in Frankrijk. Verschillende wachten nog op indeeling. PrachtigWe laten ons de spits niet afbijten. Een voorbeeld voor jongemannen, die nog thuis zitten te kniezen of langs de straat slenteren. Kunnen jullie die andere andere jongens zoo maar laten vertrekken Volg hen naNu reeds 200 van ons eiland, die straks met het geweer in de vuist, schou der aan schouder met de geestdrift van het aloude Nederland gaan strijden dat is oké! Vermeerdering in 1944: door geboorte 4 m. en 4 v. Tot. 8 door vestiging 21 m. en 18 v. Tot. 39 Geh. vermeerd. 25 m. en 22 v. Tot. 47 Vermindering in 1944: door sterfte 4 m. en 6 v. Tot. 10 door vertrek 934 m. en 903 v. Tot. 1837 Tholen. Vrijdag 1 Febr. herdacht onze stad genoot dhr. J. van Elsacker de dag, waarop hij voor 25 jaar werd benoemd als onderwijzer aan de O.L.School al hier. Dhr. El-acker volgde te Tholen de Rijksnormaallessen. 18 April 1918 sjaagde hij als onderwijzer. Tot Octo ber 1918 werd hij benoemd als tijdelijk onderwijzer te Tholen, waarna hij tot Dec. 1919 in militaire dienst is geweest. 1 Februari 1920 kreeg hij een vaste benoeming als onderwijzer aan de O.L. School alhier. Dezelfde datum herdacht ook Mej. C. W. de Wilde de dag, waarop zij voor 25 jaar als onderwijzeres aan de O. L. S, te Tholen werd benoemd. Beiden mochten zich op dien datum in groote belangstelling verheugen. De Thoolsche Brug. De noodbrug, welke tijdelijk voor het publiek opengesteld was vanwege ijs gang over over het veer zal nu de dooi is ingetreden eenige dagen ge sloten moeten worden om het werk te beeindiged. De uitvoe^dar zal zijn uiterste best doen om binnen een week de brug weer voor het publek open te stellen, zoodat er spoedig een vlugge overgang over de Eendracht zal tot stand ge bracht worden. Zoolang er nu over gang zou plaats vinden kan er aan de brug niet gewerkt worden. St. Annaland. Moesten wij eenigen tijd geleden melding maken van kleine diefstallen (hout), thans is het veel erger. In ver schillende woningen van nog afwezige dorpelingen is ingebroken. Van alles werd meegenomen, kleeren, dekens, ja zelfs een brandkast werd meegevoerd. Het is te wenschen, dat deze geweten- looze booswichten spoedig gegrepen mogen worden. Hun straf kan niet te zwaar zijn. Het is toch meer dan laf, nu te gaan stelen bij geëvacueerden, die nog niet terug konden keeren en het nu waarschijnlijk boven de rivieren al zoo zwaar te verantwoorden hebben. Bevolking Stavenisse. Loop der bevolking in de gemeente Stavenisse gedurende 1944. 31 December 1943 bestond de be volking uit 956 mannen en 913 vrouwen, totaal 1869 inwoners. Geh.vermind.938 m. en 909 v. Tot. 1847 De werkelijke bevolking verminderde in 1944 met 913 mannen en 886 vrouwen, totaal 1799. Sterfte 4. Levenloos aan gegeven geen. Huwelijken 2. Echt scheidingen geen. Scherpenisse. Op de secretarie alhier is benoemd als volontair, dhr. W. Geuze G.zn., van Scherpenisse. Prins Bernhard in Zeeland. Op 22 Januari bezocht Z.K.H. Prins Bernhard speciale onderdeelen van de strijdkrachten in Zeeland, die onder zijn bevelen staan, inspecteerde stellingen en legerplaatsen der troepen, onderhield zich met de soldaten en overtuigde zich persoonlijk van den toestand ter plaatse. De Prins bracht o.a. bezoeken aan de plaatsen Domburg en West- kapelle en begaf zich ook naar de plaats waar zich de groote breuk in den dijk bevindt. Hij onderhield zich geruimen tijd met de bewoners van Domburg en West- kapelle en sprak met hen over al het- geen ze in de afgeloopen maanden hadden moeten'doormaken. De stemming der bevolking was wer