j 5. gereedschappen voor alle bedrijven St. Annaland. Burgerlijke Stand over Januari 1945. Geboren2 Jan.Johannes Pieter, zn. v. Johannes Lieven Fase en Sara de Wilde (beiden te Halsteren). 21 Jan Laurens Christiaan, zn. van Leendert van 't Hof en Pieternella Maatje van Eenennaam (beiden te Halsteren). Gehuwd: 18 Jan.: Adriaan Rijnberg, 26 j. en Maatje Laurina Dekker, 24 j. (van Waarde); Marinus Abraham Lind- houd, 28 j. (van Nw. Vossemeer) en Neeltje Rijnberg, 24 j. Overledengeen. Loop der bevolking 1945. Ingeschreven100 mannen en 90 vr., totaal 190 personen. VertrokkenAndries P. Geluk en gezin naar St. Maartensdijk; Abraham Paape naar Kruiningen. Misleid door de duisternis geraakte vorige week dhr. C. M. P.W. Hanssens, oud-burgemeester dezer gemeente in het water aan de Haven. Op zijn hulp geroep snelden eenige bewoners van de Haven toe en brachten hem op het drooge. Met een nat pak en de schrik kwam hij vrij. Tot op heden zijn van de houtkaart voor deze gemeente aangewezen de bonnummers 101, 102, 103 en 104. Van de toeslag-houtkaart is bon 101 geldig. Elke bon heeft recht op 100 kg. brandhout. Dit hout kan worden af gehaald aan het veilingsgebouw bij dhr. J. van Vossen. Evenals vorig jaar wordt thans elke week door het bijkantoor Tholen van het Gewestelijk Arbeidsbureau zitting gehouden in het oude gemeentehuis, nl. 's Woensdags van 24 uur. Proces-verbaal is opgemaakt tegen A. C. B. wegens diefstal van 1 pakje tabak uit een kleedingstuk van een der ambtenaren op het gemeentehuis. Stavenisse. Geboren over de maand Jan. 1945: Adriaan, zoon van C. van Haaften en H. Hage; Rosalina Willempje, dochter van M. Moerland en W. Vermaas; Hubrecht, zoon van Joh. de Vos en K. Priem. A.s. Zondag 11 Febr. zal er in de Ned. Herv. kerk een extra collecte worden gehouden voor de menschen boven de rivieren. Ook kunnen er bonnen werden gegeven van brood of iets dergelijks. Deze bonnen kunnen zoowel bij den bakker als bij de ker- keraadsleden afgegeven worden. Ieder, hoe weinig het ook is, heeft misschien toch nog wel iets te missen voor dit zoo prachtige doel. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Fabricage van Landbouwwerktuigen en Gereedschappen Het Rijksbureau voor de Metaalver werkende Industrie, Raadhuisstraat 1, Tilburg verzoekt alle fabrikanten van landbouwwerktuigen en gereedschap pen zich zoo spoedig mogelijk te melden onder mededeeling 1. of hun bedrijf nog geheel of gedeel telijk in tact is 2. welke werktuigen en gereedschappen gemaakt kunnen worden 3. welke grond- en hulpstoffen hiervoor nog aanwezig zijn 4. welke grond- en hulpstoffen ontbre ken. Distributie van klein Ijzerwaren aan den Handel Het Rijksbureau voor Ijzer en Staal maakt bekend, dat de distributie aan den handel van draad, draadnagels, vlechtdraad, schroefbouten, klinknagels en andere zal worden geregeld door het Verkoopkantoor voor Schroefbouten N.V., Mierloscheweg 2c, Postbus 7, Helmond. De door het Rijksbureau Ijzer en Staal te Den Haag erkende handelaren in klein ijzerwaren dienen zich ten spoe digste te melden bij het Verkoopkan toor voor het opnieuw inschrijven. Klein ijzerwaren zullen uitsluitend door de handelaren worden afgeleverd, indien geldige B.v.O.'s of ijzerbons door den afnemer kunnen worden ingeleverd. Glas, Keramiek en Sanitair Het Rijksb. voor Glas en Keramiek, Stationstraat 4 Maastricht maakt be kend 1. alle beschikkingen, aanvullingen en wijzigingen v.h. Rijksb. v. Glas, Ke ramiek en Houtprod. te Den Haag, zooals deze op 1 Sept. '44 geldig waren, blijven voor zoover deze den sector glas en keramiek betreffen, voorloopig gehandhaafd. 