6 spontaan of desgevraagd hulp aan. De grootste zorg werd al spoedig, hoe de spontane hulp in juiste banen kon worden geleid: bijvoorbeeld bleek uit diverse meldingen, die binnen kwamen, dat de magazijnen van de hulpverlenende instanties tegen de avond van 2 Februari reeds overvoerd raakten. Uit een gemeente aan de rand van het noodgebied kwam zelfs de waarschuwing, dat het verkeer verstoord dreigde te geraken. Ook de massale spontane hulp van vrijwillige arbeids krachten, hoezeer op zichzelf te waarderen, bleek spoedig problemen met zich te brengen, vooral toen de plaatselijke autoriteiten voor het vraagstuk kwamen te staan, hoe in de voeding en legering van de vrijwilligers te voorzien. De bemoeiingen, die deze coördinerende taak met zich bracht, zijn van de meest uiteenlopende aard geweest; o.a. werd bemiddeling verleend bij het verkrijgen van zandzakken, boten, lieslaarzen, rubberhandschoenen, vaccins, water zuiveringstabletten; bij het inzetten van politie-personeel, Rode Kruiscolonnes, gaarkeukens, tankauto's voor drink watervoorziening; bij de opsporing van een „vermiste" dragline enz. Hulp kon worden geboden bij de reddingsacties in Zeeland door het verlenen van tussenkomst tot beschikbaarstelling van zandzakken, goederen, lichtaggregaten e.d. en zelfs van chirurgische hulp. Herhaaldelijk werden inlichtingen gevraagd over de finan ciering van en aansprakelijkheid voor uitgaven voor trans portkosten, zandzakken e.d.; soms ook over de mogelijkheid tot het doen van vorderingen; over het al dan niet bereikbaar zijn van bepaalde plaatsen; over de registratie van slacht offers en evacué's. De voorzitter en de leden van ons college en enige hoofdambtenaren van de provincie bezochten, zodra daarvoor gelegenheid was, het rampgebied, teneinde zich persoonlijk van de stand van zaken op de hoogte te stellen en waar nodig aanwijzingen te geven of van advies te dienen. Met voldoening kan worden geconstateerd, dat allerwege

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 12