Februari 1953 De eerste rampdagen bekeken door de ogen van een driejarige Pastoriebewoner Herdenking watersnoodramp 1953 Gereformeerde kerk zierikzee pagina 5 van 11 ook vast. Het slokt hun hele leven op. Mensen raken de weg kwijt. Ze kunnen zich namelijk moeilijker oriënteren. Hun leven niet meer een plaats geven ten opzichte van de verhalen van anderen. Tot er weer iemand durft te gaan vragen. Vaak is dat een kind. Vertel me waarom? En, de hemel zij dank, er is altijd nog iemand geweest die het grote antwoord even durfde los te laten en dan opstond en zei: Ken jij het verhaal van Abraham, zal ik je vertellen van Esther, ken jij het verhaal over de man die met zijn vinger in het zand schreef? Had de Levende God, geprezen zij zijn naam, ons niet verlost uit het verdriet en de slavernij, wij waren nog steeds slaven geweest, mensen zonder toekomst, gevangen in het verleden. Vragen maakt vrij. Een kind vraagt: Waarom is deze avond anders dan alle andere avonden? En langzaam beginnen de verhalen, de verhalen van de zee en van de mensen, van de vloed en de kinderen, van het water en de dieren. Die verhalen vertellen wat kostbaar is. Hoe kostbaar is een kwetsbaar mens. Zierikzee 1 februari 2003 ds. Michiel de Zeeuw Naar inhoud In 1951 werd mijn vader predikant van de Gereformeerde kerk in Zierikzee. En zo kwam het dat ik als 3 jarige kleuter in de Pastorie aan 't Vrije A 202 woonde, toen in de nacht van 31 januari op 1 februari 1953 de watersnoodramp plaatsvond. Van die nacht zelf heb ik niets gemerkt, maar toen ik 's morgens wakker werd, stonden er allemaal vreemde spullen in het kamertje waar ik met mijn zusje Ankie sliep; stoelen van beneden, boeken, laden uit het dressoir enz. Later begreep ik http://www.gereformeerdzierikzee.nl/1953/1953.htm 16-12-2006

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2003 | | pagina 4