Als je zoals wij, komt helpen verwacht je dit soort dingen niet. Achteraf hadden de boeren misschien wel ruzie, maar dan nog. De volgende dag moest ik mij weer melden, maar nu in de Hangar om te helpen bij de Engelse en Amerikaanse militairen die met helikopters waren gekomen om te redden wie of wat er te redden viel. Het was in één klap een drukke vliegbasis geworden. Wij moesten hen helpen bij alles wat ze nodig hadden, omdat zij de weg niet wisten op de vliegbasis. Van de basis af heb ik de eerste dagen op deze manier steun verleend. Met om de twee dagen wacht lopen. Tussendoor kwam Prins Bernhard op bezoek om te kijken of alles goed liep en om informatie in te winnen of er extra materiaal nodig was. We werden op de hoogte gehouden van de voedseltransporten met de Dakota's die van alles dropten. De communicatie met thuis was erg bedroevend de post ging niet en zo kreeg ik geen antwoord op mijn brieven en kaarten waarin ik verslag deed van mijn ervaringen. Telefoon hadden wij niet en we mochten niet naar huis. Je vond het lastig maar meer ook niet. Na 10 dagen kreeg ik van mijn vriendin een brief waarin stond wat zij beleefd had. Een week lang heeft zij in de Ahoy hallen te Rotterdam zieke en gezonde mensen geholpen en begeleid naar ander onderdak. Ze is ook een week niet gaan werken op .kantoor. Na drie weken mochten we weer met het weekeindverlof naar huis en kwam het reguliere werk weer op gang. C. Boshuizen 16 maart 2008 A.A. Boshuizen-Lagewaard Lijsterbesstraat 11 4711RJ Sint Willebrord 0165 381430

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2008 | | pagina 2