2. grossiers en winkeliers, die hun in ventaris hebben opgegeven een eeni ge Voorz. Comm., kunnen de afleve ring voorloopig voortzetten op door die Voorz. Comm. voorgeschreven wijze aan oorlogsgetroffenen, grossiers en winkeliers, die nog geen inventarisopgave deden, moeten dit direct doen aan het Rijksbureau c.q. via de Voorz. Comm. Verantwoording van oude voorraden en leveranties welke na inventarisop gave plaats vonden, dient eveneens rechtstreeks aan het Rijksb. te ge schieden door middel van punten extra-serviesgoed en/of vergunningen van de voorzieningscommissie. 3. sanitair kan slechts worden afgele verd op vergunning van den Dienst van den Wederopbouw of van Ge meentelijk Bouw- en Woningtoezicht Herbevoorrading geschiedt aan gros siers en winkeliers tegen overlegging van de bovenvermelde vergunningen. Het Rijksb. voor Metalenverw. Ind., maakt bekend, dat alle handelaren in 1. kachels, haarden, fornuizen en ver warmingstoestellen en onderdeelen 2. metalen keuken- en tafelgerei 3. electrotechnische artikelen 4. machines voor alle bedrijven 6. hoefijzers en hoefbeslag 7. landbouwwerktuigen en gereed schappen die in de toekomst voor verwerkings-, import- en afleveringsvergunningen in aanmerking wenschen te komen, zich nu reeds met opgave van hun voorraden tot dit bureau dienen te wenden onder vermelding van het nummer en de func tie, waaronder zij bij het Rijksb. te Den Haag waren ingeschreven. Het Rijksbureau voor Genees- en ver bandmiddelen, Wolvenhoek 10-12, 's Hertogenbosch maakt bekend, dat het prijsbesluit voor Duitsche merkartikelen van 1942 thans buiten werking is ge steld, zoodat de prijsveranderingen, die op grond hiervan zijn ingevoerd, thans niet meer van kracht zijn. Bezoekuren Rijksbureau voor Textiel. De kantooruren van dit Rijksbureau, zoowel de afd. Industrie, Willem II 76, Tilburg, als de afd. Handel, Wil lemstraat 46, Eindhoven, zullen voor taan voor bezoekers slechts geopend zijn op Maandag, Dinsdag en Woens dag. Het publiek wordt verzocht het brengen van bezoeken te beperken en zooveel mogelijk schriftelijk contact te nemen. Het Rijksbureau voor Ijzer en Staal en het Rijksbureau voor Non-Ferro Metalen, maken bekend, dat het eiland Tholen onder bijkantoor rayon II te Bergen op Zoom, Lindebaan 45, ressorteert. Algemeen Commissaris voor de Voedselvoorziening. Oorlogsschade aan de Landbouw. De schade na 1 Sept. 1944 toege bracht door de bezettingsmaatregelen of oorlogshandelingen aan land- of tuinbouwgrond en de daarbij behoo- rende bedrijven, wordt geregistreerd door den Dienst Landbouwherstel.Voor zoover betrokkene voor deze registratie niet worden opgeroepen of bezocht, kunnen zij van de schade aangifte doen bij den Plaatselijken Bureauhouder van den P. V. C. in hun district. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat de registratie van de schade op zich zelf geen waarborg inhoudt voor geheele of gedeeltelijke vergoeding daarvan, aangezien de Regeering hier over voorloopig haar standpunt nog niet kan bepalen. Splitsing Rijksbureau Glas, Keramiek en Houtproducten. Dit Rijksbureau is gesplitst in een Rijksbureau voor Glas en Keramiek, Statenstraat 4, Maastricht en een Rijks bureau voor Houtproducten, Keizers gracht 7, Eindhoven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 2