55 09.30. De Chef Generale Staf be veelt alle militairen naar hun garni zoenen terug te keren. Ook het 3e jaar komt terug en wordt op ver schillende punten ingezet De volgende dagen toonden een voor de K.M.A. ongekend beeld. De lessen werden stopgezet en het lesgebouw, de gym.-zaal en het A.C.O-gebouw ingericht voor het verblijf van evacué's. Overal op het terrein zag men burgers, kinderen speelden voetbal op het hockey veld. De eetzaal was sorteerplaats voor de binnenstromende goede ren, die van alle zijden voor de evacué's binnenstroomden; al spoedig moest ook de receptiezaal hiervoor dienen terwijl de cantine als eet zaal fungeerde. De keuken werkte met dag en nachtploegen voor een 4-maal zo grote bezetting, terwijl de ijlings ingerichte dieet-keu- ken onschatbare diensten bewees voor de baby's en zieken. De ca detten werden aan het waterfront door andere onderdelen vervan gen en zo kwamen zij moe, nat en vuil terug naar het Kasteel. Daar begon nu een enerverende wachttijd, vol geruchten. Ieder was vol enthousiasme, wilde iets doen, wilde helpen. Eindelijk kwam de order: verdeling in A en B Compagnie. Tot de B-Cie behoorden allen, die op wacht stonden of hielpen bij de evacué's. De A-cie waren de „Parate troepen". Deze werden onmiddellijk ingezet ter versteviging van de dijken, met als standplaats Ossendrecht, benevens voor het volscheppen van zandzakken in het cadettenkamp, dag en nacht in een drie-ploegen-stelsel. Toen brak de tijd aan, dat de oude toestand weer hersteld moest worden. De evacué's vertrokken langzamerhand, de eetzaal werd ont ruimd en de manege was niet langer verzamelplaats van internatio nale hulpcolonnes. En toen kwam de mare: Verlof! Doch niets is veranderlijker dan verlof. Alle garnizoenen werden geconsigneerd, zodat de stemming ver onder nul zakte. Op het laatste moment werd echter de consig natie opgeheven en kreeg ieder de gelegenheid zijn ervaringen in geuren en kleuren thuis te vertellen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 4