Vervolg citaat rapport Kortgene De Geersdijkpolder, groot 286 hectare; De Willempolder, 122 hectare; De Onrustpolder 338 hectare. In het geheel liep alzo van Noord-Beveland onder 2251 hectare, of ongeveer één derde van het eiland. Aantallen slachtoffers In het dorp Kortgene 38, waarvan tot heden 36 lijken zijn geborgen. In het dorp Kats 1 1 waarvan tot heden 5 lijken zijn geborgen. In het dorp Geersdijk 1waarvan tot heden 1 lijk is geborgen. Aangespoelde lijken In totaal 3. Deze zijn als onbekend begraven. Later zijn deze lijken aan de hand van gemaakte foto's herkend en geïdentificeerd. Twee daarvan door publikatie in het Opsporingsblad. Politiemaatregelen en diensten in verband met de noodtoestand Een en ander had tot gevolg, dat uitgebreide politiemaatregelen dienden te worden geno men. In overleg met H.H. Burgemeesters der beide gemeenten werden deze dan ook getrof fen. Het vaste personeel werd reeds op 2 februaii 1953 aanzienlijk versterkt, om de noodza kelijk geworden diensten te kunnen verrichten. De eerste dagen van de ramp werden door het vaste personeel werktijden gemaakt variërend van 1 6 tot 20 uur. Een woord van dank aan dat personeel is m.i. hier op zijn plaats, daar allen zonder uitzondering zich ten volle hebben gegeven om dat te doen wat noodzakelijk en geboden was. Meermalen heb ik dan ook van burgerautoriteiten vernomen, dat de diensten verricht door het politiepersoneel ten zeerste werden gewaardeerd. De opperwachtmeester Groepscommandant P. Francke. Tot zover het verslag van de groepscommandant Kortgene. Op een paar velletjes papier vatte hij samen wat er in zijn bewakingsgebied in ruim een maand tijd door zijn medewer kers zoal was gedaan om de nood zoveel mogelijk te lenigen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 2003 | | pagina 10