MEDEDEELINGENBLAD voor het Eiland Tholen Ie JAARGANG No. 13 Abonnementenf 0.75 per kwartaal VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG 9 FEBRUARI 1945 Prijs per nummer 6 cent Redactie: G. Heijboer, Julianastraat 9, Tholen Uitgever: Firma C. Dieleman, Oudelandschestraat 9, Tholen ADVERTENT1ËNf 0.10 per millimeter - Minimum f 2.00 SPIERINKJES: tot en met 20 woorden f 1.00, elk woord meer f 0.05 Doet Uw plicht! Ons Neêrland gaat herrijzen Reeds is een deel bevrijd. Wat is er meer te prijzen, Dan helpen, waar men lijdt. Dus handen uit de mouwen, Jong Zeeland, U gemeld. Om Holland op te bouwen Na vier jaar wreed geweld. Wij gaan voor Neêrland strijden, Voor Vorstin, hand in hand Verlossen uit het lijden Dat deel van Nederland, Waar nu nog Duitschers lopen En voeren velen heen Waar Nederlanders hopen In dorp en grote steên. Ons Neêrland gaat weer bloeien Hoe wreed de vijand zij, Wij slaan ons uit zijn boeien En maken Holland vrij. Komt dus. Gij Jonge Zeeuwen Nu allen U gemeld. Dan vechten wij als Leeuwen Tot Duitschland is geveld. Komt dus, Gij jonge mannen. Vecht voor Uw Vaderland Voor hen, die zijn verbannen, Ver weg van Hollands strand. Wij moeten hen bevrijden, Die zijn in 's vijands hand Dat is niet te vermijden Dat vraagt ons Vaderland Een oorlogs vrijwilliger. Tholen. Veiligheidsmaatregelen voor Tholen. In opdracht van den Militair Com mandant van de Geallieerde overzeesche strijdkrachten op het eiland Tholen maak ik bekend, dat alle personen, die de veiligheidsmaatregelen over treden, op de strengste wijze behandeld zullen worden. Iedereen waarvan blijkt, dat hij het eiland is binnengekomen zonder toe stemming van de bevoegde autoriteiten, zal van het eiland verwijderd worden. Degene die schuldig bevonden is aan eenige andere overtreding van de veiligheidsmaatregelen wordt beschouwd onbetrouwbaar te zijn en geen toe stemming te hebben gedurende den tegenwoordigen bijzonderen toestand op het eiland te blijven. Vergunningen om naar het eiland terug te keeren of van buiten af het eiland te bezoeken worden in het ver volg uitsluitend verleend d6or „CIVIL AFFAIRS" te Tholen. Aanvragen daartoe moeten ingediend door be middeling van den Burgemeester der plaats waar de verzoeker woonachtig is. Vergunningen uitgegeven door vorige commandanten blijven geldig tot den datum van verval. Aanvragen om ver nieuwing worden behandeld als hier- voren is omschreven. De bijzondere aandacht wordt erop gevestigd, dat het eiland nog steeds het tooneel van actievé operaties is en dat de uiterste waakzaamheid ge boden is om de kwade bedoelingen van den vijand te verijdelen. Tholen, 7 Februari 1945. De Burgemeester van Tholen, C. v. d. BERGE. Hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Tholen, maken bekend, dat houders van honden, die nog geen ingevuld formulier voor de aangifte van een hond, ter ge meentesecretarie hebben ingeleverd, hiertoe alsnog in de gelegenheid gesteld worden tot en met 16 Februari a. s. De formulieren zijn kosteloos ter secretarie verkrijgbaar. De aandacht wordt erop gevestigd, dat niet of niet behoorlijke invulling van de formulieren wordt gestraft met hechtenis of geldboete. Tholen, 6 Februari 1945. Burgemeester en Wethouders voorn., C. van den Berg, Burgemeester. V. Laban, Secretaris. Uw eigen belang. Men deelt ons van bevoegde zijde het volgende mede: In hun eigen belang worden betrokkenen nogmaals attent gemaakt op de bekendmakingen num mers 8 en 9 van den Militairen Commis saris voor de Provincie Zeeland betref fende de registratie van bankpapier van bevriende mogendheden en de inleve ringsplicht van vijandelijk vreemd papiergeld. Zij die waarden als bovenbedoeld onder zich hebben, hetzij van zichzelf, hetzij van derden, gelieven zich zoo spoedig mogelijk te wenden tot de bank instellingen. Verzuim van registratie en/of inlevering zal voor betrokkenen nadeelige finantiëele gevolgen hebben, terwijl ook strafmaatregelen daaruit voor hen kunnen voortvloeien. Pensioen, wachtgelden enz. De Rijksontvanger te Tholen maakt hierbij bekend, dat hij niet langer met de uitbetaling van pensioenen, wachtgelden enz. belast is. In het vervolg worden deze gelden door den Burgemeester bij het postkan toor betaalbaar gesteld. Belanghebben den dienen zich zoo spoedig mogelijk bij den Burgemeester van hun woonplaats te vervoegen. Voetbrug opengesteld. Zaterdag 10 Februari 1945 's morgens 6 uur wordt de voetbrug officieel open gesteld. Dat dit groote moeilijkheden oplost, zullen zij die dagelijks naar den overkant moesten in de eerste plaats ondervinden. Een woord van dank aan den uitvoerder, dhr. W. L. Blaas en zijn medewerkers is hier dan ook zeker op zijn plaats, temeer, daar dit werk moest worden uitgevoerd onder ongunstige weersomstandigheden met zeer beperkt materiaal. Burgerlijke Stand over Januari 1945. Geboren23 Jan.: Maria Johanna, d. v. Jacob v. Nieuwenhuyzen en Adriana Cornelia van Gorsel. 27 Jan.: Jan Adriaan, z. v. Marinus Louis Lindhout en Johanna Elizabeth Hendrica Zachariasse. 27 Jan Johannes, z. v. Pieter Philip- pus Engelvaart en Maatje Beukelaar. 31 Jan.: Jan Pieter, z. v. Adriaan Jan Mosselman en Dirkje Anthonia Jeroense Gehuwd: 11 Jan.: Pieter v.d. Reest, 23 jaar en Cornelia Perestam, 22 jaar. 18 Jan.: Hendricus Alouissius Wil helmus Voets. 26 j. en Geertje Cornelia van Gorsel, 23 jaar. 25 Jan.: Leendert Jacobus Verkerke, 25 j. en RachelinaWillemina Nelisse, 21 j. 25 Jan Gerardus Soomers, 26 j. en Trijntje Johanna Jacoba Vis, 20 j. 26 Jan.: Hendrik Jan Schikker, 24 j. en Janna Marina Deurloo, 21 j. Overleden: 1 Jan.: Jacob Bout 88 j. weduwn. van Willemijna Cornelisse; Jan Marinus Wagemaker 2 j. zn. van Anthony Jacob Abraham Wagemaker en Johanna Adriana van der Maas. 4 Jan.: Geertje Nugteren, 42 j. echt- gen. v*. Adrianus de Kool. 6 Jan.: Marina Otte, 71 j. wed. van Jan de Ronde. 18 Jan.: Cornelis Schot 4 j. zoon van Johannis Schot en Adriana M. Russcher 20 Jan.: Pieternella Anna Donken 73 j. echtgen. van Cornelis M. Nelisse. 27 Tan.: Hendrik Bout, 90 j. weduwn. van Kornelia Schot. 29 Jan.: Petrus Gerardus van As 68 j. echtgen. van Helena D. Christiaanse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 1