"Noem het maar een tweede jongensdroom" 7 Ed van Lingen weg bij BCN Blad-redakteur Harry Hamer naar Voetbal International WEEK 4, WOENSDAG 27 JANUAR11993 HET KANAAL BCN weer kampioen! NIEUWERKERK A/D IJSSEL - Het eerste team van Badminton Club Nieuwerkerk (BCN) is er afgelo pen weekend tot ieders verras sing in geslaagd het kampioen schap binnen te halen. De spelers van trainer Ed van Lingen mogen nu gaan uitkomen in de derde klasse landelijk van de NBB. Nadat de eerste wedstrijden van de competitie waren gespeeld, was al duidelijk dat de doelstelling 'handha ven' te laag gegrepen was voor het eerste team van BCN. Al snel draai den de Nieuwerkerkers mee in de top van de rangschikking, samen met Asterix, PIP en Raptim. De laatstgenoemde en meest gerouti neerde ploeg verspeelde haar kam pioenskansen door nederlagen tegen PIP en BCN. Asterix bleek voor BCN een taaie tegenstander. Beide teams bevoch ten elkaar ook vorig jaar het kam pioenschap. Toen wist BCN de titel net voor de neus van Asterix weg te kapen. Beide teams promoveerden en stonden ook in deze competitie weer tegenover elkaar. In de aller eerste wedstrijd van de competitie leidde het hernieuwde treffen tot een gelijkspel. In de return toonde BCN zich de betere en won dit sleutelduel in de competitie. Voor Asterix was dat de genadeklap, want vervolgens zakte het team weg in de midden moot van de ranglijst. Als belangrijke concurrent voor de titel bleef toen PIP uit Berkel en Rodenrijs over. De eerste confronta tie met BCN leidde tot een 5-3 zege voor PIP. In de thuiswedstrijd in de Ringvaarthal wist BCN geen zege af te dwingen. Het bleef bij een 4-4 gelijkspel. Beide teams bleven vanaf de start van de competitie samen de ranglijst aanvoeren en de wedstrij den tegen lager geklasseerde teams moesten uiteindelijk beslissen wie kampioen zou worden. BCN had een iets beter doelsaldo, wat later beslissend bleek te zijn. Sterk Zondag speelde BCN tegen Spijkenisse en PIP moest spelen tegen de Ambachtse BC. Tijdens deze wedstrijden was telefonisch contact tussen de twee sporthallen waar werd gespeeld. Björn Korporaal opende de allerlaat ste wedstrijd van de competitie sterk en veegde Ton Reilman met 15-7 en 15-1 van de baan. Hij was dus in vorm. Ook Auke Veenstra speelde een hele goede wedstrijd en hij mag met recht de 'match-winner' worden genoemd. Hij bezorgde BCN name lijk een heel belangrijk winstpuntje, waar van tevoren niet op gerekend was. In een spannende partij die drie sets duurde, bleek Auke Veenstra de sterkste. Hilde de Geus kon helaas voor BCN de winst niet naar zich toetrekken in haar enkelpartij, waardoor de stand op 2-1 kwam. Sandra van den Berg daarentegen was in prima vorm en maakte zonder problemen korte metten met haar tegenstandster. Met 11-3 en 11-2 werd de tweede dame van Spijkenisse afgeserveerd. De herendubbel van Björn Korporaal en Auke Veenstra was geen pro bleem, dit in tegenstelling tot het dubbel van de dames, want zij moesten hun meerderen erkennen in hun tegenstandsters. Met 15-10, 17-18 en 12-15 werden ze versla gen. Inmiddels was in Spijkenisse bekend geworden dat PIP in Berkel en Rodenrijs met 5-3 had gewonnen van hun tegenstander. Dit beteken de dat BCN met 5-3 of meer moest winnen om kampioen te worden. Er moest dus minstens één mixdubbel gewonnen worden... BCN liet geen twijfel bestaan over de afloop. Beide mixdubbels werden gewonnen, waarbij Iskandar Pané en Sandra van den Berg een wereldpartij ten beste gaven, die ze met 5-15, 15-10 en 15-10 naar zich toe trokken. Met een eindoverwinning van 6-2 op Spijkenisse is er voor BCN weer een mijlpaal behaald in de geschiedenis van de club, want het kampioen schap in de vierde klasse NBB bete kent automatisch een promotie naar de derde klasse landelijk en dus gaan de Nieuwerkerkse badminton ners weer een nivo hoger spelen! BADMINTON NIEUWERKERK A/D IJSSEL - Ed van Lingen gaat weg bij het net gepromoveerde BCN. De trainer uit Berkel en Rodenrijs heeft het eer ste team van de Nieuwerkerkse club viereneenhalf seizoen getraind. Met name de laatste twee jaar is Ed van Lingen zeer succesvol geweest bij BCN. Zijn pupillen, Hilde de Geus, Sandra van den Berg, Auke Veenstra, Iskander Pané en Björn Korporaal, wisten twee kampioenschappen op rij te behalen, waardoor zij volgend sei zoen mogen uitkomen in de derde klasse van de landelijke competitie. Van Lingen gaat in het nieuwe bad- minton-jaargang aan de slag bij BC Pijnacker. NIEUWERKERK A/D IJSSEL - Volgende week is het voorbij. Dan werkt Harry Hamer niet meer als redakteur/fotograaf bij Blad Edities. Hij verruilt zijn werkkring in Nieuwerkerk voor een baan bij het voetbalweekblad Voetbal International, waar hij van z'n hobby z'n beroep kan gaan maken. Als buro- redakteur voor de zondagavonden startte hij er al een jaar geleden en dat mondt nu uit in een full-time baan. Het lijkt op de vervulling van een jongens droom. "Ik heb geluk gehad," beaamt hij. "Maar noem het maar een tweede jongensdroom, want het liefst was ik toch beroepsvoetballer geworden." Een gesprek over Het Kanaal, Nieuwerkerk en natuurlijk.... voetbal. Toen Harry Hamer bij Blad Edities begon als leerling-journalist had hij zojuist zijn studie aan de School voor Journalistiek afgebroken. "Ik had geen zin meer in een theoretische en dure studie. Ik wilde het vak van journalist liever in de praktijk leren," verklaart hij die stap. "Natuurlijk heb ik op de School voor Journalistiek wel het één en ander opgestoken. Over de ethiek van het vak bijvoorbeeld. En praktische zaken als interviewtechnie ken, koppen en nieuwsberichten maken. Ik heb er echter geen spijt van dat ik voortijdig van de opleiding ben gegaan. Het is achteraf een goeie keuze geweest, maar dat wist ik toen natuurlijk ook nog niet." Waar hij vervolgens bij Blad aan begon, wist hij ook niet goed. "Ik had eigenlijk nooit zo nagedacht over journalist-zijn bij een huis-aan-huisblad. Wel had ik een beeld van een krant als een bedrijf waar veel mensen door elkaar heen renden met veel stress en toestanden. Zo was het bij Het Kanaal dus gelukkig niet. Het Kanaal is ook geen dagblad en de schaal waar alles op gebeurd is nog te overzien. Ik kan nu wel bekennen dat ik, toen ik solliciteerde naar een baan bij Het Kanaal dacht dat het part-time werk was. Daar heb ik me toen lelijk in vergist. Ik ontdekte al snel dat Het Kanaal een heel ander soort huis-aan-huisblad is dan bij voorbeeld de Havenloods. Toch meer gericht op serieuze onderwerpen en een meer journalistieke aanpak. In het begin geloofde ik er niets van dat Het Kanaal zo'n goed gelezen blad is. Toen me werd verteld over de hoge percentages die tel kens weer uit enquetes naar voren kwa men, dacht ik 'het zal wel'. Maar nu, na drie jaar, denk ik daar anders over. Als ik alleen al kijk naar de reakties die wij hier op onze krant krijgen en de manier waar op je word ontvangen als je ergens bin nenkomt voor de krant, dan zegt dat toch wel wat. Onze formule blijkt heel erg aan te spreken. Als medewerker van Het Kanaal heb je in Nieuwerkerk altijd al een enorme voorsprong op andere kranten." Mede door de bescheiden omvang van de redaktie van Blad Edities, die naast Het Kanaal ook zorg draagt voor het redaktionele gedeelte van de huis-aan- huisbladen De Stroom en De Brug en het ondernemers-maandblad Bladwijzer, hebben veel mensen geen idee van wat voor kunstgrepen er regelmatig nodig zijn om een krant tot stand te doen komen. "Dezelfde mensen die hier het redaktio nele werk voor de krant verrichten, doen we ook de fotografie. Dat laatste heb ik hier echt moeten leren, maar vond ik heel leuk. Je bent zodoende echt bij het hele produkt betrokken. Van het intervie wen tot het fotograferen, ontwikkelen, afdrukken en zelfs het indelen van de redaktiepagina's van de krant. Je bent een duizendpoot als je bij Blad werkt. In praktijk betekent dat wel dat je regelma tig van hot naar her moet omdat je tege lijk fotograaf en journalist bent. Ik kan me hier de zaterdagen herinneren dat ik in de oude Opel Corsa meer dan honderd kilometer op een dag aflegde in de regio: allemaal kleine stukjes, van 'onderwerp' naar 'onderwerp', soms wel naar veertien verschillende items op een dag." En natuurlijk ging er dan wel 'ns wat mis... "Zonder benzine staan ergens in de polder bij Moordrecht op zaterdag avond bijvoorbeeld.... of als je 's avonds op het allerlaatste moment nog achter je computer een groot artikel over de vol leybaltopper Rentokil-Alcom-Capelle hebt gemaakt geconfronteerd worden met een stroomstoring, zodat je weer opnieuw kunt beginnen.