14 kosten van het beheer van de goederenvoorraad zoveel doenlijk te beperken, anderzijds teneinde aan de beschikbaar gestelde opslagruimten weer hun normale bestemming te kunnen teruggeven, Bij het samenstellen van dit verslag was die uitvoering in volle gang. Voor de uitgifte van de goederen aan de getroffenen is opnieuw de medewerking van de burgemeesters ingeroepen. Deze laten zich daarbij bijstaan door een plaatselijk comité, waarin sociale en standsorganisaties vertegenwoordigd zijn. 5. Openbare orde en veiligheid. Behalve door inschakeling van de Koninklijke Mare- chaussee in het kader van de militaire bijstand is de politie in het rampgebied onmiddellijk aanzienlijk versterkt doordat detachementen Rijkspolitie, voor dat doel op last van de Algemeen Inspecteur der Rijkspolitie gevormd, ter beschik king kwamen. Nog op 1 Februari konden de eerste dezer detachementen, daartoe ter beschikking van de Gewest commandant der Rijkspolitie gesteld, worden ingezet. Tegen het einde van de eerste rampweek waren in en om het noodgebied in deze provincie 781 ambtenaren der Rijks politie in functie, te weten 260 van het district Breda, 25 van het district Tilburg en 526 gedetacheerd van uit andere districten. Mede dank zij deze maatregelen is van plundering in het rampgebied op enigszins betekenende schaal geen sprake geweest. Geruchten hieromtrent, die gedurende de eerste week na de ramp opdoken, bleken nadien te verstommen. Daardoor hebben die maatregelen tevens bijgedragen tot geruststelling van de geëvacueerden, die huis en goed hadden moeten achterlaten. De burgemeesters, die gedurende deze periode meer nog dan anders de centrale figuren waren, waaromheen alle activiteiten in de gemeente gebundeld werden, hebben voorts, door gebruik te maken van hun bevoegdheid, algemene voor schriften van politie uit te vaardigen, minder gewenste

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 20