1954 juni z M D 1 W 2 D 3 V 4 Z 5 Overzicht dijkdoorbraak bij Schelphoek nabij Serooskerke. Links Oosterschelde, rechts polder Schouwen. De dijkdoor braak, duidelijk zichtbaar, wordt gesloten door een binnen waartse ringdijk lengte circa 4 kilometer). Dit was nodig omdat zich vanuit het gat een stelsel diepe geulen het land invrat tengevolge van de grote oppervlakte van de polder. Een korte ringdijk ivas hier niet mogelijk. In het midden der ringdijk werd eerst een werkeiland gespoten, aan weerskanten waarvan zich de voornaamste slroomgeulen bevonden, ten westen de Gemene Geul", ten oosten de „Klompengeul". In tegenstelling met andere sluitingen moesten hier eerst die slroomgeulen gesloten worden en daarna vond de zg. maaiveld sluiting plaats. z.o.z. View of the breach in the dike at Schelphoek near Serooskerke. East Schelde on the left, Schouwen polder on the right. The breach in the dike, clearly visiblewas closed by means of an interior ring-dike length about 4 kilometres). This was necessary because from out of the hole a system of deep channels were eating their way into the land owing to the large area of the polder. It was impossible to construct a short ring-dike at that spot. In the middle of the ring-dike a working island was first spouted up, on each side of which were the principal channels, on the west the Gemene Geul", on the east the "Klompengeul". In contrast with other blocks the channels had first to be closed and then the closing off of the ground level took place. p.t.o. 30 31 HANDELMAATSCHAPPIJ DE ZEEUW N.V. Heemstede Bronsteeweg 66 Verkoop en verhuur van modern-efficiënte werktuigen voor bouwwereld en industrie Tel. 34730 of 35005

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1954 | | pagina 7