Hef ië niét nodig eên bréde ichildëring te gévëh van dè ramp die een groot deel van ons volk getroffen heeft. Welk mensenkind is niet klein geworden toen het vernieti gende geweld van het water op hem af kwam. Vloekers sloeg toen de schrik om het hart. En de zelfde mensen, die anders door de kerklok niet wak ker geluid konden worden, heeft God wakker geschud door het ontembare water. Dat ons volk Gods roepstem horen mag! Wie beschrijft de angst, die ons aan gegrepen heeft toen het ging om de redding van ons blote leven. En dat was nog maar een klein voorspel van de grote dag van Gods gericht, wan neer de vloedgloven van Gods toorn alle goddelozen van de aarde zullen wegspoelen. God heeft geroepen. God heeft ons wakker geschud. Maar hebben wij hier in Nieuwendijk Zijn roepstem ge hoord? En wat was onze reactie: dieper in de nood of alleen aan ons zelf denken? En dan moet ik zeggen dat ik voorbeelden gezien heb van dienende liefde, die wel doormensen met ondankbaarheid be loond wordt, maar waar van Christus straks zal zeggen: „Wat ge aan een van deze minsten gedaan hebt, dat hebt ge Mij gedaan". Maar daar tegenover staan ook de voor beelden van mensen die hun handen niet vuil gemaakt hebben om de nood te leni gen. Zal ons volk Gods roepstem verstaan? Zal Nieuwendijk zich tot God bekeren. God heeft geroepen. Niemand onzer zal ongewaarschuwd verloren gaan. In Zijn toorn heeft God ons geslagen maar in Zijn welbe hagen heeft Hij zich nog over ons ontfermd. Ja we staan misschien bij de brokstukken van ons huis over maar midden in de storm heeft God ons aller leven en onze meubels, we hebben er maar een armzalig restje van gespaard. Niemand van onze kerkleden heeft zijn graf in het water gevonden. O mensenkind, als ge met Uw laarzen een huis binnen strompelt en staat te huilen bij de vernieling, denk dan aan plaatsen als Oude Tonge en Stavenisse en kijk Uw kind dat U behouden mocht maar eens diep in de ogen. Wat een stof tot danken hebben wij dan niet! Mijn preek van verleden week wilde ik afsluiten met een vers. Ik heb die preek njet kunnen houden. 4

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 27