Herdenking watersnoodramp 1953 Gereformeerde kerk zierikzee pagina 7 van 11 door dat het erg gevaarlijk was om in deze omstandigheden op de bovenverdieping van het huis te verblijven. Je had er niet aan moeten denken dat er brand zou zijn uitgebroken tijdens een vloedperiode. Dat was in een groot deel van Zierikzee het geval en dat heeft geleid tot een besluit om een algemene verplichte evacuatie af te kondigen. Voor sommige inwoners van Zierikzee was dat een moeilijk te accepteren besluit van de burgemeester. Vooral middenstanders wilden hun huis en zaak niet zo achterlaten. Mijn vader heeft later wel eens verteld dat hij in een paar gevallen op gemeenteleden heeft moeten inpraten dat ze toch beter mee konden werken aan die evacuatie. Donderdags was het zover. We werden door de brandweer uit ons huis gehaald. En over een smal looppad, liepen we door het Vrije naar het huis van dokter Vogelaar. Daar brachten we de nacht door en de volgende dag vertrokken we per boot naar Dordrecht. Ik herinner me dat het vreselijk koud was aan boord en er een bedrukte stemming heerste. Ik was aan de ene kant opgewonden over alle dingen die gebeurden, maar voelde toch ook dat het allemaal heel ongewoon was. Ik begon om de spanning wat te doorbreken, Christelijke kinderliedjes te zingen (mijn lijfliederen waren in die dagen: Weet gij hoeveel sterren blinken en Eens brachten de moeders). Zo kwamen we aan in Dordrecht. Ik zie ons nog staan op de steenkoude kade. Mijn moeder met mijn broertje Louis op de arm en mijn vader met Ankie en mij aan de hand, wat koffers naast ons en we dansten op Jan Huigen in de ton om warm te blijven. Uiteindelijk kwam er een taxi die ons naar Bergschenhoek bracht waar we een paar dagen bij kennissen van mijn ouders verbleven. Daarna vond mijn vader voor mijn moeder en de kinderen onderdak in Bleiswijk. Mijn vader ging weer terug naar Zierikzee om zijn werk zo goed en zo kwaad als dat ging voort te zetten. Hij kreeg een tijdelijk onderdak bij Jan van den Doel (destijds directeur van http://www.gerefonneerdzierikzee.n1/l 953/1953.htm 16-12-2006

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2003 | | pagina 6