het 6e Duitsche Tankleger het Weste lijk front verlaten. Verre Oosten: Op het eiland Luzon hebben de Ame rikanen een aanval gedaan op een krijgsgevangenkamp, waarbij 510 ge vangenen werden bevrijd. Onder hen bevonden zich o.a. 3 Nederlanders en 1 Noor. Sommige gevangenen waren zoo zwak, dat ze moesten worden ge dragen. De opmarsch naar Manilla vordert nog steeds. Predikbeurten. Tholen: N.H. Gem., Zondag 4 Febr. 10 u. Ds. Batelaan, 2.30 u. Ds. van Oost. Dinsdag 6 Febr., 4.05 uur Wekelijksche Bidstond. Vrije Ger. Gem., Zondag 4 Febr. v.m. 10 uur en n.m. 2.30 uur Ds. Baaij. Voor- ber. H. Avondmaal. Dinsdag 6 Febr. n.m. 5 uur, Ds. Zijderveld te Zaamslag. Geref. Kerk: vm. 10 uur en n.m. 3 uur Ds. Zwierts. St. Maartensdijk: N.H. Gem., 4 Febr. v.m. Leeskerk, nam. Ds. de Bres. ScherpenisseN.H. Gem. Zond. 4 Febr. 10 uur Ds. van Oost. Oud-VossemeerN.H. Gem., 4 Febr. 10 uur Ds. de Bres. Ger. Kerk: 2 maal Ds. Vreugdenhil. St. AnnalandN.H. Gem., Zond. 4 Febr. 10 u. Leesd., 2.30 u. Ds. Vroegindeweij. StavenisseN.H. Gem., Zondag 4 Febr. 10 uur Leesd., 2.30 uur Ds. Batelaan. Poortvliet: N.H. Gem., Zond. 4 Febr. 2-30 uur Distributiedienst Tholen. Aanvulling bonnenlijst tjm 3Febr. 1945. Vleesch, bon 6A en 6B, 125 gr. p. b. Suiker, bon 49 Algemeen, 250 gram. Peulvruchten, A8, B8, C8 Res., 250 gr. Jam of stroop, bon 5Q Alg., 125 gram. Aardappelen, bon 6, l1/, kg. per bon. Versnaperingen, 1 rants, (zie hieronder), Zeep. 51 Alg., 50 gr. Eng. huishoudzeep. Hout, bon 107 houtkaart Tholen, 50 kg. Petroleum (verlichting) 227-1, 1 liter. 227-2 en 227-3, 1 liter per bon, geldig tot nader aankondiging. Petroleumhan- delaren moeten bon 227-1 inleveren op het distributiekantoor op Maandag 5 of Dinsdag 6 Februari. VersnaperingenPersonen die in het bezit zijn van een bonkaart KD of KE kunnen op het distributiekant. te Tholen, 1 rantsoenbon versnaperingen afhalen t/m 3 Februari. Tweede Distributie- stamkaart met inlegvel meebrengen. Geldige bonnen van 4 t\m 10 Febr. '45. Brood, 7A, 7B, 400 gram per bon. 7 Beschuit, geldig voor 100 gr. brood. Melk, D9, E9 tesamen met 3 bonnen „Melk" 7 voor totaal 5L/4 ltr. of 3 blikjes. Taptemelk 7, voor l3/4 liter of een blikje. Zware- en zeer zware arbeid. Op het distributiekantoor kuunen de gebruikelijke formulieren worden afge haald voor het aanvragen van toeslag- kaarten voor zwaren- en zeer zwaren arbeid. A[halen nieuwe bonkaarten (3e periode) Medebrengen Alle Tweede Distri butiestamkaarten met inlegvellen (on verschillig in welken kring deze zijn afgegeven) en alle zelfverzorgersbe- scheiden. Uitgereikt wordt in Tholen op: Maandag 5 Febr. letters A t/m 1. Dinsdag 6 Febr. letters J t/m S. Zaterdag 10 Febr. letters T t/m Z. In Oud-Vossemeer Woensdag 7 Febr. letters A t/m K. Donderdag 8 Febr. letters L t/m Z. In St. Annaland Vrijdag 9 Febr. letters A t/m K. Maandag 12 Febr. letters L t/m Z. In Stavenisse Dinsdag 13 Febr. In St. Maartensdijk Woensdag 14 Febr. letters A t/m K. Donderdag 15 Febr. letters L t/m Z. In Scherpenisse Vrijdag 16 Eebr. In Poortvliet Zaterdag 17 Febr. van 9-11.30 uur. De plaatselijke uitreikkantoren zijn geopend van 9.3012.00 en 14.00 15.30 uur. Na-uitreiking in Tholen op 19 Febr.'45. N.B.: Met de letteraanduiding wordt bedoeld de beginletter van den geslachts naam van het gezinshoofd. Behalve in de gemeente Tholen zijn in alle uitreikkantoren op het eiland tevens verkrijgbaar formulieren voor het aanvragen van klompen. Centrale Commissie voorziening Zeeland. Aanvragen noodkachels. Oorlogs slachtoffers in het eiland Tholen en Sint Philipsland kunnen alsnog t/m 10 Febr. a.s. aanvragen indienen voor het ver krijgen van een noodkachel. Bijkantoor Tholen, Brugstraat 16. ADVERTENTIES Met groote blijdschap 'geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon JAN ADRIAAN. M. L. LINDHOUT. J. E. H. LINDHOUT. Zachariasse. SJAAK. Tholen, Tl januari 1945. Brugstraat 21. Ondertrouwd: J. P. LINDENBERGH D.zn. en C. j. EVERAÉRS. De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op een nader vast te stellen datum. 