MEDEDEELINGENBLAD voor het Eiland Tholen Ie JAARGANG No. 11 VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG 26 JANUARI 1945 Abonnementen: f 0.75 per kwartaal Prijs per nummer 6 cent Redactie: G. Heijboer, Julianastraat 9, Tholen Uitgever: Firma C. Dieleman, Oudelandschestraat, Tholen ADVERTENTIËNf 0.10 per millimeter - Minimum f 2.— SPIERINKJES: tot en met 20 woorden f 1.elk woord meer f 0.05 Ons Blad. We zijn verheugd U te kunnen meedeelen, dat, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, ons blad wekelijks in 4 pagina's kan uitkomen. In verband met het spoedig vertrek van de redacteur alle correspondentie vanaf heden te bezorgen bij de Firma Dieleman. Advertenties worden voor Tholen aangenomen tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur, voor de andere plaatsen op het eiland tot uiterlijk Woensdagmiddag 6 uur. Minder vet in de Melk. Het vetgehalte van de gestandariseerde melk voor kinderen is teruggebracht van 2 Va op H/a procent. Deze maatregel is noodig, doordat de hoeveelheid melk, die het bevrijde gebied opbrengt lang niet toe reikend is voor het rantsoen der kinderen, waardoor men meer taptemelk, van het door de Geallieerden aangevoerde melkpoeder gemaakt, moet bijmengen om aan de benoodigde hoeveelheid te komen. Hoewel door het verminderen van het vetgehalte eenige voor de kinderen belangrijke bestanddeelen in de melk, n.l. eiwitten en suiker, niet worden aangetast, is toch een behoorlijk percentage vet zeer noodzakelijk. De officieele instanties hebben de raad ingewonnen van vooraanstaande kinderartsen, die het advies geven den huisarts of het consultatiebureau te raadplegen, waardoor de voeding naar de individueele behoefte van het kind kan worden geregeld. In het algemeen zal dit advies het volgerfde inhouden Meng voor Uw kindje van 0—1 jaar 10 gram boter of margarine (d.i. één afgestreken eetlepel) door de hoeveelheid pap van den geheelen dag. De rest van de aan de kinderen toegewezen boter kunt U dan mengen door het middageten. De moeders dienen hier toe zoo mogelijk de toegewezen roomboter te reser veeren daar deze beter geschikt is dan margarine. De Bloemisten wordt hierdoor bekend gemaakt, dat zij dezelfde verplichting hebben wat betreft groenten teelt als in het jaar 1944. Alg. Com. v. d. Voedselv. Afd. Tuinbouw. Landbouwwerktuigen en -gereedschappen. De aanmaak en import van deze artikelen stuiten op groote moeilijkheden. Landbouwers, laat de werktuigen daarom door of voor andere collega's gebruiken. In uiterst dringende gevallen kunnen kleine gereedschap pen worden aangevraagd bij den plaatselijken bureau houder van den P.V.C. Dorschmachines, stroopersen en stroobinders moeten worden aangevraagd bij den P.V.C. Alle andere landbouwwerktuigen bij den Rijks- landbouwconsulent. Overleg van de landbouwers met de reparateurs is noodzakelijk, want de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat uit twee onbruikbare één bruikbaar werktuig kan worden vervaardigd. Een absoluut onbruikbaar werk tuig moet tegen ontvangstbevestiging worden ingeleverd. Deze ontvangstbevestiging heeft waarde bij het vast stellen der urgentie van een aanvrage voor een nieuw werktuig. Verzoek. De Ambtenaren van den Centrale Controle Dienst te Tholen maken hierbij bekend, dat zij in den ve volge wenschen verschoond te blijven van anonieme blieven. Niet onderteekende brieven worden niet in behan deling genomen. In acht moet worden genomen, dat de wettelijke bepalingen, de voedselvoorziening betreffende, streng zullen worden gehandhaafd. De melkveehouders worden er op gewezen, dat zij, ingevolge art. 2 van het Uitvoeringsbesluit O.B.Z. '42, verplichte melkaflevering door melkveehouders, gehou den zijn, alle melk te leveren aan den melkophaler, onder aftrek van eigen gezinsgebruik (zelfverzorging). De Controleurs C. C. D. PREDIKBEURTEN THOLEN. Ned. Herv. Gem.: Zondag 28 Jan. 10 uur Ds. van Oost. 2.30 uur Ds. Batelaan. Dinsdag 30 Jan. 4.05 uur Wekelijksche bidstond voor den nood in in ons land. Ger. Gem.Zondag 28 Jan. 2 maal Leesdienst. Ger. Kerk: Zondag 28 Jan. 10 uur en 3 uur Ds. Swierts. Vrije Ger. Gem.: Zondag 28 Jan. 10 uur en 2.30 uur Ds. Baay. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Gem.28 Jan. voorm. Leeskerk. Nam. Ds. de Bres. SCHERPEN1SSE. Ned. Herv. Gem.Zondag 28 Jan. 10 uur Ds. de Bres. (Bed. H. Doop). OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Gem.Zondag 28 Jan. 2.30 uur Ds. van Oost. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Gem.: Zondag 28 Jan. 2 maal Leesdienst. STAVENISSE. Ned. Herv. Gem.Zondag 28 Jan. 2 maal Leesdienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Gem.: Zondag 28 Jan. 2.30 uur Ds. Vroegindewei). ST. PH1LIPSLAND. Ned. Herv. Gem.: 28 Jan. 10 uur Ds. Vroegindeweij. (H. Avondmaal). Distributiedienst Tholen. Mededeeling voor handelaren. Het is verboden distributiegoederen te koopen of te verkoopen tegen inlevering of in ontvangstname van bonnen, waarvan de geldigheidsduur nog niet is aan gevangen. Winkeliers die zich aan overtreding van dit verbod schuldig maken zullen van de distributie wor den uitgesloten, a. bij eerste overtreding door tijdelijke intrekking van het codenummer. b. bij herhaalde overtreding door definitieve intrek king van het codenummer. Mededeeling voor het publiek. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het verboden is distributiegoederen te koopen of te verkoopen tegen inlevering of in ontvangstname van bonnen, waarvan de geldigheidsduur nog niet is aangevangen. Het publiek

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1945 | | pagina 1