li i*v psS! - - ^«ly RALLY IN HET RAMPGEBIED ttjgmf Hoewel zij voor een fietstocht door Europa slechts twee maanden hadden uitgetrokken, Ook de Deense motor stopte bij het water van de Kruiningerpolder. Het Deense echt- slond een bezoek aan Zeeland toch op het programma van deze Amerikaanse studenten. paar, dat verwonderlijk goed van de situatie op de hoogte bleek, besefte nu eerst recht, hoe nodia hun hulp was geweest Msm lp V Weldoeners uit de Februaridagen bezoeken het gebied, dat zij een half jaar geleden zo spontaan geholpen hebben Toen die eerste Februari de nood klok over Zeeland luidde, werd het hulpgeroep tot ver over onze grenzen gehoord. Geboren uit een ge voel van warme sympathie groeide de internationale hulpverlening uit tot een grootse en indrukwekkende demon stratie van hulpvaardigheid. Vele bui tenlanders hebben Nederland dit jaar tot het doel van hun tochten gekozen en het kon haast niet anders, of hun belangstelling ging in het bijzonder uit naar die landsdelen, die zij indertijd hun onmisbare hulp verleenden. Waar de rijksweg bij Kruiningen een verder voortgaan onmogelijk maakte, stapten velen uit om het getroffen gebied nu eens met eigen ogen te aan schouwen. De hierbij afgedrukte opna men werden binnen de tijd van ander hal f uur gemaakt. KL. Monsieur en madame Didry-Dumont uit Marcq-en-Baroeul zeidendat een bezoek aan Nederland onvolledig zou zijn als zij niet met eigen ogen de dikwijls nog troos teloze polders van Zuid-Beveland hadden gezien. Onze naaste buren, de Belgen, bezochten de nog gedeeltelijk onder water staande polders in groten getale. Menige moeder zag nu het gebied, waar haar zoon in die noodlottige dagen hulp had verleend. Deze Zweedse dame was niet eerder tevreden of we moesten op haar autokaart de gehele omvang van het getroffen gebied aangeven. Wel een kwartier lang bleef zij sprakeloos over het water kijken. Zelfs de flegmatieke Engelsen kwamen onder de indruk van de ontzaglijke hoeveelheid werk, die sinds de overstromingsramp al in de noodgebieden verricht was. Zelfs de reiziger uit het verre Egypte kon de verleiding niet weerstaan om een paar honderd kilometer uit zijn koers te gaan en zijn wagen vlak bij het nog ondergelopen gedeelte van Kruiningen te parkeren. Onnodig te zeggen, dat ook heel wat Nederlandse vacantie- gangers Zeeland op hun tochten aandeden. Voor het gebruike lijke kiekie was geen indrukwekkender achtergrond denkbaar. No 36 - 9

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1954 | | pagina 1