Watersnoodramp maandag 2 februari 1953 pagina 3 van 3 was nog erger dan we gedacht hadden. We moesten aan de rand van het dorp zijn het laatste huis op één na van een rij. Er naar toe rijden ging nog: in de hoge wagen stonden wij droog. In gewone omstandigheden is een huis met een tuin bij-zonder aangenaam maar nu was het fataal. Want zeker tien meter water scheidde de wagen van het huis water dat zeker een meter diep was. Eendrachtig geschreeuw uit vier kelen en dan verschijnt eerst het bleke gezicht van mevrouw en vervolgens dat van haar echtgenoot voor het zolderraam. Mijn vriend heeft geen ogenblik beraad nodig. Hij trekt het grootste deel van zijn kleren uit en plonst in het ijskoude water Dan waadt hij naar het huis en klimt op het plat onder het zolderraam. Maar het gelukt niet binnen te komen. Dus weer het water in en nu naar de achterkant van het huis. Vijf minuten later komt hij met een kind dat ziek blijkt te zijn naar de auto toe spoedig gevolgd door de predikantdie in de haast vergeten heeftalthans enkele kledingstukken uit te trekken. Ook hij draagt een kind. Na een half uur zijn drie droge kinderen en een natte redder een natte predikant met z'n eveneens natte vrouw in de auto. Nu naar het buurhuis. Waar men naar men ons toeriep ook een ziek kind had. Het blijft niet bij het zieke kind: het hele gezin vader moeder en nog twee zoons komt aangewaaid en klimt in de auto. In de verte komt moeizaam een vlot aan: men is bezig de verst wonenden af te halen. Wij gaan terug naar het dorp. Uit de huizen die wij passeren kijkt men ons zwijgend na. Even met schrik denken wij nu ook aan de mogelijkheid dat de pont niet meer zou varen. Het moetdenken wij het moet. Als wij bij het veer komen ligt de pont aan de overkant. Dat is niet zo mooi. Wij willen het ergste niet geloven. Het verwonderd ons dat zo weinig mensen op de pont staan te wachten en als wij een opmerking in die richting maken tegen iemand die evenals wij op de pont staat te wachten zegt deze dat de mensen hier hun zaken niet in de steek willen laten. Na een half uur van spanning maakt de pont zich dan toch van de overkant los en na nog een half uur hebben we het onveilige s-Gravendeel op het onveilige eiland Hoekse Waard verlaten het eiland waarop de blijkbaar slechts schijnbaar zo trage rivieren een zo plotselinge een felle aanval hebben gedaan. De man op de pontdie ons bij de heenreis omdat wij op eigen risico voeren gratis heeft overgezetheeft zijn ambtelijke positieven weer in zoverre teruggevonden dat hijal hot hij vast aan het eigen risico ons sees cent variegate voor de overtocht. Die we overigens blijmoedig offerden. http://members.tripod.com/~griffioen/wn530202.htm 8-7-2005 |GA VERDER....

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2005 | | pagina 3