weer rechts. Waar u nu het Hertenkamp ziet, stond 40 jaar geleden een grote boerderij, daar achter een rij huizen die na de oorlog was gebouwd. Zij verdwenen in de golven met vele van de bewoners, zoals op zoveel andere plaatsen. U gaat rechtsaf de Ring weer op. Aan het huis rechts op de hoek weer een bordje met de waterhoogte (5). Op het pleintje ('t Groentje) staat een mooie eikeboom; het bordje erbij vertelt u wie hem daar geplant heeft (6). Achter die eik ziet u, bij de kerk, een bord staan met een beschrijving over de kerk. Langs de noordzijde van de Ring wandelt u verder. Tussen de huizen Ring 10 en 11 is een smal straatje, u gaat hier naar beneden. Door de noordwesterstorm en het ronddrijvend wrakhout was de achterzijde van deze huizenrij zwaar bescha digd. Na een paar meter is er rechts weer zo'n straatje, u gaat naar boven en komt terug op de Ring. De Ring was op Ouwerkerk de enige plaats, die bij hoog water droog bleef. Een paar weken na de watersnood keerde een aantal Ouwerkerkse mannen terug naar het dorp en begon met opruimwerkzaam- heden. Om hen van eten en drinken te voorzien was er een bootverbinding met Zierikzee (een kleine boot met buiten boordmotor). Naast het huis Ring 22 was hiervoor een aanlegsteiger ge bouwd (7). Hier kwam ook Koningin Juliana aan, toen zij een bezoek bracht aan Ouwerkerk, vandaar Koningin Julianastraat. Loop nu verder langs de Ring. Naast het tegelplateau stond links de Lagere School. Veel dorpsbewoners werden op de zolders van de school samengebracht. Door het dakraam van de zuidkant kon men het gat in de dijk zien. Aan het huis Ring 32 zit het naambord Hubrecht Kosterstraat". In de tuin van dit huis kwam als eerste de Yerseke visser Hubrecht Koster (met zijn schip door het dijkgat gevaren) in Ouwerkerk aan. Hij nam mensen mee terug richting Yerseke. Vandaar werden ze naar opvangadressen in het hele land gebracht.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1992 | | pagina 1