PTT-ambtenaar aanwezig om, wanneer nodig, hulp te ver lenen. Zulke hulp is noodzakelijk daar buitenlandse ama teurs niet op de hoogte zijn met het feit, dat kanaal 3700 in Nederland in gebruik is voor het noodverkeer. De Omroep zorgt er voor, dat enige malen het verzoek wordt uitgezonden de frequenties tussen 3600 en 3725 kHz (80 m-band) vrij te laten. Bovendien gaan telegrammen uit naar de amateur-orga nisaties in de omringende landen en wordt met succes een beroep gedaan op de militaire leiding in de NATO-landen. De medewerking van buitenlandse amateurs is voorbeel dig. Evenals in Nederland respecteert een ieder het officiële gebruik, dat van de toch al zo smalle amateurband wordt gemaakt. En de buitenlander niet op de hoogte van wat zich hier afspeelt, verhuist op eerste verzoek onmiddellijk tot op veilige afstand. De band komt zodoende geheel vrij voor het noodverkeer en blijft dat zolang het nodig is YGi en YG2 zijn om beurten en soms zelfs gelijktijdig in actie om de drukke berichtenwisseling vlot doorgang te doen vinden. Ze zorgen dat onafgebroken tenminste een der beide posten in de lucht is. Geen sinecure als men bedenkt, dat YG2 (GVB) overdag zijn normale werk in Amsterdam blijft vervullen en 's avonds en 's nachts achter de micro foon zit. Hij doet dit ruim een week lang, tot het noodnet wordt opgeheven! Het is dan ook niet te verwonderen als hij eens in de trein van Amsterdam naar Den Haag in slaap valt om pas 17

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1954 | | pagina 22