- 87 - In deze zelfde week was er ook gelegenheid om post te versturen; we hebben daar graag gebruik van gemaakt,om onze ouders op de hoogte te stellen. Op moeder Veldhuijzens verjaardag, 5 Febr.,kwam daar het bericht aan. Later vertelde ze,dat dit haar mooiste cadeautje was geweest.Ook kwa men langzamerhand bij ons berichten binnen over de situatie bij familie-leden elders. Ook in Rhoon had de Buitendijk het begeven .waardoor de Zegenpolder vol gelopen was; en door overlopen van de Essendijk was ook het weiland van vader Veldhuijzen onder water komen te staan.Verder Is het water niet gekomen, dus niet in het dorp.Wel heeft de Ramp hier drie slachtoffers geëist. Eveneens was het water op Flakkee door de dijken gekomen; zo in Ooltgensplaatwaar neef Johannes (Han) van Kempen met een oom verdronken was,in een poging om enige machinerie van hun loonbedrijf te redden.Zo bleef nicht Ma met 5 kinderen achrter. De verdere familie uit Ooltgensplaat moest voor de tweede maal (de eerste keer tijdens de oorlog) evacuerenomdat het hele dorp onder water stond.Maar vergelijken we met plaatsen,als Nieuwerkerk op Schouwen, of Kruiningen op Zuid-Beveland, of met Oude Tonge op Flakkee, of met Stavenisse op Tholen.dan mogen we nog dankbaar zijn er zó afgekomen te zijn. RONDBLIK OP EIGEN ERE. Sinds de vorige rondblik verscheen is veel gebeurd» Het 'is pas 6 weken geleden, en toch lijkt het veel en veel langer» We hebben zoveel meegemaakt en nog veel meer gehóórd, dat we moeilijk alles kunnen verwerken, zodat alles nog niet voldoende tot ons door dringt» Daar is in de eerste plaats het vermist voorden van br. Sandee, met vrouw en een kind» lang hebben we gehoopt, dat ook zij de overstromingsramp overleefd zouden hebben» Maar nu de da gen al in weken zijn veranderd, is onze. hoop vervlogen. We kunnen het ons niet indenken deze br» ouderling niet meer in ons midden te hebben» In allo eenvoudigheid ging hij zijn weg» Maar bij alle eenvoud, die hem sierde wist hij zich toch geborgen in Jezus Christus, zijn Heiland. Hij brandde van liefde voor de Kerk, en niets was hem te zwaar of te moeilijk» Ditzelfde mogen vre ook zeggen van zr. Sandee» Ze woonden het verste van de kerk af, maar hun plaatsen waren hoogst zelden onbezet, wanneer God zijn volk samenriep» Regen en wind trotseerden ze» Moge de Here onze God hun beide kinderen die Hij ons nog heeft gelaten, goed en nabij wezen» Wel niet door het water verzwolgen, naar menselijk gesproken is het water toch wel mede oorzaak, van het onverwacht overlijden van br. A» op 't Hof. Na de spannende dagen, waarop evacuatie volgde, bleven de reacties niet uit» Hij had teveel van zijn li chaam gevergd, daar zijn hart niet sterk was» Op 9 Febr. is hij gestorven, en zoals hij zelf getuigde, gegaan naar het Vader huis met zijn vele woningen» Trooste de Here de -weduwe en de kinderen» Anderen hebben hun huis en goed verloren» Veel vee is verdron ken Vele waarons bestomen onze ziel. Laten we echter blijven geloven," dat Gods hand een Vaderhand is» Geen slappe, naar een nachtige Vaderhand» laten wo de hand op de mond leggen. Ons onderwerpen in alle ootnoed aan de Here, en erkennen dat we van genade moeten leven» God wil ons zien als onwaardigen, die straf hebben ver diend» Maar dan "werpt al uw/ bekommernissen op Hen, want Hij zorgt voor u"

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 10