15 handelingen weten te voorkomen. De hierbedoelde voor schriften hielden meestal in het instellen van een avondklok en van een verboden zóne. De uitvoering en handhaving van de maatregelen heeft geen bijzondere moeilijkheden opgeleverd. Hoewel het verkeer in de eerste dagen na de ramp, in het bijzonder langs de hoofdverkeersroute 's Hertogenbosch TilburgBredaRoosendaalDergen op Zoom, over druk was, zijn noemenswaardige stagnaties, dank zij een goede verkeersregeling, niet voorgekomen. Over de wijze, waarop het politiepersoneel zijn zware taak heeft verricht, hebben ons slechts gunstige berichten bereikt. 6. Militaire bijstand. Van hoeveel betekenis de hulp geweest is, die van alle zijden met grote offervaardigheid geboden is, toch past een bijzondere waardering aan het adres van allen, die bij het verlenen van de militaire bijstand betrokken waren. Het militaire apparaat was, dank zij de hulpmiddelen, waarover het kan beschikken, voor het verlenen van bijstand bij deze ramp uitermate geschikt. Van de bestaande mogelijkheden is met grote bekwaamheid en energie door alle daarbij be trokkenen, van hoog tot laag, gebruik gemaakt. De diensten, door militaire instanties verleend, betroffen vele en velerlei taken: het versterken en dichten van waterkeringen, het maken van noodbruggen, het redden en vervoeren van men sen en dieren, het zoeken en bergen van lijken en cadavers het aanvoeren en vullen van zandzakken, het maken en onderhouden van noodverbindingen, het koken voor burgers in geëvacueerde gebieden enz. In totaal zijn bij de militaire bijstand'in deze provincie 12000 man betrokken geweest, zij het nimmer meer dan 7000 man tegelijk. Behalve over andere waardevolle hulp middelen (zoals pontons, verlichtings- en verbindingsmidde len) kon worden beschikt over ongeveer 700 voertuigen. In de ochtend van 1 Februari 1953, zodra de omvang van

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 21