Eén Amerikaans station bleef in Bergen op Zoom. bet andere ging samen met een Nederlands station naar Goes, en het tweede Nederlandse station vertrok via Antwerpen naar Terneuzen. De link GoesTerneuzen werd al de volgende dag ter beschikking gesteld van de PTT (4 telefoon. 1 telex), de link GoesBergen op Zoom gaf aanvankelijk wat problemen. Een vergaande specialisatie bij de Amerikanen, waardoor niemand de totale installatie kende, en het feit, dat zij niet gewend waren volledige masten te hijsen, waren daar de oorzaak van. Gelukkig kon de Sergeant Aanholt uitkomst bieden. Een voordeel van de samenwerking met de Amerikanen was, dat beide stations in Goes op een Kromhout-aggregaat werkten, dat aanmerkelijk beter was dan de organieke PE-75. Ook v.w.b. de voeding was de samenwerking in Goes uitstekend. De Nederlandse noodrantsoenen werden wekelijks per helicopter aangevuld vanuit Fontainebleau. Ook reservedelen werden door de Amerikanen geleverd. Het Nederlandse station in Terneuzen kwam na twee weken noodrantsoenen in de voeding bij een KMS-detachement. Het enige probleem was daarna de nachtvoeding; de KMS sliep 's nachts, de verbindingsdienst niet. Niet onvermeld mag blijven, dat na een roerend verhaal door de Sergeant Van Schaik de middenstand van Terneuzen een inzameling hield voor het personeel van het straal zenderstation: ondergoed, sokken, toiletartikelen. De opbrengst was zo groot, dat ook het station in Goes daarin kon meedelen. Hoe nieuw de straalzender toen in Nederland was. mag blijken uit bet feit, dat ook de Marine, twee weken nadat de Verbindingsdienst in bedrijf was gekomen, met nieuwe 12-kanaals Pintch-straalzenders kwam. zo nieuw en onbekend echter, dat het in bedrijf stellen daarvan op onoverkomelijke bezwaren stuitte. Ruim twee maanden na de ramp keerde het straalzenderdetachement terug naar Utrecht. Het bericht moet door Naast de verbindingsmensen, die samen met genisten, infanteristen en anderen zand zakken hadden gevuld en gesjouwd, hadden andere verbindingsmensen hun eigenlijke taak uitgevoerd: verbindingen maken. Zij hebben onze wapenspreuk Het bericht moet door onder moeilijke omstandigheden waargemaakt.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1