Museum Watersnood 1953 p/a Boterhoekseweg 2 4305 RB OUWERKERIC De Bilt, 2 februari 2004 Geachte heer/mevrouw, Medio september 2003 heb ik, tezamen met mijn moeder en mijn dochter, het Museum Watersnood 1953 bezocht. Wij waren onder de indruk van de impressie die het museum biedt van deze ramp in het midden van de vorige eeuw. Van mijn vader heb ik jarengeleden een bordje gekregen dat hij voor het raam had geplaatst van zijn vrachtwagen toen hij kleding inzamelde voor de duizenden daklozen en ontheemden door de watersnoodramp. Dit ijzeren bordje met opschrift "Ned. Roode Kruis" (zo werd dat toen geschreven) stuur ik mee bij deze brief en ik ga ervan uit dat dit een plaats in uw museum zal krijgen. Als aanvulling op de vele boeken in het museum met foto's en verhalen van de ramp, wil ik graag een bijdrage leveren door het verhaal te noteren zoals mijn Zeeuwse familieleden deze ramp hebben ervaren en overgedragen. Mijn moeder heeft de ramp gelukkig niet aan den lijve ondervonden. Echter haar zus (Corrie) is met man (Johan den Boer) en vier kinderen verdronken op Schouwen Duiveland, nabij Zonnemaïre, in die rampnacht van 1 februari. In december 2003 werd mijn moeder 84 jaar. Ondanks haar leeftijd is zij nog zeer goed bij de tijd en zij lean zich dan ook nog goed herimieren en vertellen hoe zij deze ramp heeft ervaren. Ik zal trachten haar verhaal en van overige familieleden hieronder te beschrijven zodat e.e.a. is vastgelegd voor de toekomst. Mijn moeder is een dochter van Dingeman Hubrecht van Rliee en Antje Akke Bolier. Dingeman van Rhee was molenaar op de molen in Noordgouwe en het echtpaar had drie dochters en een zoon. Mijn moeder is geboren in 1919 in het molenhuis op de grens tussen Zonnemaïre en Noordgouwe. Elaar vader overleed al in 1936 waarna haar moeder en later haar broer (Jan) het molenaarsbedrijf voortzette. In 1950 trouwde mijn moeder met een "vastelander" uit De Bilt. Mijn moeder en vader (Gerrit Schuurman en ook molenaar) woonden na hun trouwen in De Bilt en hadden op het moment van de ramp twee kinderen. Ondergetekende en schrijver van deze brief is de tweede zoon in de lijn van acht kinderen. Ik ben in september 1952 geboren en dus was ik op het moment van de ramp slechts vijf maanden oud.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2004 | | pagina 1