kelijk voorbeeldig te noemen ondanks I het feit, dat hier en daar verschrikke- j lijke verwoestingen waren aangebracht, was men overal opgewekt en vol ver trouwen in een betere toekomst. In alle plaatsen vroegen de menschen de groeten over te willen brengen aan H.M. de Koningin en aan de andere leden van de Koninklijke Familie. Militair Gezag. BEKENDMAKING. Krachtens de verordening van den Chef van den Staf van het Militair Ge zag, getiteld Radio-, Duiven- en Foto verordening is het verboden een toestel tot het maken van films of fotografische opnamen bij zich te hebben op een plaats, waar dit bij openbare bekend making of bij aldaar geplaatste borden of opschrift is verboden. De Militaire Commissaris voor de Provincie Zeeland maakt bekend, dat door hem met ingang van 19 Januari 1945 als zoodanige plaatsen worden aangewezen de boulevards, dijken en duinen, stranden of andere zeewerin gen, liggende aan het buitenwater in de Provincie Zeeland. Middelburg, 19 Januari 1945. De Militaire Commissaris Voor de Provincie Zeeland, De Kapitein-Luitenant ter Zee. C. W. SLOT. BEKENDMAKING. Krachtens de verordening no. 17 van den Militairen Commissaris voor de provincie Zeeland, is het verboden een verrekijker bij zich te hebben op een plaats, waar dit bij openbare bekend making of bij aldaar geplaatste borden of opschrift is verboden. De Militaire Commissaris voor de provincie Zeeland maakt bekend, dat door hem met ingang van 19 Januari 1945 als zoodanige plaatsen worden aangewezen de boulevards, dijken, dui nen, stranden of andere zeeweringen, liggende aan het buitenwater in de Provincie Zeeland. Middelburg, 19 Januari 1945. De Militaire Commissaris Voor de Provincie Zeeland, De Kapitein-Luitenant ter Zee, C. W. SLOT. Het Besluit beperking Rechtverkeer van 22 September 1944 machtigde de secretarissen der Kamers van Koop handel tot het verleenen van de in de artikelen 1 en 1 van dit besluit genoemde toestemmingen voor in het algemeen verboden rechtshandelingen. Deze machtiging is bij beschikking van den Minister van Justitie ingetrokken. De Voorzitters der Kamers van Toe zicht, bedoeld in artikel 50 van de wet op het Notarisambt, zijn thans, ieder voor zijn ressort, gemachtigd deze toe stemmingen te Verleenen. Algemeen Commissariaat voor de Voedselvoorziening. 1. Ziekeninrichtingen e.d. die voor blik- groenten, vrucntsappen, tomatenpuree en tomatensap in aanmerking wenschen te komen moeten zich wenden tot Be drijfsgroep voor Groenten en Fruit p/a N.V. Hero Conserven Breda. Aan andere afnemers kan tot nader order niets worden afgeleverd. Verzocht wordt hierover geen correspondentie te voeren. 2. Plombeering, aflevering en verhan deling van de pootaardappelen van de klassen A en B in de sorteering 25/28 m.m. is toegestaan. Voor genoemde sorteering gelden dezelfde prijzen als voor de sorteering 28/35 m.m. De Suiker. Het bestaande rantsoen suiker zal in ieder geval niet verminderd worden. Er wordt zelfs hard gewerkt om het te verhoogen. De mogelijkheid bestaat dat het binnenkort iets verhoogd wordt. De suikerfabrieken draaien in het algemeen slechts tien weken. Het verbruik kan echter niet gelijk zijn aan de productie. Eerst moeten de noodige voorraden worden opgeslagen voor de rest van het jaar. Vervolgens hebben wij nog een „suikerschuld" aan Belgie. De grond stoffen voor de fabrieken zooals kolen, kalksteen en filterdoeken werden uit het buitenland aangevoerd. De suikerbieten- opbrengst der niet-geinnundeerde ge bieden is bevredigend.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 2