabriek, die tot gevangenis diende, in brand ge stoken. Meer dan 2000 personen kwamen in de vlammen om. Zij die poogden zich te redden werden door de Duitschers neergeschoten, (A.A.) Hij viel uit de lucht. Een Nederlands sergeant piloot in een squadron Engelsche jachtvlieg tuigen, dat in de omgeving van Frank fort had geopereerd, moest in België op een vliegveld landen om zijn benzine voorraad aan te vullen. Het werd inmiddels te laat om er weer op uit te trekken met zijn machine. Telkens van voertuigen gebruikmakend reisde hij toen naar Nijmegen, waar zijn ouders wonen en vond deze na een afwezig heid van vier jaren. Hij kon slechts enkele uren bij hen blijven om daarna wederom van België naar Engeland terug te keeren. Zwitsersche hulp voor bezet Nederland. Het Zwitsersche schip van het Roode Kruis, de „Henri Dunant" heeft Lissa bon met bestemming bezet .Nederland verlaten. Het bevat 4850 ton levens middelen, aangeboden door Zwitserland. Het schip zal om Groot-Brittani£ moeten heenvaren en aanleggen in Götheborg (Zweden), in afwachting dat het toestemming krijgt Delfzijl binnen te loopen (A.A.) Onder de Schijnwerper (Anep-Aneta) Aan het Oostfront, worden eiken dag 30.000 Duitschers gedood of krijgs gevangenen gemaakt. De verhouding is 1 gevangene op 3 dooden. Van de 300.000 Joden die voor den oorlog in Warschau woonden zijn er volgens radio-Lublin nog maar 3000 over. In Russische steden is men bezig huizen te bouwen van pasklaar ge maakte onderdeelen. Slechts 30 uur nadat de eerste spade in den grond gestoken werd kan reeds de water leiding en electriciteit worden aan gesloten. De geallieerde autoriteiten hebben 15.000 fietsen en 7000 motorrijwielen beschikbaar gesteld voor de Belgische mijnwerkers. Correspondenten van Zweedsche bladen in Berlijn werden door de Duitsche censuur gemachtigd berichten te zenden waarin zij zeggen, dat het Duitsche leger zijn laatste troef heeft uitgespeeld. Wanneer het leger faalt, kan Duitschland nog slechts vertrouwen stellen in den „Volkssturmer". Prinses Juliana is na een bezoek aan President Roosevelt in Ottawa terug gekeerd. Voor de eerste maal heeft een Neder landsche Krijgsraad drie Nederlanders, Agenten van den Duitschen Geheimen Dienst, t.w. de 31 jarige bakker Teunis Pacques, de 40 jarige verzekeringsagent Hendricus, Martinus Eggers en den 33 jarige kantoorbediende Warner Salo- mans ter dood veroordeeld. Voor het herstel van 's Hertogen bosch is noodig: Steenen 4320000 stuks. Pannen 920000 stuks. Glas 204000 m2, Deuren 6500 stuks, Cement 430000 kg, Zink 112000 kg. Het Amerikaansche Departement in zake Surplus Oorlogseigendommen heeft 3 tweemotorige DC. 3 vliegtuigen aan de K.L.M. toegewezen. De Nederlandsche kolonie in Parijs heeft via het Roode Kruis twee vracht auto's vol medische voorraden aan be vrijd Nederland geschonken. De vracht auto's zijn een geschenk van de Fran- sche regeering. Generaal de Gaulle heeft gratie ver leend aan den ter dood veroordeelden Franschen schrijver Henri Béraud. De Belgische regeering heeft een ge deelte van de dienstplichtigen van de lichting 1941 opgeroepen voor tewerk stelling in de mijnen. Maandag 15 Januari is van het Vic toria Station te Londen voor het eerst sedert meer dan vier jaar een trein naar Parijs vertrokken. Dit is de eerste trein dienst per veerboot tusschen Londen en Parijs sinds Half Juni 1940. Tot Directeur-Generaal van het Ned. Roode Kruis werd onlangs benoemd, Pieck, bekend van Winterhulp. Het Hoofdbestuur trad af en dook onder. Pieck is nu zeer boos. Het politiebureau Haagsche Veer te Rotterdam werd door ondergrondsche strijders overvallen, waarbij 46 van de 50 gearresteerden werden bevrijd. Daarop werden 13 politieke gevange nen op den Coolsingel gefusileerd. Hun lijken bleven den geheelen dag op straat liggen. NIEUWS IN HET KORT Russen nog 50 K.M. van Berlijn. Oostfront: Ten Oosten van Berlijn beheerscht maarschalk Konjev thans een breedte van 80 K.M. langs de Oder. De troepen zijn doorgedron gen tot de voorstad van Frankfurt en tot de buitenwijken van Küstrin. Het gevaar voor Berlijn wordt met den dag grooter, nu de Russen tegenover de kortste toegangswegen naar Berlijn staan, waarvan ze thans nog slechts 50 K.M. zijn verwijderd. Geweldige hoe veelheden tanks en troepen stroomen de Oder over voor het toebrengen van den genadeslag. Overigens wordt langs den geheelen Oder hard gevochten. Westfront: In den Eifel heeft het le Amerikaansche leger Schmidt veroverd. De Paulushoftdammen wer den inmiddels bereikt. In den N.-Elzas staan de Amerikanen 14 K. M. ten Zuiden van Neu-Breisack. Luzon: De Jappen verloren in Januari 48.000 man tegenover een ver lies van 7000 Amerikanen. Nu de Birma- weg is heropend is reeds 44.000 ton oorlogsmateriaal naar China vervoerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 3