12 Van dit aantal waren op 28 Februari 7300 en op 7 Maart 9000 dieren teruggevoerd. De afvoer en de onderbrenging van het vee zijn geschied door de zorg van de provinciale voedselcommissaris, die zich bij de uitvoering van deze taak heeft doen bijstaan door de plaatselijke bureauhouders. Moeilijkheden bij de onder brenging zijn ons niet gebleken. Een regeling betreffende vergoeding aan degenen, die vee opgestald hebben, is in voorbereiding. Helaas kon niet alle vee worden geëvacueerd. De Directie van de Destructor van de N.C.B. te Son heeft een opgave verstrekt van de aantallen runderen uit het noodgebied in Noord-Brabant, die door haar bedrijf of door haar tussen komst bij andere bedrijven zijn verwerkt. Deze opgave is als bijlage II bij dit verslag gevoegd. Aangenomen moet echter worden, dat de in die opgave vermelde aantallen niet de totale verliezen weergeven, omdat hier en daar vee begraven schijnt te zijn. 4. Nood-goederenvoorzienixig. Het medeleven met de slachtoffers van de ramp, zowel hier te lande als in het buitenland, heeft zich wellicht het duidelijkst gedemonstreerd door de spontane wijze, waarop te hunnen behoeve goederen zijn beschikbaar gesteld en aan gevoerd. Deze aanvoer is zo overweldigend geweest, dat het beheer en de afvoer van die goederen een probleem op zich zelf is geworden. Na overleg met de Minister van Maatschappelijk Werk heeft de Commissaris der Koningin aan het Provinciaal Opbouworgaan verzocht, zich te belasten met het beheer en de distributie van de ingezamelde goederen. Doordat in dit orgaan de sociaal-charitatieve organisaties samenwerken, werd hiermede een bundeling van krachten verkregen en bleef aan het particulier initiatief de plaats verzekerd, die het, juist in deze sector, toekwam. Met grote bekwaamheid en toewijding hebben bestuur,

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 18