Kunstmest. Het tijdelijk kunstmest-distributiebur., Veghel, Noordkade 28, is begonnen met de inventarisatie van de aanwezige hoeveelheden kunstmest en met het vastsellen van de verplichtingen die elke handelaar heeft tegenover verbrui kers, die geldige kunstmestbonnen bij hem hebben ingeleverd. Elke kunst- mesthandelaar zal binnenkort bezocht worden door een controleur van dit j bureau, die de voorraden zal opnemen en de administratie zal controleeren. In verband met de inventarisatie is bepaald 1. Het Kunstmest-distributiebur. verbiedt m.i. v. 12 Jan. tot nader order alle afleveringen van kunstmest aan ver- j bruikers en handelaren. 2. De geldig verklaarde stikstofbonnen voor de le en 2e periode en B. T. phosforbon No 1. de kalibonnen voor de le, 2een3e periode en B.T. worden met ingang van 12 Januari ongeldig verklaard. Mededeeling. In de laatste 14 dagen zijn ver schillende personen Proces-Verbaal aan gezegd, wegens het fraudeleus slachten en het achterhouden van melk, resp. het i voorhanden hebben van room in zuren- den toestand. Ondanks de onlangs in dit blad ge dane waarschuwing aan het adres van de melkveehouders, blijkt deze waar- i schuwing niet ter harte wordt genomen. Met ingang van 1 Februari 1945 zal dan ook bij elke overtreding, de Voed selvoorziening betreffende, de volledige naam en adres van den overtreder in het mededeelingenblad worden vermeld. In de afgeloopen 14 dagen is ons ge bleken, dat er veel meer melk aan de kinderen ten goede zou komen, indien niet enkele, maar alle melkveehouders meer gemeenschapszin betoonden, door hun melk af te leveren aan den melk- ophaler en niet door deze melk achter te houden om ze zelf te karnen. Engeland levert blikmelk, zegt men, dus nu be hoeven wij niet zooveel te leveren. Iedere liter melk echter, die achter wordt gehouden, moet meer worden aange voerd in de vorm van blikmelk. Daar voor in de plaats zouden andere levens middelen aangevoerd kunnen worden. Laten zij dit goed begrijpen. Alle melk moet worden geleverd, onder aftrek van de melk voor zelf- verzorging. Melk voor zelfverzorging kan worden afgetrokken van de totale hoeveelheid i voor de volgende personen a. den melkveehouder zelf, zijn echt- genoote, inwonende bloedverwanten en aanverwanten in de rechte lijnj inwonende bloedverwanten in de1 zijlijn tot en met den tweeden graad, bij hem inwonende pleegkinderen en bij hem inwonend personeel. Bovengenoemde categorieten hoogste 1/2 liter per persoon per dag. j b. niet bij hem inwonende arbeiders in zijn vasten dienst, met de bij dezen inwonende gezinsleden als omschre ven onder a, mits de melkveehouder hiervoor toestemming heeft van den PlaatselijkenVertegenwoordiger van den P.V C. (P.RH.) Voor de categorie onder b mag ten hoogste 2/4 liter per dag per persoon worden bestemd, met uitzondering van kinderen (0 t/m 3 jr. s/4 liter, 4 t/m 14 jr. °/2 liter). Hieraan moet strikt de hand worden gehouden. Bij overtreding zal onmiddellijk Pro ces-Verbaal worden opgemaakt, daar de tijd om kikeboe te spelen voorbij is. Bij ernstige overtreding zal tevens het melkvee het veevoer inbeslag worden genomen zonder dat de betrokken melk veehouder op eenige vergoeding zal kunnen rekenen. Bij frauduleuze slachtingen, die in den vervolge zullen worden geconstateerd, zal in de meeste gevallen het betrokken vleesch in beslag worden genomen. In dien men zelfverzorger wordt gemaakt zal dit zijn van 2 of 3 X zoo langen tijd als voorheen al naar gelang de grootte van het geslachte varken. In de meeste gevallen hadden de per sonen, die zonder vergunning hadden geslacht, ook de vleeschbons nog in hun bezit. Dat bedoelde personen er niet bij denken, dat zij op die wijze de alge- meene voedselvoorziening op ernstige wijze benadeelen, blijkt wel uit het feit, dat zij het