Op die dag begint het distributiebureau vanuit de pastorie zijn werkzaamheden. Op voorschrift van de politie moeten de nog aanwezigen zich voorzien van een verblijfsvergunning. Zondag 8 februari houdt een doodvermoeide dsBarendrecht toch een kerkdienst, die nog al eens wordt onderbroken door de ondergebrachte kippen en hanen. Maandag 9 februari centrale keuken ingericht in ziekenhuis. De koks waren de slager Quist en de schilder Kort. En steeds moest er doorgegaan worden met het versterken van de dijk aan de Schouwse kant. Daar stond 10.000 ha water tegen te beuken Op 15 februari begint ook de voedselverstrekking aan de poli tiepost op Beldert. Op 16 februari arriveren mensen van de Technische Hielfswerke van de West-Duitse spoorwegen. Hoe zij hier kwamen weet ik niet. Zij hebben o.a. de zware motor (1500 kg) van het gemaal bij Beldert boven water gehaald en gereviseerd, zodat het gemaal snel kon gaan pompen als de gaten in de dijk gedicht waren. Maar met hetzelfde gemak repareerden zij bromfietsen, stofzuigers en scheerapparaten Op 17 februari worden door het arbeidsbureau de mensen van Noordgouwe opgeroepen terug te keren. DAT KAN HELEMAAL NIET! Alle mogelijke moeite gedaan om dat te voorkomen. Per schip komen toch zo'n 20 man met spaden, schoppen en kle ding onder leiding van Dhr. Smits in Zierikzee aan. 11 Maart is weer kritiek door de hoge waterstand. 29 Maart storm! Water slaat over de dijk. Gelukkig geen doorbraak 31 Maart komen 500 militairen uit Oirschot, om aan de dijk te werken. Prachtig werk verricht, daardoor is Noordgouwe voor algehele overstroming behouden. 19 April, ruim 2| maand na de ramp is de toestand weer zeer kritiek, zo zelfs, dat de polder Bruinisse weer is ingelopen. 20 April bezoekt Minister President Drees o.a. Noordgouwe en Schuddebeurs Op 24 april ontvangen wij het bericht, dat op 27 april de burgemeester zijn taak, na zijn ziekte, weer zal hervatten. De noodzaak is dan ontbonden. Tot slot: Noordgouwe en Schuddebeurs zijn in de eerste plaats in het begin behouden door de niet aflatende inzet van de eigen man nen

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1993 | | pagina 8