Firma Reijm reikt prijzen loterij kerstboom versnippering uit /V KOSTER i Politie 3 NIEUWERKERK IN 'T KORT Nieuwe telefoonnummers politie Hollands-Midden Ted Klomp zoekt financiële steun HOMAN Homan woonsfeer staat voor service VOOR UW CD OF CD-B0N! HET KANAAL Spreekuur VVD De Nieuwerkerkse afdeling van de VVD houdt op donderdag 4 februari haar maandelijkse spreekuur in het Raadhuis. De raadsleden Marianne Knottenbelt en Joop Gallé zijn die avond vanaf 19.30 uur aanwezig in de fractiekamer van het Raadhuis. Bezoekers dienen gebruik te maken van de zij-ingang van het gebouw, tegenover de apo theek. Bazar 'Ora et Labora' De zendingsvereniging 'Ora et Labo- ra' houdt morgen, donderdag 28 januari, haar jaarlijkse bazar in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinckst- raat. De deuren zijn die dag geopend van 10.00 tot 21.30 uur. Er is van alles te koop en te raden. U kunt ook gewoon gezel lig een kopje koffie komen drinken. De toegang is gratis. De ANBO zit niet stil Er is de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) veel aan gelegen om senioren niet stil te laten zitten. Zo worden er in Nieuwerkerk de komende maand weer volop activiteiten georganiseerd. Om te begin nen zijn er in februari weer vier bridgemiddagen in gebouw Het Kruispunt. Op 2, 9, 16 en 23 februari wordt telkens om 13.30 uur begonnen. Alle ouderen mogen meedoen, onge acht het lidmaatschap van een ouderenbond. De kosten voor deelname bedragen f 1,50 per persoon per keer. Er wordt wedstrijdbridge voor paren gespeeld volgens een 'lad dersysteem', zodat iedereen aan de beurt kan komen voor een wekelijkse prijs. Meer informatie is verkrijgbaar bij Jaap Klein, tel. 12167. Met ingang van 1993 heeft de ANBO ook een aantal nieuwe activiteiten aan haar programma toegevoegd. Eén ervan is de spel- en handwerkmiddag, die eveneens in Het Kruispunt wordt gehouden. De belangstelling voor deze nieuwe vorm van ontspanning bleek dermate groot, dat besloten is er in fe bruari mee door te gaan. Op de donderdagen 4, 11 en 25 fe bruari is er vanaf 14.00 uur handwerken en pergamano voor de dames en is er voor iedereen gelegenheid om te klaver jassen of andere spelletjes te doen. Voor deelname aan het pergamano wordt een vergoeding van één gulden als bijdra ge in de materiaalkosten gevraagd. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij Hely Hoek (handwerken), tel. 15216, Truus Eland (pergamano), tel. 16761, en Chris van Rooijen (klaver jassen/spellen), tel. 13759. En of dit bovenstaande nog niet genoeg is, organiseert de ANBO op de woensdagochtend ook nog fitness-training voor 50-plussers. In het kader van 'meer bewegen voor ouderen' worden in totaal 22 lessen van elk één uur gegeven. Deze vinden van 9.00 tot 10.00 uur plaats in het gymnastieklokaal aan de Rijskade 1De cursus wordt verzorgd door een gedi plomeerd leidster van de Koninklijke Nederlandse Gymnas tiek Bond (KNGB) en is volledig afgestemd op de doelgroep. Er wordt gestart met een 'warming-up', gevolgd door grond- oefeningen (gericht op lenigheid en ademhaling) en afge sloten met een 'cooling-down.' In goed overleg is het ook mo gelijk eerst een proefles te volgen. Aanmelden of het verkrij gen van meer informatie kan bij Wim Verhoeven, tel. 13515. Schrijven voor gevangenen Maandelijks komen duizenden leden van Amnesty International en hun sympathisanten in Nederland bijeen in kerkgebouwen, bibliotheken of wijkge- bouwen om brieven te schrijven. Brieven aan regeringen, presidenten, ministers, burgemeesters en gevangenisdi recteuren. Brieven waarin wordt geprotesteerd tegen onte rechte arrestaties, mishandeling of verdwijningen van mensen. Ook vanuit Nieuwerkerk wordt geschreven. Dat wordt gecoördineerd door de Nieuwerkerkse afdeling van Amnesty. Wie daar ook een bijdrage aan wil leveren, kan con tact opnemen met mevrouw I. van der Vlugt voor meer infor matie. Zij woont aan de Zernikestraat 1 in Nieuwerkerk. Luisteren naar kinderen In Nieuwerkerk organiseert het