's Heer Arendskerke, „Panhoeve". Tholen, Hoogstraat 25. 2 Februari 1945. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, mijn ge liefde Man, Broeder, Zwager en Oom, de Heer Petrus Gerarda VAN AS, in den ouderdom van 68 jaar en ruim 6 maanden. Wed. P. G. VAN AS- Christiaanse. en Familie. Tholen, 29 Januari 1945. Molenvlietschestraat 22. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons hu welijk, betuigen wij U, ook namens wederzijdsche familie, onzen har- telijken dank. L. J. VERKERKE. R. W. VERKERKE-Nelisse. Tholen, Januari 1945. Schakerloopolder 20. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij de her denking van onze 50-jarige Echt- vereeniging, betuigen vrij onzen hartelijken dank. Johs. v. ZWEDEN. M. v. ZWEDEN-KOLE. Tholen, Plantagestraat 23. Hiermede betuigen wij onze har telijken dank aan den Gommandant J. Schot en wenschen hem bij zijn vertrek „behouden vaart en goede wacht" toe. Namens alle manschappen v.d. 2e Sectie, J.v.GORSEL. H.H. Landbouwers. Bestelt (J Tuin-, Bloem en Landbouwzaden bij L. J. RIJNBERG. Hoogstraat 24 - Tholen, Voorstraat 437 - St. Annaland. Voor uw blijk van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer, JACOB BOUT, betuigen wij U onzen hartelijken daok- Uit aller naam W. BOUT. Tholen, Februari 1945. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Vrouw en Moeder, Mejuffrouw Geertje de Kool, geb. Nug teren, betuigen wij onzen hartelijken dank, in het bijzonder aan Ds. Swierts, voor zijn trouw ziekenbezoek. A. DE KOOL en Kinderen. Tholen, Februari 1945. Bij mijn vertrek als oorlogsvrijwil liger naar Engeland, neem ik af scheid langs deze weg van mijn geheele familie, alle vrienden en bekenden. Commandanten en man schappen van de Bewakingscomp. Tholen. j. SCHOT-Bout. Molenvlietschestraat 19 - Tholen. Vanaf 5 FEBRUARI is het Bijkantoor voor Bergen op Zoom en Omstreken van het Tijd. Rijksbureau voor Ijzer en Staal en Non Ferro Metalen verplaatst n a a r LI N D E N B A A N 45 SPIERINKJES Wie oogsten wil, moet zaaien. Wij leveren U bijna alle soorten land- en tuinbouwzaden. Vraagt prijslijst. Bestelt spoedig. Beleefd aanbevelend, A. Kot, Doelweg 13, Tholen. Wie ruilt: Een paar lederen herenpantoffels, maat 41 voor een paar damespantoffels, maat 43. En een paar bruine meisjesschoenen maat 38 voor een paar meisjes schoenen met pl. h. maat 39. P. Jansen - Kruitt. 5 - Tholen. In ruil aangeboden: 2paarv.o. n. meisjesschoenen, maat 30 en 31 voor maat 32 en 33. Molenstraat a 71 - St. Maartensdijk. In ruil aangeboden z. g. a. n. wollen dekens voor kolen. Te be vragen Bur. van dit Blad. Te koop of te ruiien Een Bern- nard motorrijwiel tegen zwaardere motorNorton of Ariel. C. Rijnberg, A 619, St. Annaland. TABAK hebben wij nog niet, maar wel een prima surrogaat, merk „Tes", prijs 65 cent. C. v. d. Jagt's Levensmiddelenbedrijf Markt 19 - Tholen. 2 Thoolsche mutsen met breede kanten. Te bevragen Oudeland- schepoort 24.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 4