1 Verslag van de werkzaamheden van het provinciaal bestuur in verband met de watersnoodramp van 31 Januari1 Februari 1953, I. Inleiding, Het doel van dit verslag is, U een algemeen beeld te geven van het verloop der gebeurtenissen en van de maatregelen, die genomen zijn en zullen worden om de gevolgen van de ramp te lenigen. Feiten en omstandigheden, die algemene bekendheid hebben verkregen, worden in dit verslag niet ver meld. Evenmin feiten en omstandigheden, die betrekking hebben op het waterstaatkundig aspect van de watersnood; beoogd wordt slechts Uw vergadering een inzicht te geven in het verloop van zaken, voor zover dat, van bestuurlijk standpunt beschouwd, van belang kan zijn. Omtrent het waterstaatkundig beeld van de ramp en omtrent de situatie in de onderscheidene door de stormvloed getroffen gemeenten wordt afzonderlijk verslag uitgebracht. In het onderwerpelijke verslag zal, na een samenvattend overzicht van de maatregelen, op provinciaal niveau genomen op 1 en 2 Februari 1953, achtereenvolgens aandacht worden besteed aan „De eerste hulpverlening" en aan de „Voor genomen maatregelen tot herstel". Wij willen dit verslag niet aanvangen zonder te dezer plaatse uitdrukking te hebben gegeven aan onze gevoelens van deelneming met allen, die door de ramp werden ge troffen. In het bijzonder herdenken wij degenen, die bij de ramp het leven lieten; het aantal personen, dat daarbij in deze provincie het leven verloor, bedraagt 254; verliezen aan levens zijn te betreuren geweest in de gemeenten Halsteren (68), Nieuw-Vossemeer (50), Steenbergen (10), Dintel- oord c.a. (7), Fijnaart (75), Klundert (13), Willemstad (2), Zevenbergen (14), Hooge- en Lage-Zwaluwe (2), Terheij- den (1), Raamsdonk 1en Dussen (7). Vier militairen lieten in deze provincie bij reddings pogingen het leven. Eerbiedig buigen wij het hoofd, in het besef van onze

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 7