verschrikkelijk vinden, indien zij bv. zelfverzorger voor dat betrokken vleesch worden. Zij mogen toch ook j wel eens wat extra's hebbenniet waar? Dergelijke uitwassen zullen wij weten te vinden. Men zij gewaarschuwd. De Controleurs C.C.D. Heffing van de Loonbelasting in 1945. De Inspecteur van 's-Rijks belastingen van Zierikzee. tijdelijk te Tilburg, brengt ter kennis van de werkgevers, dat ten gevolge van de huidige omstandigheden vertraging is ontstaan in de toezending van werknemersverklaringen en de loon- belastingkaarten en dat de werkgevers in verband daarmede bij de inhouding van de loonbelasting voorloopig als volgt dienen te handelen. De inhouding van de loonbelasting heeft voorloopig plaats naar de gege vens, welke op de loonbelastingkaart voor het jaar 1944 zijn vermeld. Indien echter in de gegevens waarnaar de loonbelasting wordt geheven, zoodanige wijziging komt, dat minder loonbelas ting verschuldigd is, mag de werkgever met de gewijzigde omstandigheden re kening houden. Hij behoort in dat geval overeenkomstig articel II lid 6, van het besluit op de loonbelasting den werk nemer een werknemersverklaring ter hand te stellen waarvoor een formulier voor het jaar 1944 kan worden gebe zigd. Het jaar 1944 wordt op het for mulier met de pen gewijzigd in 1945. Eenzelfde met de pen gewijzigd for mulier wordt voorloopig gebruikt, in dien de werkgever een werknemer in dienst neemt. Beschikt de werkgever niet meer over een formulier werkne mersverklaring dan behoort hij zoodanig formulier aan den Inspecteur te vragen. De op 31 December 1944 loopende beschikking waarbij de Inspecteur heeft beslist, dat voor het jaar 1944 aan spraak bestaat op aftrek voor meer derjarige kinderen of waarbij hij een vermindering op het loon heeft toege staan, blijven eveneens voorloopig van kracht, tenzij de Inspecteur zijn be slissing herroept. De werkgever is verplicht voor iede- ren werknemer bij den aanvang van 1945 een loonstaat aan te leggen en bij te houden. In de kop van dezen staat vermeldt hij vooralsnog de ge gevens welke op de loonbelastingkaart 1944 zijn vermeld, voorzoover deze ingevolge de vorenstaande voorschriften nog van kracht blijven. De inzending van de loonbelasting- kaarten over het jaar 1944, met de daarbij behoorende afschriften van be schikkingen van den Inspecteur en van den verzamelloonstaat over het jaar 1944 behoort de werkgever voorloopig ach terwege te laten. Zoodra de formulieren loonbelasting voor het jaar 1945 zijn vervaardigd en aan de werkgevers zijn verzonden, zal worden bekend gemaakt, op welk tijd stip deze regeling buiten werking treedt. De Inspecteur van Zierikzee, a.i. Nieuws in het kort. Nog 70 k.m. van Berlijn. Russische troepen hebben thans de Oder ten N.W. van de stad Küstrin bereikt en staan nog slechts 70 km. van Berlijn. Aan de Oostelijke zijde van de Oder tusschen Küstrin en Frankfort kunnen de Russen de rivier reeds zien liggen. De opmarsch van Zjoekov naar de havenstad Stettin neemt in snelheid toe. In Oost-Pruisen zijn de Russen de buitenste verdedigingslinie van de stad Koningsbergen binnengedrongen. In drie weken hebben de Russen ge heel Polen bevrijd en zij zijn 360 km. opgerukt. In Berlijn worden maatregelen ge nomen om stand te houden, o.a. worden overal mijnen gelegd. Kolen en aard appelen zijn niet meer_aanwezig, terwijl er geen auto's meer rijden. Vier en een half millioen Duitschers zijn op de vlucht naar het Westen. Westfront: In de Noordelijke Elzas hebben de Duitschers Kantsheim ontruimd. In de Zuidelijke Elzas werden gisteren 5000 Duitschers gedood en 2500 gevangen genomen. Ten Zuiden van Montschau is Montgommery over een frontbreedte van 25 km. in de Siegfriedlinie door gedrongen. Naar gemeld wordt heeft

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 3