MEDEDEELINGENBLAD voor het Eiland Tholen lc JAARGANG No. 6 Verschijnt iedere Vrijdag 22 DECEMBER 1944 Prijs per nummer 5 cent RedactieG. Heijboer, Julianastraat 9, Tholen UitgeverFirma C. Dieleman, Oudelandschestraat, Tholen KERSTFEEST 1944! Kerstfeest zal weer komen, Ook weer dit jaar. Kerstfeest, ondanks stromen Van leed, voorwaar. De eng'len zongen „Vrede, „Op aarde vreê." „Och God rijst onze bede, „Zie op dit wee". „Dit wee en al het lijden „Van ons arm land „Geef ons toch weer verblijden „Door Uwe sterke Hand." Hoevelen zitten neder In rouw en smart gehuld, Hun zoon, hij kwam niet weder Hij heeft zijn plicht vervuld Het offer van zijn leven Gaf hij toch voor zijn land. Hij kon niet meerder geven. Het was het dierste pand Laat ons hen nooit vergeten, Die zo zijn voorgegaan Men moet hen helden heten Van onze vrijheidsvaan. „Vrede, vrede, vrede," Was eens der eng'len zang God, geef ons spoedig vrede De oorlog duurt zo lang. K. TEGENSTELLINGEN MET KERSTMIS IN EIGEN LAND In ons bevrijd Vaderland zal dit jaar weer herdacht wor den: het aloude Kerstfeest, de komst van Christus... hetzelfde feit als vorig jaar. Toch, hoe heel anders is het dan vorig jaar. Toen immers zaten we nog onder den dwingeland, weinig zicht was er op bevrijding. We zijn nu nog niet buiten oorlogsgevaar, dat zagen we in de afgeloopen week, bovendien zitten we nog in de militaire zone. Maar... we kunnen rustig naar buiten... we behoeven niet onder te duiken, de fietsen komen nu zonder gevaar op straat, voedsel wordt niet meer weg gehaald, integendeel: aangevoerd. Maar het grootste van dit alles: We kunnen Kerstfeest vieren in bevrijd Neder- 1 Zullen we dit goed bedenken Zal de dankbaar- "voc- Of is het eerst noodig de tegen vallen. il dit jaar ook het Kerstft^ Gezinnen u«i here il het daar wel zijn ar gerukt. Juisi c ze laatste weken voor Kerstmis werd man, vader of zoon ingerekend en naar Duitschland overgebracht, vrouw en kinderen, broertjes of zusjes hulpeloos achterlatend. Zitten ze daar nu met Kerstavond rond een akelig flikkerend kaarsvlammetje, de kachel uit vanwege brandstofgebrek Zal de moeder niet met tranen in haar oogen neerzien op haar hon gerige verkleumde kinderen, terugdenkend aan een vorig Kerstfeest, toen ze allen in een warme gezellige kamer bijeen zaten en vereenigd Kerstliederen zongen? Nu... 6 ons brood per week, geen brandstof, koude en honger, ziekte zonder geneesmiddelen Zal die moeder misschien kermen „Oude jaar, straks zult gij heengaan, Ach, wat hebt ge ons gebracht Wat zijt ge anders toch geloopen Dan haast ieder had gedacht. Leed en droefenis nu met 't Kerstfeest Er is leegte, honger, kou, Is er zelfs geen sterrelichtpunt Loopt straks 't eind nu uit op rouw? Laten wij in bevrijd Nederland daar aan denken bij onze Kerstherdenking. We wekken de eilandbewoners op, de hier gelegerde Geallieerde strijdkrachten, die zoo ver van huis Kerst feest herdenken, in hun kring op te nemen en wenschen allen een gezegend Kerstfeest. Naar wij vernamen is thans overeenstemming bereikt om naast de gesprongen brug over de Eendracht een voetbrug aan te leggen. De Burgemeester heeft dhr. W. Blaas Stoofstraat Tholen, met de uitvoering hiervan belast. Na Kerstmis zal reeds een aanvang met dit werk worden gemaakt. In Tholen zal een cursus worden gegeven in E.H.B.O. Zij die hieraan wenschen deel te nemen worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij dhr. M. W. W. Krijger, Hoogstraat 34. Op Woensdag 27 December a.s. des nm. 5.30 uur zal deze cursus een aanvang nemen. In verband met de tijdsomstandigheden wordt met klem aangedrongen op een groot aantal deelnemers. Bekwaam U ertoe om uw medemenschen in geval van nood te kunnen helpen. Op den middag van 2e Kerstdag hoopt men in de Ned. Herv. Kerk te St. Annaland een Kerstzangdienst te houden voor de Engelsche militairen, en verdere be langstellenden. Er zullen kerstliederen gezongen worden door teruggekeerde leden van het Kerkkoor en door een kinderkoortje, terwijl een der militairen, organist van een Engelsche kerk, een orgelsolo ten beste zal geven. De in Sint Maartensdijk gehouden collecte ten bate van gezinnen van onderduikers, krijgsgevangenen en gesneuvelde leden der Verzetsbeweging heeft opgebracht de som van 620.Gezien het gering aantal inwoners ter plaatse is dit een prachtige som. Weet U, dat de zender „Herrijzend Nederland" op golflengte 435 meter uitzendt? PREDIKBEURTEN. Zondag 24 December 1944 THOLEN Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur, Ds. Batelaan, n.m. 2.30 uur, Ds. van Oost. Geref. Kerk: v.m. 10 uur, Ds. Swierts. n.m. 3 uur, Leesdienst. Geref. Gem.: 2 maal Leesdienst. Vrije Geref. Gem.: v.m. 10 uur, en n.m. 2.30 uur, Ds. Baaij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1944 | | pagina 1