Herdenking watersnoodramp 1953 Gereformeerde kerk zierikzee pagina 6 van 11 dat mijn ouders die nacht, half wakker door de kracht van de Noordwesterstorm, werden gealarmeerd door de sirene van de brandweer. Ze begrepen dat er gevaar dreigde en toen mijn vader buiten polshoogte nam hoorde hij van andere mensen dat er water de stad in stroomde. Uit voorzorg zijn ze toen dus begonnen alles wat ze zelf naar boven konden krijgen in veiligheid te brengen. Die nacht hebben we nog geen water in huis gehad. De volgende dag toen het weer vloed werd wel. Ik herinner mij dat ik met Ankie op een stoel voor het raam naar buiten keek en het water door het Vrije zag stromen. Opeens zag ik het aanmaakhout van buurman Houmes door onze tuin drijven en even later de deksels van de kolenkisten die achter de bijkeuken stonden. Ik riep naar mijn vader dat nu vast de kolen nat werden. Het water steeg en Ankie en ik keken elkaar toch wat zorgelijk aan toen het hek van de tuin onder water verdween. Later heb ik gehoord, dat er bij hoogwater ruim anderhalve meter water in huis stond. Toen het weer eb was ging mijn vader de stad in om drinkwater te halen. Daar kwam hij een paar gemeenteleden tegen van wie het huis geheel onbewoonbaar geworden was. Hij nam ze mee naar de Pastorie. Zo waren we die zondagavond met 9 personen op de bovenverdieping van de pastorie. Ik herinner mij dat ik in de dagen daarna met de heer Heijboer, één van de gasten, met Mecano een hijskraan gebouwd heb. Er werd gekookt op een petroleumstel en steeds als het water zakte ging mijn vader met één van de kinderen Kloet, die ook hun toevlucht in de Pastorie genomen hadden, de stad in om wat eten en drinken te bemachtigen. Die maandag kwam mijn vader 2 gemeenteleden tegen (Maarten Krabbe en zijn vrouw) waarvan hij eerst dacht dat ze verdronken zouden zijn. Hun boerderij stond vrij afgelegen in de richting van Nieuwerkerk. En zo waren we uiteindelijk met 11 personen in huis. Inmiddels was steeds duidelijker geworden welke omvang de ramp had. Ook drong het besef http://www.gereformeerdzierikzee.nl/1953/1953.htm 16-12-2006

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2003 | | pagina 5