Kruiswerk Midden-Holland binnenkort een cursus 'Luisteren naar kinderen', bestemd voor ouders en verzorgers van kin deren van drie tot ongeveer twaalf jaar. De cursus begint op dinsdagavond 2 februari en bestaat uit tien lessen. De cursus is gebaseerd op de methode van Thomas Gordon, een Ame rikaanse psycholoog die zich specialiseerde in opvoedings problemen. Kinderen kunnen tot een bepaalde leeftijd niet goed onder woorden brengen wat ze voelen of ervaren. Ze verpakken hun boodschap vaak op een manier die door de ouders niet direct wordt verstaan. Leren luisteren en verborgen boodschappen verstaan, dat is in feite waar het in deze cursus om draait. Voor nadere informatie en aanmelding kun nen belangstellenden contact opnemen met Kruiswerk Mid den-Holland, afdeling Kruiswerk Gezondheid Service, tel. 01820-29466. Rommelmarkt Wereldkinderen De vereniging Wereldkinde ren organiseert op zaterdag 20 februari een rommelmarkt in gebouw Het Kruispunt en kan voor deze gelegenheid nog (tweedehands) spulletjes gebruiken, zoals boeken, spelle tjes, speelgoed, postzegels, ansichtkaarten, kleding en der gelijke. Verder zijn ook allerlei cadeauzegels welkom, waar onder die van koffiemerken. Wie artikelen beschikbaar wil stellen voor de rommelmarkt, kan de spulletjes afgeven bij Anja Scheele, Veenmos 12 (tel. 15293), Lydia Brussee, Le lieveld 164 (tel. 18646) en Anke Olthof, Haakmos 10 (tel. 18219). Het spreekt voor zich dat de spullen zich in een goe de staat moeten bevinden. Excursie naar Abraham Kroesgemaal De commissie agra rische vrouwen van de W.L.T.O. organiseert op dinsdag 9 fe bruari een excursie voor agrarische vrouwen en andere be langstellenden uit Nieuwerkerk naar het Abraham Kroesge maal. Dat is één van de gemalen van het Hoogheem raadschap van Schieland. Dit gemaal zorgt voor de bemaling van de polder en de boezem, zodat ons waterpeil op het gewenste nivo blijft. Geïnteresseerden die aan de excursie willen deelnemen, kunnen zich aanmelden bij Didi van Vliet, tel. 01802- 1397. Hoe gebruik ik mijn stem? Dat is de vraag die volgende week woensdag 3 februari centraal staat in vrouwentrefcent rum Evalleen. Tijdens een informatie-avond zal de Nieuwer kerkse Stijn Höweler spreken over de cursus stemgebruik, die zij in de tweede helft van dit jaar zal geven bij Evalleen. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in sociaal- cultureel centrum Het Kruispunt. Voor meer informatie kun nen belangstellenden bellen met Ellen Looijs, tel. 01803 - 18177. Bingo voor ouderen Komende donderdag wordt weer een bingo-middag georganiseerd in bejaardencentrum Chrysant hemum aan de Boslaan. De bingo begint om 14.30 uur en ook ouderen van buiten het bejaardencentrum zijn van harte welkom. CDA-spreekuur Dinsdagavond 2 februari is er van 19.00 tot 20.00 uur weer CDA-spreekuur in het raadhuis, ledereen is welkom met tips, vragen of problemen. Wie dat uur verhin derd is, kan ook fractievoorzitter Adri den Boer bellen (14870). I MimWf.RKEUK ^OüSSEl. NIEUWERKERK A/D IJSSEL - Weet u 't nog? Aan het begin van deze maand spanden vele tientallen Nieuwerkerkse jon gens en meisjes zich massaal in om zoveel mogelijk ge bruikte kerstbomen te verza melen en ze ter versnippering aan te bieden. Uiteindelijk wer den bijna drieduizend bomen ingezameld en versnipperd. Aan die inzameling was tevens een loterij gekoppeld en de prijzen die daarmee te verdie nen waren, werden vorige week aan de winnaars uitge reikt. De 'ceremonie' vond plaats bij de firma Reijm, die voor de versnippering van de (ex-)kerstbomen had gezorgd. Voor elke ingeleverde kerstboom ont vingen de aanbieders een waarde bon van drie kwartjes, die ze konden besteden bij de leden van de winke liersvereniging Reigerhof. Bovendien kreeg iedereen per ingeleverde boom één lot, waarmee automatisch werd deelgenomen aan een loterij met als hoofdprijzen een draagbare radio-cassetterecorder en een c.d.