13 directie en personeel van het Opbouworgaan, bijgestaan door vrijwilligers, in overleg met het Rode Kruis en het R.K. Huis vestingscomité, beide organisaties, die op dit terrein hun sporen reeds lang verdiend hebben, zich van hun nieuwe tijdelijke taak gekweten. De organisatie van de noodgoederenvoorziening eiste de inrichting van magazijnen, waar de aangevoerde goederen konden worden opgeslagen tot zij, hetzij aan evacué's in de verblijfsgerneente, hetzij aan de achtergebleven getroffenen in de rampgemeente, hetzij bij re-evacuatie, konden worden uitgereikt. Hoewel begin Maart aan rond 600 aanvragen was vol daan, was er op die datum nog een voorraad goederen in deze provincie ter grootte van ongeveer 8600 m3, te weten 1800 m3 gesorteerde en 6800 m3 ongesorteerde goederen. Nu deze massale hoeveelheden beschikbaar kwamen, kon een scherpe selectie worden toegepast. Opvallend is het voorts, dat er van sommige soorten goe deren een aanvoer is geweest, die de behoeften enige malen overtrof, maar dat desondanks nog geruime tijd een chronisch tekort is blijven bestaan aan lakens en slopen. Ook aan de vraag naar matrassen en ledikanten kon niet volledig wor den voldaan. De vraag is onder ogen gezien, wat met het overschot aan goederen dient te geschieden. Te dien aanzien is het standpunt ingenomen, dat de beste goederen, overeenkomstig de intenties van de gevers, aan de rampslachtoffers dienen te worden uitgereikt. Nadat voor dat doel een hoeveelheid goederen, tot een kwantum, overeenkomende met de ruim geschatte behoeften van de rampslachtoffers, is gereserveerd, zal het restant worden overgedragen aan sociaal-charitatieve organisaties en instellingen, na overleg met het Nationaal Rampenfonds en instanties der regering. De wijze, waarop deze goederen zullen worden afgestaan, is bereids in overleg met het Rode Kruis en het Huisvestingscomité besproken en aan de betrokken instellingen medegedeeld; bij de uitvoering van die regeling is spoed geboden, zulks enerzijds om de

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 19