een net meisje Nieuwsberichten in 't kort: Distributienieuws. RIJWIEL VERMIST! Abonneert IJ op dit blad Maar.... ondanks onze vreugde over het afgeworpen juk, dienen we nog steeds voor oogen te houden, dat nog duizenden van onze landgenooten in de toestand verkeeren, als wij voor 30 October, ja in vele plaatsen zelfs 10 maal, 100 maal erger. Daarom Nederlandersvergeet U kleine zorgen van thans, klein, vergeleken bij onze nog bezette landge nooten. Helpt mee aan de bevrijding van geheel ons Vaderland, al is het dan bijv. maar door wegen vrij te laten, zich op te geven voor opruimingswerk, mee te werken in alles wat gevraagd wordt van Geallieerde zijde, dus ook zijn medewerking verleenen aan de Ne- derlandsche Binnenlandsche Strijdkrachten (N.B.S.) Als dan straks onze Vorstin het Binnenhof betreedt (God geve dat het spoedig is) kunnen wij met voldoe ning terug zien op het werk door ons verricht. LEVE DE KONINGIN! LEVE ONS VADERLAND! Red. G. H. De Districts-commandant der N.B.S. in het District Tholen, vestigt er nogmaals de aandacht op, dat ieder die in het bezit is van een motorvoertuig van welke aard ook of wel vloeibare brandstof en/of smeermiddelen, verplicht is deze aan te geven op het Districtsbureau Hoogstraat 35 Tholen. De Districts-commandant der N.B.S. in het District Tholen, vestigt er de aandacht op, dat tot nadere aan kondiging, alle verkeer tusschen 18 uur en 6 uur ver boden is. Op last van Militair Gezag is het tot nader order verboden het eiland Tholen te betreden, indien men daar niet woonachtig is. Handhaving van dit bevel is opgedragen aan de N.B.S. te Tholen. De Plaatselijk Commandant der N.B.S. maakt bekend, dat dengene, die goederen van N.S.B.-ers, zonder zijn toestemming, onder hun beheer hebben, deze ten spoedig ste moeten inleveren of opgeven bij het PI. Bureau Stoofstraat alhier. De PI. C. J. M. C. Elenbaas. Het Arbeidsbureau Stoofstraat is vanaf heden weer geopend. Werkloozen gelieven zich zoo spoedig mogelijk te melden. Van de Fronten: In het begin der week werd de strijd van Neder land naar Oost-Frankrijk verplaatst. Vooral in den sector Metz zware gevechten. Ook in den sector Aken (de plaatsen Schmitt en Vossenack) was hevige strijd. 32 Lancasters hebben een aanval, met een nieuw soort bommen van zes ton, gedaan op het Duitsche slagschip Tirpitz, dat thans in de Tromsö-fjord is gezonken. Woensdag werd de aanvang van een nieuw offensief gemeld in de Peel. Meyel werd veroverd. De Gealli eerden stonden nog 10 km van de Duitsche grens. Van het front ten Z. O. van Eindhoven worden goede vorderingen gemeld. De Geallieerde troepen rukken op onder een zwaar spervuur en de tegenstand is gering. Het Amerikaansche le leger ging Donderdagmorgen tot den aanval over, terwijl het Amerikaansche 9e leger op Nederlandsch gebied een nieuw offensief inzette in de loop van den dag. Nadere bijzonderheden over deze beide operaties ontbreken nog. Overige berichten: In Rotterdam hebben de Duitsche slavenhalers 10000 mannen uit hun huizen gesleept en per Rijnaak naar elders vervoerd. De B.B.C. waarschuwde hiervoor ook Den Haag en Leiden. Churchil sprak op een bijeenkomst te Londen over Nederland en bevestigde Roosevelt's woorden dat Nederland spoedig bevrijdt zou zijn. Hij sprak zelfs over het einde der krijgsverrichtingen in Europa in begin 1945. Het A.N.P. meldde uit Londen den dood van Dr. H. Colijn op 16 September 11. Volgens het Duitsche bericht is hij aan een hartverlamming gestorven. Neder land betreurt met zijn heengaan een harer grootste Zonen. Roosevelt is voor de vierde maal tot President der Vereenigde Staten gekozen. Hij deelde mede spoedig een onderhoud te zullen hebben met Churchil en Stalin. Stalin sprak naar aanleiding van de 27ste verjaardag der Sovjet Unie, en deelde mede dat Rusland gereed stond voor de laatste groote aanval. De Bierkelderputsch in Duitschland heeft het dit jaar zonder Adolf Hitler moeten doen. Himmler las namens hem een sombere proclamatie voor. De geruchten dat Hitier dood is nemen hierdoor weer vaster vorm aan en de pers geeft velerlei gissingen hieromtrent. Engeland zal eventueele territoriale eischen van Nederland aan Duitschland, krachtig steunen. Dit als tegemoetkoming voor de vernielingen door de Duitschers in ons Vaderland aangericht. Krijgsgevangene 1940; 28 uur in een gesloten bees tenwagen met één half brood, zonder water, zonder ook maar voor het noodige de wagon te mogen ver laten. Persoonlijk ondervonden. Gedeelte van publiek over gearresteerde 1944: ,,'t Is toch erg, dat die N.S.B.-ers, enz. nu zoo maar worden opgesloten, dat ze niet eens vrij mogen rondloopen, omdat ze nu toevallig hebben meegewerkt, dat con centratiekampen zooals Vucht, overvol bleven onder het Nazie-regiem." Rechtvaardige straf mag niet uitblijven. G.H. Met ingang van het volgend nummer zal de bonnenlijst regelmatig worden opgenomen. ADVERTENTIES Terug te bezorgen of inlichtingen hieromtrent verstrekken aan PI. Commando Stoofstraat. Kenteekenenlaag model, zwart, banden zwart, 1 surrogaat, 1 luchtband, krom stuur met hand rem, ook terugtraprem. Lampen aan 't stuur, spatbord en vooras zonder merk, Duitsch model, leeren zadel, fietspompje, bagage drager met draagstandaard, jas- beschermer, kettingkast en sliklap Mevr. SCHULLER. Oudelandschepoort 15 Tholen, vraagt voor direct voor heele dagen K 579

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1944 | | pagina 2