Preek, gehouden door Ds M.G. Westerhof te Nieuwerkerk in Duive- land, ter gelegenheid van de sluiting van het stroomgat bij Ou werkerk op 6 November 1953 Gezongen: &ez. 136 1, 2; Ps. 79 4, li Ps99 1, 2, 8; Gez. 140 1, 56; Gez. 94- Gelezen: Jozua 8 (gedeeltelijk); Luc17:11- 19* Tekst; Joz. 8 30, 31Sl°\ 32. Toen bouwde Jozua een altaar voor den Heer, den God van Israël. Zij brachten daarop brandoffers aan den Heer en slachtten vredeoffers. En daér schreef hij op de stenen een afschrift van de wet van Mozeshetwelk hij opschreef ten aanschouwen der Israëlieten. Preek. Gemeente Wij zijn nog vervuld van wat er gebeurd is Vrijdagavond 6 November een paar minuten voor twaalf. Ongetwijfeld hebben wij allemaal de sluiting gevolgd van het stroomgat bij Ouwerkerk. Enkelen waren zo gelukkig, om er persoon lijk aanwezig te kunnen zijn. De anderen hebben het gevolgd door de radio. De laatste dagen was de spanning onder ons merkbaar. Geen won der, er hing immers zo onnoemelijk veel van af. Vrijdagavond nam de spanning toe hoe langer het duurde. Totdat, een paar minu ten voor tv/aal"f, fluiten en sirenes van de boten gingen loeien. Ai gauw hoorden we (per radio) daar doorheen de zware, doffe klank van de klok van Ouwerkerk. Ontroerend, toen even daarna ook onze eigen klok zich liet horen, lichter dan die van Ouwer kerk en helderder. De radioverslaggever noemde het:"een groot moment, dat wij samen heieven". Inderdaad, héél Nederland leefde mee. Het was immers het laatste van de 68 gaten, dat nu geslo ten was. Maar het meest intens zullen wij het beleefd hebben, be woners van Ouwerkerk en Nieuwerkerk. Het was immers het laatste gat van onze polder. Het gefluit van de boten en het gelui van de klokken - dat maak te het Vrijdag 6 November als het ware tot een Oudejaarsavond. Feitelijk was het veel echter en veel werkelijker dan een Oude jaarsavond. De overgang van 31 December op 1 Januari is denk beeldig; in werkelijkheid verandert er niets. De overgang van 6 November op 7 November bracht ons wezenlijk het begin van een nieuwe periode. De mensen in Holland denken misschien, dat alles

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 2