- speler. Nou, daar wilde de Nieuwer kerkse jeugd zijn best wel voor doen. En dus sleepten ze op woensdag middag 6 januari de ene na de ande re kerstboom naar het voetbalveldje aan de Ringvaartlaan. Alle lotnummers werden na afloop in een grote zak gedaan en bij de re dactie van deze krant ingeleverd. Na loting kwamen de nummers 70 en 662 als winnaars van respectievelijk de radio-cassetterecorder en de c.d.- speler uit de bus. Eerstgenoemde prijs ging naar de 13-jarige Robbert de Gier, die uiteraard dolblij was met zijn prijs. Dat gold zeker ook voor broer en zus Hendry (12) en Suzan ne (9) van Erk, die ruim vijftig bomen verzamelden en de c.d.-speler won nen. "Toevallig heb ik pas een c.d. gekocht, dus die kan ik nu mooi gaan draaien," aldus Hendry. "Ik kon het eerst niet geloven," sprak Robbert nadat hij uit handen van Ri chard Reijm van het gelijknamige be drijf zijn prijs had ontvangen. Samen met een paar vriendjes had hij on geveer 150 bomen opgehaald. "Maar dan heb je nog maar een klei ne kans om te winnen, 's Middags kwam ik Hendry tegen, die vorig jaar nog bij me in de klas zat, en hij vertel de dat-ie de c.d.-speler gewonnen had. Nou, toen ben ik naar huis ge gaan en heb ik voor de zekerheid ook het Kanaal erbij gepakt. Daar stond dus in dat ik de cassetterecorder had gewonnen, maar op dat moment kon ik het nog steeds niet geloven. Nu wel, ja." STREEK - Deze week herhalen bij wijze van service de vernieuwde telefoonnummers van het politie korps Hollands-Midden, waartoe ook Nieuwerkerk, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle beho ren. Afgelopen maandag is een nieuwe centrale meldkamer in Lei derdorp in gebruik genomen. De meldkamer gaat 'regiobreed functioneren', zoals dat heet. Dit betekent dat de bestaande meld kamers van vijf gemeentepolitie korpsen en die van de rijkspolitie zijn samengevoegd tot één meld kamer, waar voortaan vrijwel alle telefonische meldingen zullen bin nenkomen en behandeld worden. Het politiekorps is voortaan voor ie dereen die politiehulp nodig heeft in de gemeenten Nieuwerkerk, Moor drecht en Zevenhuizen-Moerkapelle op drie manieren 24 uur per dag te bereiken: NIEUWERKERK A/D IJSSEL - Nieuwerkerker Ted Klomp zoekt financiële steun voor het instandhouden van een clubhuis voor Filippijnse kinderen in Manila. De Nieuwer kerker, die de afgelopen jaren betrokken raakte bij de hulp aan een krottenwijk in de Filippijnse hoofdstad, kreeg vo rige week het bericht dat het clubhuis dat hij daar mede met Nieuwerkerks geld heeft helpen opzetten, in februari moet worden afgebroken als de grond waarop het ge bouw staat niet wordt gekocht "Zélf heb ik daarvoor te weinig financiële middelen," aldus Ted Klomp, die nu hoopt dat in Nieuwerkerk een aantal mensen willen bijsp ringen. "Oat hoeft niet door middel van een gift, maar kan ook in de vorm van een lening. Voor meer informatie kun nen belangsteltenden in de avonduren contact opnemen met Ted Klomp, Schubertstraat 9, tel. 13111. - via het politie-informalienummer, voor algemene politie-info van lokale aard (Nieuwerkerk: 01803 - 14001, Moordrecht: 01827 - 2273, Zeven huizen: 01802 - 1943) - via het politie-alarmnummer, voor NIET-spoedeisende politie-assis- tentie (Nieuwerkerk: 01803 - 14444, Moordrecht: 01827 - 3544, Zeven huizen: 01802- 1200) - via het alarmnummer 06-11, AL LEEN voor spoedeisende hulp, als 'elke seconde telt' Naast het 'normale' telefoonsysteem heeft het politiekorps Hollands-Mid den ook nog de beschikking over een teksttelefoonsysteem, dat speciaal bedoeld is voor mensen die doof of slechthorend zijn, of niet kunnen praten. Via een 'modem' kunnen deze mensen verbinding krijgen met het politiekorps op nummer 01720 - 84699. woonsfeer COMPLETE WONINGINRICHTING EN PROJECTVERZORGING "vrijblijvend informatie *opmeten, plaatsen en ja renlange garantie •Wij verkopen uitsluitend merkartikelen Winkelcentrum Reigertiof, Nieuwerkerk a/d IJssel, 01803-13670 Inbraak in bedrijf Uit een bedrijfspand aan de Hoogeveenenweg werd vorige week zondag ingebroken. De dieven gin gen er onder