Herdenking watersnoodramp 1953 Gereformeerde kerk zierikzee pagina 8 van 11 de Scheldebank en penningmeester van de kerk). Zijn huis gelegen aan de Oude Haven, stond op het hoogste gedeelte van Zierikzee en had dus geen last van het water. Hij en zijn latere echtgenote Nel van den Doel-Gelijnse namen na verloop van tijd ook mijn moeder en broertje in huis, terwijl Ankie en ik bij familie werden ondergebracht. Mijn vader heeft in die periode veel moeite gedaan alle gemeenteleden die verspreid over het land ge vacueerd waren te traceren. Via gestencilde rondzendbrieven hield hij het onderlinge contact zo goed mogelijk in stand. Ook maakte hij ommelandse reizen per boot, bus en trein om overal gemeenteleden op te zoeken. Rond juli/augustus trokken mijn ouders weer in de Pastorie. En na een paar weken kwamen ook Ankie en ik weer thuis. We moesten nog boven wonen want beneden moest alles eerst goed drogen voordat er behangen en geschilderd kon worden. We speelden onder begeleiding van vrijwilligers overdag op de speelplaats van de school tegenover de Pastorie. Eind augustus werd mijn zusje Mieke geboren.* Toen mijn vader me die morgen wakker maakte vertelde hij dat er iets leuks gebeurd was. Ik riep meteen: we gaan beneden wonen. Kennelijk was ik toch in mijn vrijheid belemmerd en was dat beneden wonen belangrijk voor me. Voor mijn ouders is hun verblijf in Zierikzee mede door die verschrikkelijke februariramp bepalend geweest voor de rest van hun leven. Ze hebben het er vaak over gehad en ook nadat ze in 1963 uit Zierikzee vertrokken, zijn de banden gebleven. Mijn vader is al weer 13 jaar geleden overleden en mijn moeder is nu 83 en woont in een verzorgingshuis in Vlaardingen. Ook op mij als jong kind heeft de ramp van 1953 een onuitwisbare indruk gemaakt. Pas veel later heb ik beseft hoezeer de naam van de Pastorie: Sursum Corda voor mijn ouders in die omstandigheden het motto geweest moet zijn om het allemaal vol te houden. Nu het over enkele weken 50 jaar geleden is dat de watersnoodramp plaatsvond, wilde ik graag wat herinneringen vastleggen en dit met een groet van mijn moeder en mij aan de oudere gemeenteleden, aan jullie toesturen. Haarlem, januari 2003 http://www.gereformeerdzierikzee.nl/1953/1953 .htm 16-12-2006

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2003 | | pagina 7