„Ja, die dingen gebeurden, maar het bleven gelukkig uit zonderingen. Wel moesten we de afgelo pen jaren ook in de meest bizarre weer somstandigheden werken. De dag zater dag 4 augustus 1990 staat me bijvoor beeld nog helder voor de geest. Het was toen 35 graden, er stond geen wind en je kon op de redaktie alles tegen elkaar open zetten, het hielp niets: je dreef ach ter je computer vandaan. Toch moest er ook toen een krant komen... En dan waren er de Koninginnedagen, ledereen was vrij, maar wij renden van hot naar her om later een foto-collage voor de krant te kunnen maken. Eigenlijk was deed je dan meer dan nodig was, als je achteraf zag wat er van in de krant kwam." Maar later zullen vooral de leuke dingen onthouden worden, ook door Harry Hamer. Hij weet er zo al een stel op te noemen. "De interviews met Jos van Eek, Angela Visser en Pim Verbeek bij voorbeeld. Of het bezoek van koningin Beatrix. Dat maak je toch ook niet elke dag mee en het is weer 'ns wat anders dan een praatje met de slager op de hoek. Al maakten de mensen van de Rijksvoorlichtingsdienst het ons niet mak kelijk om ons werk te doen." "Heel leuk vond ik ook de sfeer op de redaktie ten tijde van grote sportevene menten. We verzonnen dan altijd wel één of andere kwis en zaten dan zelfs 's mid dags meestal gekluisterd aan de radio naar de tour of het voetbal te luisteren. Ook de twee reisjes naar de Tour-finish in Parijs vond ik achteraf schitterend. Ik hoop dat jullie daar mee doorgaan. Als ik tijd heb ga ik zeker mee!" Foute borden In de afgelopen drie jaar zag de afscheidnemende Blad-reporter Nieuwerkerk veranderen. "Je raakt er door je werk bij betrokken. Nieuwerkerk zal ook als ik hier niet meer werk nooit meer een gemeente zijn waar je zomaar doorheen zult rijden. Je hebt er toch in korte tijd een hoop meegemaakt. Doordat je als verslaggever overal komt en bij moet zijn, heb ik de gemeente ook in korte tijd zien groeien. De bouw van het hotel, de komst van een nieuw poli tiebureau, voorbereidingen voor de bouw van nieuwe wijken, we hebben het alle maal gevolgd." Harry Hamer stond er op de redaktie om bekend dat hij oog had voor 'de kleine dingen in het dorp'. Foute borden bijvoor beeld... "Ach ja, zie het maar ais de komische noot in de krant. Als ik een bordje 'Burgjasstraat' zie hangen, dan denk ik 'hier klopt iets niet'. Of bijvoor beeld een bord 'einde 50 kilometer' bij het begin van het Hitiandselaantje. Moet je daar eens proberen... je stuitert alle kanten op! Dus dan kwam daar als een soort speldeprikje iets van in de krant. Meestal hielp het ook wel en werd de situatie na publicaties in de krant veran derd. We kregen trouwens ook veel tips van Nieuwerkerkers die zélf ook goed om zich heen keken." Tweede jongensdroom Bij Voetbal International wordt Harry Hamer buroredakteur. "Grof gezegd komt het er op neer dat ik om te beginnen alle binnen- en buitenlandse kranten die bin nenkomen ga doorspitten op wat er over voetbal in staat. Het nieuws speel ik door naar verschillende redaktieleden, die er mee aan de slag kunnen. Zelf blijf ik wer ken voor de buitenland-redaktie, zeg maar het middenkatern van het blad. Dat deed ik al een tijdje. Ik ben destijds begonnen met een rubriek 'Club in het nieuws' en kreeg de landen 'Engeland' en 'Spanje' toegewezen. Tegenwoordig moet ik de voetbalverrichtingen in Engeland en Frankrijk volgen. Voor dat werk moet je vooral veel telefonisch spe lers en trainers interviewen en contacten onderhouden met correspondenten en contactpersonen in het buitenland. Daarnaast ben ik in de loop van de week ook bezig met het verwerken van karak teristieken van wedstrijden en doe een beetje aan eindredaktie: het doornemen van artikelen van anderen." "Ja, m'n hobby wordt inderdaad m'n beroep. Ik noem het zelf de vervulling van een tweede jongensdroom. Wat dan de eerste was? Het liefst was ik beroeps voetballer geworden. Maar toen ik ont dekte in het voetballen zelf niet het aller hoogste te kunnen bereiken, heb ik dat laten schieten. Misschien, als ik alles er voor opzij had gezet, had ik nu ergens onder de lat bij een eerste divisieclub gestaan. Maar als je weet dat je nooit je brood ermee kunt verdienen, dan kun je beter wat anders gaan zoeken, vind ik." "Bij mijn entree bij Voetbal International heb ik geluk gehad. Ik ben destijds zo brutaal geweest om een brief te schrijven waarin ik liet weten graag voor ze te wil len werken. Zulke brieven krijgen ze daar dagelijks bij tientallen, mar de mijne kwam net op een moment dat ze iemand zochten die dichtbij woonde en op zon dagavond beschikbaar was. Ook praktijk ervaring speelde een rol. Daar dank ik Blad nu nog voor. Natuurlijk heb ik, toen ik eenmaal was aangenomen, wel moe ten laten zien wat ik er echt van kon. Kennelijk genoeg, want ik mocht blijven!"

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 7