20 lijke regeling te treffen inzake vergoeding van watersnood- schade, gelegen in de particuliere sector. De afwikkeling dezer schade zal volgens die plannen worden opgedragen aan de bestaande organen, belast met de afwikkeling van de oorlogsschaden. Vooruitlopend op de bedoelde wettelijke regeling zijn in deze provincie vier rampschadebureaux gevormd (onder scheidenlijk te Bergen op Zoom, Steenbergen, Zevenbergen en Geertruidenberg)die organisatorisch zijn te beschouwen als bijkantoren van de Schade Enquête Commissie voor Noord-Brabant. De leiders van deze bureaux zijn ondergeschikt aan de secretaris van de Schade Enquête Commissie; bij elk districts bureau zijn voorts één of meer vertegenwoordigers van de afdeling „Vaststelling Oorlogsschade" van het Mini sterie van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van de Rijksdienst voor Landbouwherstel gedetacheerd. In afwachting van de totstandkoming van de vereiste wettelijke regeling hebben de rampschadebureaux de enquê- tering van de schade ter hand genomen en zijn zij bevoegd verklaard, voorschotten te verlenen op de te verwachten schadeuitkeringen. Teneinde een inaruk te geven van de omvang van de schade wordt als bijlage III aan dit verslag een overzicht van de voorlopig geschatte aantallen vernielde en beschadigde panden toegevoegd. Voor schade aan onroerend goed, bedrijfsuitrustingen en -voorraden zal, naar het zich laat aanzien, een vergoedings regeling van herstel, c.q. wederaanschaffingskosten tot stand komen. De schade aan landerijen zal in hoofdzaak in natura worden hersteld. Dijksherstel. Met betrekking tot de organisatie van het dijksherstel is een, onzes inziens gelukkige, werkverdeling tot stand ge bracht. Vooruitlopende op een te verwachten Noodwet Dijksherstel is aan de Rijkswaterstaat opgedragen de zorg

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 26