.En de zee was niet meer." ander verlost, is Hij het die in de ene woning, rouw brengt e(ri het andere huis met vreugde vervult vanwege verrassende uit redding; Hij de Here doet al deze dingen. Daarom moeten wij ons verootmoedigen voor den Here onze God. Is dat wat er.nu gebeurd is daar in dat hele zuidwesten van ons land nog niét erg genoeg geweest om ons te laten gevoe len hoe wij met al ons egoïsme met onze zelfzucht en talloze verkeerdheden op de verkeerde weg zijn geweest, op dé brede weg die ten verdreve voert? Laat dit dan het goedé' zijn dat uit al dit kwaad en uit al deze ellende voortkomt: een ander, eèn beter, een waarlijk Godgewijd leven. Hoe komt het dat de gemeente des Heren zich wendt tot God in plaats van zich van Hem af te keren? De oorzaak ligt in het zich vastklemmen aan Gods beloften welke ja zijn in Hem. We hebben zijn beloften die zeer vast zijn. Dat mogen wij weten in de grootste noden, in de schrikkelijkste tijden, in de donkerste nachten. Want ik ben verzekerd dat noch dood noch leven, noch overleden, noch machten, noch wereldcrisis, noch wereldoorlog, noch rampspoed, noch tegenspoed, noch tegen woordige, noch toekomende dingen Gods kinderen zal kun nen scheiden van de liefde van God welke is in Christus Jezus onze Heer. Daarom: Rust mijn ziel, uw God is Koning! i{j Ds. A. de Bruijn. Openb. 21 le. Wanneer Johannes ons de nieuwe hemel en de nieuwe aarde profeteert, dan staat daar midden in die machtige schildering, dat wondere woord: „en de zee was niet meer". Ik denk dat wij allen wel eens moeite hebben gehad met dit woord. De troost die er in ligt, sprak ons niet toe omdat we de vre selijkheid en het dreigende geweld van het water niet aan den lijve ondervonden hadden. Maar Zondagmorgen 1 Febr. 1953, toen de golven tegen onze huizen sloegen en we allen dreigden te verdrinken is pas de rijke betekenis van dit Evangelie-woord voor ons open gegaan. Wat een wereld, wat een heerlijkheid zal het zijn in de ver loste schepping waar in zo iets als ons nu overkomen is, niet meer mogelijk zal zijn! 3

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 26