4 De tweede dag (2 Februari). Teneinde een beter overzicht van de situatie te verkrijgen en maatregelen te beramen, die onmiddellijk getroffen moes ten worden, belegde de Commissaris der Koningin in de ochtend van 2 Februari 1953 een bijeenkomst van vertegen woordigers van de burgemeesters der getroffen gemeenten en van een aantal hoofden van Rijksdiensten en andere organen in de provincie onder wie: de Bevelhebber in de 3e Militaire Afdeling met een aantal officieren van zijn staf, de Gewestcommandant der Rijkspolitie, de Commandant van de Ie Divisie der Kon. Marechaussee, de Hoofdingenieur- Directeur van de Rijkswaterstaat, de Voedselcommissaris, de Evacuatiecommissaris, vertegenwoordigers van het Provin ciaal Opbouworgaan, een vertegenwoordiger van de Genees kundig Inspecteur der Volksgezondheid. Tijdens deze bijeen komst werd door elke gemeentelijke vertegenwoordiger een verslag uitgebracht van de situatie in zijn gemeente en is door afbakening van taken een gecoördineerde hulpverlenings organisatie uitgestippeld. Van deze organisatie is dezelfde dag telegrafisch mededeling gedaan aan onder meer de burge meesters van alle gemeenten in de provincie. Ten einde U een inzicht in die organisatie te geven, wordt de tekst van dit telegram als bijlage I aan dit verslag toegevoegd. Inmiddels waren ten provinciehuize twee vaste posten ingesteld, welke dag en nacht bezet waren: een post van de Provinciale Griffie en een post van de Provinciale Water staat. Deze posten hadden tot taak voor zover in hun vermogen was in samenwerking de hulpverlening verder te organiseren of daarbij tussenkomst te verlenen. Teneinde verder op de hoogte te blijven van de algemene toestand en de te nemen maatregelen te kunnen afstemmen op hetgeen in nationaal verband geschiedde, werd voorts een permanente radio-luisterpost ten provinciehuize ingericht. Op 3 Februari 1953 ontving de Commissaris der Koningin van de Minister van Binnenlandse Zaken een telexbericht, waarbij de beslissingen werden medegedeeld, die in de

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 10