Uit de Griekse rampgebieden Een der getroffen Griekse steden van de lucht uit gezien. Bijna geen huis is onbe schadigd en bijna geen straat is begaan baar. De bewoners hebben het oord van gevaar en ellende verlaten, maar duizen den doden en gewonden zijn bedolven onder het puin. Gïlukkig de volkeren, die geen geschiedenis hebben," zegt het Franse spreekwoord, hetgeen te vens betekent, dat men niet te benijden is, als men leeft in een tijd, die later een „grote tijd" zal heten. Onze tijd zal in de geschiedenisboeken der toekomstige generaties geboek staafd worden als de tijd der onophou delijk veranderende grenzen, de tijd, waarin tronen omver werden gestoten en waarin de aardbol door rampen werd geteisterd als vermoedelijk nimmer tevoren. Thans valt het oude Griekenland de twijfelachtige eer te beurt in het mid delpunt der wereldbelangstelling te staan. Aardbevingen hebben op ver schillende plaatsen het land geteisterd en boe weinig wij, mensen, vermogen tegen de geweldige krachten der natuur, tonen u de foto's op deze pagina. Overal dood en ellende en puinhopen, waar gisteren de misschien armoedige, maar zo pittoreske Griekse dorpjes zich verhieven. En tussen de puinhopen kin deren, die hun ouders zoekenvohvasse- nen, die trachten hun kinderen te redden. De Amerikaanse en Britse militaire medi sche diensten hebben complete veldhospi talen naar het Griekse rampgebied gestuurd.Deze kinderen van een der bijzon der zwaar getroffen eilanden in de Ionische Zee zijn uit de brandende puinhopen gered en wachten op de boot, die hen naar veiliger streken zal voeren. De bewoners van Argostoli, de hoofdstad van het zwaar getroffen eiland Cepha- lonia, vluchten naar de boten, die hen van het brandende eiland zullen weg voeren. Maar reeds hebben de aardbe vingen duizenden en duizenden slacht offers gemaakt, terwijl het aantal van hen, die straks dakloos zullen zijn en alles wat zij bezaten zullen hebben verloren, nog niet bij benadering is vast te stellen. Lady Mountbatten, echtgenote van de bevelhebber der Engelse vloot, die aan het reddingswerk deelneemt, spreekt geredden van de Ionische eilanden moed in. Naast Lady Mountbatten, die nauw verwant is aan het Griekse vorstenhuis, een Grieks zeeofficier van de NATO-staf.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1954 | | pagina 6