meer met een computer van door. De daders kwamen binnen na het vernielen van een ruit. Groen gestolen! Vanaf een perceel grond langs de Schielandweg werd vorige week maandag een groot aantal rozenst ruiken en bomen gestolen. Vermoedelijk heeft men daarbij gebruik gemaakt van een vrachtauto. Vernielingen bij de Wingerd Enkele zonweringen van de basisschool De Win gerd waren dinsdag het doelwit van van dalen. De zonweringen werden losgetrok ken en vernield, waardoor de school met een flinke onkostenpost zit. Bromfietser gewond Een bromfietser die vorige week maandag op de Hoofdweg reed, zag te laat dat een automobilist voor hem stopte om een inrit in te rijden. Hij reed frontaal tegen de achterzijde van de auto en kwam zodanig ten val dat hij met letsel moest worden overgebracht naar het ziekenhuis. Inbraak in woning Ook al vorige week maandag werden bij een inbraak in een woning aan het Eendendaal geld en sier aden gestolen. Door een ruitje in de voor deur stuk te slaan wist de dader de deur te openen en de woning te betreden. Dronkeman veroorzaakt aanrijding Een automobilist uil Waddinxveen die onder invloed van alcohol zijn voertuig bestuur der, heeft vorige week dinsdag voor een ravage gezorgd op de rijksweg A20. Door dat de man stilstond met zijn auto op de rijksweg, kwamen drie andere automobi listen bij een uitwijkmanoeuvre met elkaar in botsing. De drinkebroer reed vervol gens weg van de plaats van het ongeval Zijn auto werd enkele kilometers verderop langs de rijksweg aangetroffen De bestuurder werd enige tijd later in zijn wo ning in Waddinxveen aangehouden en bleek bij de aanhouding onder invloed van alcohol te verkeren. Het rijbewijs van de man is ingevorderd. Auto gestolen... en gevonden Vanaf het Penningkruid werd woensdag een don kerblauwe VW Golt gestolen. De auto werd later op de avond in de gemeente Numansdorp aangetroffen De daders hadden de auto daar half het water in ge reden. Niet duidelijk is wat men met de auto van plan was. Verdachte figuren Op woensdagavond rond 19.30 uur werden ter hoogte van de Amrobank op de J.A. Beyerinkstraat twee knapen gesignaleerd die zich daar ver dacht ophielden. Eén van hen had een mes in de hand. Het vermoeden bestaat dat zij van plan waren een geldloper te overvallen die geld in de nachtkluis wilde deponeren, doch dat zij daan/oor te laat waren. De politie is uiteraard geïnte resseerd in meer informatie over deze mannen. De ene knaap was een kleurling met zwart kroeshaar en een slank pos tuur. Hij droeg een rood-blauw baseball jack. De ander was een blanke knaap met een mager postuur. Hij droeg een licht blauw of grijs sportjack en een bivakmuts. Fiets weg Uit de NS-stalling werd afgelo pen week 'slechts' één fiets gestolen. Het betrof een donkergroene damesfiets van het merk Union, die donderdag van eige naar verwisselde. Bromfiets gevonden De politie haalde op het Narcisveld donderdag een zwarte bromfiets van het merk Yamaha weg. De bromfiets stond niet op slot, maar stond er volgens omwonenden al meer dan twee maanden. De brommer staat niet als ge stolen geregistreerd. De eigenaar kan zijn voertuig aan het politiebureau komen op halen. Vrachtauto gestolen en teruggevonden In Berkel werd vrijdag een vrachtauto aangetroffen die kort tevoren vanaf de Zouterijweg in Nieuwerkerk was gestolen. In het voertuig bevonden zich goederen die uit een opengebroken container ontv reemd waren. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gevonden: klein bruin handtasje met in houd; huissleutel aan ring; twee fietss- leutels aan ring; roodgele kindertractor. Verloren: paar lederen blauwwitte hands choenen; twee sleutels aan sterrebeeld 'waterman'; rode das met beertje: kleine zwarte portemonnee met geld; witte reis koffer; een biljet van 25 en 10 gulden (35 gulden dus); goudkleurige armband met Chinese tekens; twee Volvosleutels. EAR EYE MUSIC REIGERHOF 77 NIEUWERKERK A/D IJSSEL 01803-17300

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 3