2 hierbij is onder andere te denken aan aanvullende bijdragen in de kosten van waterstaatkundige werken in dit gewest, aan vergoeding van bepaalde uitgaven van het Opbouw- orgaan, aan het verlenen van bijdragen in de kosten van diensten verstrekt door organen, zoals het Bouw-, Woning en Welstandstoezicht voor Westelijk Noord-Brabant. Wij zijn voornemens, zodra wij over voldoende concrete gegevens beschikken, voorstellen dienaangaande bij Uw Staten aanhangig te maken. Zou echter later blijken, dat provinciale bijdragen in de door ons gedachte vorm zich beperken tot een betrekkelijk gering totaal bedrag aan uit gaven, dan kan alsnog overwogen worden, een bijdrage in het Nationaal Rampenfonds te storten. Wij nemen aan, dat wij in staat zullen zijn U in de eerste gewone zitting van dit jaar concrete financiële voorstellen te doen. Uiteraard blijven wij voortdurend diligent om in alle mogelijke sectoren de belangen van de provincie en haar inwoners in behartigen en te verdedigen, ook daar waar ons college niet rechtstreeks een taak is opgelegd. Als voorname sectoren noemen wij b.v. wederopbouw van woningen en bedrijfsgebouwen, regeling van vergoedingen voor de onder scheidene soorten van schade, regeling van evacuatie, werk zaamheden van het Opbouworgaan met zijn vertakkingen. In het bijzonder denken wij ook aan maatregelen ten opzichte van waterschappen. Met betrekking tot het waterschapswezen in dit gewest vragen thans twee punten in het bijzonder de aandacht. De omstandigheid namelijk, dat de ramp een deel van Noord-Brabant ter grootte van omstreeks 47000 ha onder water heeft gezet, werpt de vraag op, of de bestaande dijks- waterschappen niet te kleine gebieden omvatten, of dus hun grondensubstraat niet met meer landinwaarts gelegen ge bieden behoort te worden uitgebreid. Voorts is van de zijde van gemeentebesturen de wenselijk heid bepleit, in het bestuur dezer waterschappen gemeenten als zodanig medezeggenschap te geven, aangezien bij de

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 4