2 kleinheid tegenover Gods almacht, die toeliet dat overweldi gende natuurkrachten in luttele tijd zovelen uit het aardse leven wegnamen. Wij weten uiteraard niet, welke bedoelingen de Almachtige hierbij had; wij kunnen slechts hopen, dat Hij in Zijn grote barmhartigheid hun zielen genadig zij. Dankbaar getuigen wij voorts, dat de Heerser van hemel en aarde nog tijdens het woeden der elementen in de harten der mensen stromen van naastenliefde en moed heeft los geslagen, waardoor ook naar onze menselijke begrippen de ramp niet nutteloos mag heten. Moge de goede God ons allen en de overlevende ramp slachtoffers in het bijzonder de kracht geven, om in diezelfde goede gezindheid het begonnen herstelwerk te voltooien. Het is ons een behoefte, met grote dankbaarheid te gewagen van het innige medeleven met de noden onzer provincie, ge toond door het Koninklijk Huis. Dit medeleven is voor de bevolking een belangrijke steun geweest in haar beproevingen. Hetzelfde geldt voor de vele bewijzen van medeleven van allerlei zijden ondervonden, niet het minst van de besturen der andere gewesten. De eerste dag (1 Februari), Nadat de voorzitter van ons college in de nacht van 31 Januari, op 1 Februari telefonisch ingelicht was omtrent dreigende situaties op enkele plaatsen in het rampgebied, heeft hij zich onmiddellijk in verbinding gesteld met de Minister van Binnenlandse Zaken en de Bevelhebber in de 3e Militaire Afdeling, alsmede met de Hoofdingenieur- Directeur van de Provinciale Waterstaat. Toen soortgelijke meldingen van meer plaatsen uit het noord-westen van de provincie binnenkwamen, rees aanstonds het inzicht, dat zich een ramp van grote omvang aan het voltrekken was, waar tegen onverwijld op grote schaal maatregelen nodig waren. De Bevelhebber in de 3e Militaire Afdeling, met wie de voorzitter van ons college voortdurend contact bleef onder houden, besloot tegen half zeven in de ochtend, de militairen uit zijn afdeling van bewegingsvrijheid terug te roepen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 8