EVACUATIE-CENTRUM KM# Algemeen Op Zondag 1 Februari te 11.30 uur kwam het bericht, dat er evacués op de K.M.A. zouden komen. Op dat tijdstip was het cadettenbataljon reeds uitgerukt en waren slechts enkele leraren, wat burgerpersoneel en enige van verlof teruggekeerde officieren-leerlingen en cadetten aanwezig. Te 11.45 uur reden de eerste autobussen met vluchtelingen binnen. Zeer spoedig daarna kwam een groot aantal dames en heren uit Breda om te helpen. Van een bepaalde organisatie was nog geen sprake, doch koffie, brood en soep werd te 13.00 uur aan alle evacué's verstrekt. Als evacuatie-huizen werden lesgebouw, gymnastiekzaal en ACO-gebouw in gebruik genomen. Dekens, matrassen en ligstro werden door de ma- terieelbeheerder verstrekt. Elk evacuatie-huis werkte zelfstandig, regi streerde ingekomenen en diende staten in bij het gemeenthuis. In het les gebouw werd een hospitaal ingericht door de Rode Kruis-arts Gerritsen en de res. Off. van gez. 2e kl. Weiten. Maandag 2 Febr., toen enig overzicht van de situatie mogelijk was en al het personeel was teruggekeerd, werd de Majoor-vl.-wnr. Zeylemaker benoemd tot commandant evacuatie-centrum K.M.A. Organisatie Commando evacuatie-centrum: Majoor vl. wnr. Zeylemaker commandant Drs. Harkema registratie, administratie en geestelijke verzorging Res. Maj. Mr Gunning medische en juridische zaken Majoor Loggers jeugdzorg Kapt. van Kuik organisatie en personeel Kapt. Sjoerds algemene zaken Lesgebouw: Ritm. Baron van Tuyll van Serooskerken commandant Gymzaal: Kapt. Westland commandant ACO-gebouw: Majoor v. d. Monde commandant. Elk evacuatie-huis heeft een staf van militair en burger personeel voor leiding, controle en administratie. Alle huishoudelijke diensten worden zoveel mogelijk door evacué's verricht. 70

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1