Onze hoofdtaak bestond uit politionele bijstand en dan in het bijzonder wacht- en patrrouillediensten in de verlaten gebieden. De patrouilles, ter voorkoming van plundering en diefstal, vonden veelal in de nachtelijke uren plaats onder barre winterse weersomstandigheden. Verder kan ik als taken nog noemen, hulp bij evacuatie van de plaatselijke bevolking, inrichten en bemannen van controleposten., begeleiden van militaire transporten en het verlenen van assistentie aan de plaatselijke Rijkspolitie. Ons werkgebied beperkte zich tot de gemeenten Rilland en Krabbendijke inclusief de reeds eerder genoemde buurtschappen. Het gebied rondom Krabbendijke, de geboorteplaats van mijn vader, was voor mij geen onbekend terrein. In de zomermaanden bracht ik mijn vakanties meestal door bij familie aldaar. Tenslotte nog een enkel woord over de huisvesting te Rilland. Het detachement was ingekwartierd bij een landbouwer in de polder, vermoedelijk de Bathpolder. Wij sliepen met een aantal personen in een schuur bovenop hoog opgestapeld stro, omringd door een legertje ratten. Bij het minste geritsel werden wij telkens door die beesten in onze slaap gestoord. Uit de hierboven omschreven periode is mij het meest bijgebleven de angstige blikken met de betraande ogen van de evacue's en het geritsel van de ratten. Het is op grond van bovenstaande feiten en omstandigheden dat ik in aanmerking meen te komen voor de dankbrief zoals bedoeld in het artikel in de aanhef van mijn brief. In het plakboek betreffende mijn diensttijd bij de KMar bevindt zich een serie foto's uit het ons bezighoudende rampgebied. Mocht u geïnteresseerd zijn in deze foto's dan verneem ik zulks t.z.t. wel. Vertrouwende u in deze ruimschoots te hebben geïnformeerd en zie uw eventuele berichten graag tegemoet. Hoogachtend \v.u. van den Berge NB Op 1 oktober 1959 heb ik als wachtmeester lc klas het Wapen van de KMar verlaten en per gelijke datum als letselschade-expert, later chef buitendienst in dienst getreden bij een Engelse Verzekerings Maatschappij.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 2