Maandkalenders I paar handschoenen bij fa. C. DIELEMAN Voorhanden een beperkt aantal keurig uitgevoerde Abonneert U op dit blad uitgave. We rullen opnieuw trachten door middel van ons blad, diezelfde eensgezindheid te krijgen, als bij ons vorige uitgave. Het is nu weliswaar een blad voor het geheele eiland, nog beperkt, maar bij een zoo spoedig mogelijke uitbreiding krijgt iedere gemeente zijn eigen rubriek. Vaderlandsche plicht zal ons nog elders opeischen. We hoopen terug te keeren. Tijdens onze afwezigheid zal een plaatsvervanger ons werk behartigen. Het was te begrijpen, dat vrijwel allen zich weer zouden abon- neeren. Met U hoopen wij van harte, dat allen, die thans nog in den vreemde vertoeven, spoedig hun eigen woning kunnen betrekken. Tot wij naar St. Annaland terugkeeren, kunt U zich laten inschrijven en eventueel advertenties opgeven bij dhr. Koetsdijk. En nu AANGETREDEN VOOR DE OPBOUW. Tholen. Naar wij vernemen, zal de veerpont, die in reparatie is, dit jaar niet meer kunnen worden gebruikt. Predikbeurten. Zondag 3 December 1944. THOLEN. Ned. Herv. Gem.: 10 uur Ds. van Oost, Bediening H. Avondmaal. 2.30 uur Ds. Batelaan, Nabetrachting. Geref. Kerk: 10 uur en 3 uur Ds. Swierts. Geref. Gem.: 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 uur en 2.30 uur Ds. Baaij. Prot. Bond: 10 uur Ds. de Boer. St. ANNALAND. Ned. Herv. Gem.: 10 uur Ds. de Bres, Doopsbediening. Geref. Gem.: 2 maal Leesdienst. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Gem.: 2.30 uur Ds. van Oost. SCHERPENISSE. 10 uur Ds. de Bres, 2.30 uur Leesdienst. ST. MAARTENSDIJK. 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds. de Bres, Doopsbed. Distributienieuws. Distributie van chocolade. De voor chocolade aangewezen bon 3-59 is thans on geldig. Deze kan worden vernietigd. Thans geeft bon 313 van de Noodkaart 227 3e serie recht op het koopen van 2 tabletten chocolade. Deze bon moet voor Vrijdag 1 December 1944 bij de winkeliers worden ingeleverd. Zaterdag 2 December kan reeds chocolade worden afge haald bij de winkeliers. Distributie van tabak. Voor Vrijdag 1 December a.s. moet bon R 11 van de tabakskaart Q 409 bij den winkelier worden ingeleverd. Op deze bon zal op een nader te bepalen datum worden afgeleverd. De Leider van de Distributiedienst Tholen. Nieuwsberichten in 't kort. Van de Fronten Maandag werd door het geallieerd opperbevel bekend gemaakt dat von Rundstedt rond Aken 10 pantserdivisies en ongeveer 400.000 man heeft samengetrokken om het Ruhrgebied te beschermen. Dinsdag werden goede vorderingen gemeld in het Saar- bekken, en verder Zuidelijk in de Vogezen. Ook in de Pacific gaat de strijd voort en hoewel we van Ned. Indië de laatste weken weinig hebben vernomen in Birma worden goede vorderingen gemaakt en ook in de Phillipijnen gaan de Japanners steeds sneller het einde hunner heerschappij tegemoet. Overige berichten Zondag kwam een gedeelte van onze regeering in het reeds bevrijde gebied en des avonds heeft Prof. Gerbran- dy ons toegesproken, hij noemde deze komst der ministers een vooruitgeschoven post. Hij eindigde met de woorden van Coen. „Ende desespereert niet, daar kan wat grootsch verricht worden." Laten wij dit niet beschaamd maken en onze regeering reden geven trotsch te zijn op de daden van het reeds bevrijde gebied. De toestand in België is nog steeds zeer verward, dat de regeering aandrong op het inleveren der wapenen door de verzetsgroepen, is duidelijk, maar waarom niet het nuchtere verstand gebruikt, en rustig hieraan gevolg gegeven.Het zou bedroevend zijn indien iets dergelijks in ons eigen land zou gebeuren, maar de Nederlander is nuchter, en zal zeer zeker redelijke beslissingen respec teeren. Een minderheid heeft zeer zeker rechten, maar mag zijn plichten NIET vergeten. Woensdag publiceerde Engeland een Witboek met cijfers betreffende Engelands aandeel aan de oorlog, er werden vervaardigd, 100.000 vliegtuigen, 25.000 tanks 900.000 vrachtwagens, 35.000 stukken geschut van verschillend kaliber, 6000 schepen voor de oorlogsmarine. Terwijl er 4 x/2 millioen huizen of wel een op de drie wer den vernietigd of beschadigd. Tot Juni 1944 werden van leger en burgerbevolking een kwart millioen menschen gedood. Bijna 12 millioen bruto registerton aan scheepsruimte ging verloren. Donderdag vierde minister-pres. Winston Churchill zijn 70ste verjaardag, om al zijn daden op te sommen laat helaas de plaatsruimte niet toe, maar een woord van hulde voor zijn groot talent als leider der vereenigde volkeren en zijn bezielend voorbeeld dat millioenen, de vrijheid heeft teruggebracht, maakt dat wij hem allen onze eerbiedige hulde betuigen op dezen dag. ADVERTENTIES Langs deze weg zeg ik, in 't bijzonder dokter Duinker dank, die me ook voor de bevrijding door vele moeilijkheden hielp, dokter Looysen, Zuster Viergever en allen voor de vele blijken van be langstelling en medeleven tijdens m'n verwondingen ondervonden. C. v. GERVEN Bebouwdendam 13. Tholen, 27-11-44. In verband met boven staande feliciteeren wij ons aller makker van Gerven met zijn spoedig herstel. We zijn er trotsch op zoo iemand in onze gelederen te hebben, waarvan de feiten bewezen, dat hij pal stond voor het Vaderland. Uit aller naam H. H. SCHULLER D. C. Tholen. Verloren Peau de Suede op weg naar Poortvliet te bezorgen bij J. J. Heijboer Tholen Tholen K 579

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1944 | | pagina 2