Kom maar weer eens bij ons kijken!" De Dorsvlegel: nieuwe stijl met vertrouwde naam 15 Internationaal Film Festival van Rotterdam van start Theaterdag voor jongeren Golden Tulip Barbizon Hotel viert vijfjarig bestaan WEEK 4, WOENSDAG 27 JANUAR11993 HET KANAAL Filmliefhebbers kunnen dezerdagen hun hart ophalen in Rotterdam. Daar vindt vanaf donderdag 28 januari voor de 22e keer het Film Festival plaats. De Rotter damse Kruiskade is tot en met 7 februari het centrum van het festival, maar ook elders in de Maasstad zijn films te zien die worden vertoond in het kader van het Film Festival. In totaal worden in dertien bioscoopza len zo'n 200 films vertoond, waaronder veel premiè res. Behalve nieuwe films van bekende regisseurs biedt het Rotterdamse filmfestival ook jonge, veelbe lovende filmers de mogelijkheid hun cinematogra fische prestaties te tonen. Het festival van dit jaar, heeft net als dat van voorgaande jaren, een aantal speciale thema's. Natuurlijk is er een hoofdprogram ma, maar daarnaast zal het dit keer vooral draaien om: komedies uit de Arabische wereld, films van de Oostenrijkse filmmaker Mi chael Handeke, films van de Italiaanse regisseur Abel Ferrara en de vertoning van een aantal films die werden gemaakt door film makers die in eigen land veel politieke tegenwerking ondervin den. Dit laatst genoemde thema heet 'Limits of Liberty'. Het Rotterdamse filmfestival is geen 'glitter en glamourspekta- kel'. Toch is 'Rotterdam' voor de filmwereld wel degelijk één van de belangrijkste festivals van het jaar. Het festival in Rotterdam heeft zich in de loop der jaren de reputatie van 'vernieuwend' en 'experimenteel verworven. Voor het publiek betekent dat elke keer weer verrast, verbijsterd of teleurgesteld worden in een ont dekkingsreis langs de witte doeken in Luxor. Thalia, Corso, Lu- miere en dit keer ook Kriterion, De Unie en Venster. Liefhebbers wordt in ieder geval de voor Nederland vrijwel unieke mogelijkheid geboden kennis te nemen van films uit alle uithoe ken van de wereld. Ook dit keer omvat het programma films uit bijvoorbeeld landen als China, Rusland, Litouwen, India, Portu gal, IJsland, maar ook Italië, Zweden, de Verenigde Staten, Polen en Slovenië, om maar wat te noemen. Behalve films zijn tijdens het festival ook een groot aantal talks hows te zien, die worden gehouden in het nabijgelegen Hilton hotel. Elke avond presenteert het 'enfant terrible' van de Neder landse filmwereld Theo van Gogh zo'n talkshow. Kaarten voor het festival zijn er in alle soorten en maten. Van een los kaartje voor een voorstelling overdaa (8 gulden, 's avonds 12 gulden per film) tot een passepartouts dat toegang geeft tot alle films (225 gulden). Daar tussenin is er voor de liefhebbers onder andere een dagkaart (42 gulden). Voor meer informatie kunnen belangstellenden het beste even langs gaan bij het Hilton Hotel of de balie van Lumière aan de Kruiskade FEBRUARI I Freiburger Barock Orchester in De Doelen - Rotterdam 4 'II barbiere di Silviglia' (opera) in Schouwburg - Rotterdam 7 'Toffe Tommie Zorgenloos' in Theater Zuidplein - Rotterdam 10 en 11 Groot en Klein (toneel) in Schouwburg - Rotterdam II en 12 Het Brabants Orkest (familieserie) in De Doelen - Rotterdam 12 en 13 'Hollywood by night' (musical) in Theater Zuidplein - Rotterdam 18 t/m 21 'Kink in de kabel' (klucht) in Theater Zuidplein - Rotter dam 21 Sjostakovitsj Pianotrio in De Doelen - Rotterdam 24 Stef Bos in Theater Zuidplein - Rotterdam 25 'Programma 3' (ballet) in Schouwburg - Rotterdam 26 Benny Neijman in De Doelen - Rotterdam 27 Flairck in Theater Zuidplein - Rotterdam Kaarten voor deze voorstellingen en optredens zijn verkrijg baar via het bespreekbureau Nieuwerkerk aan den IJssel, tel. 01803-30352. De voor de maand februari geplande voorstellingen in het Luxor-theater van Paul van Vliet komen te vervallen. Het bureau Kunst en Cultuur van de Stichting Pro gram organiseert komende zondag, 31 januari, van 14.00 tot 22.00 uur voor de dertiende keer haar jaar lijkse Theaterdag voor jongeren. Het evenement vindt plaats in Theater Zuidplein te Rotterdam. De Stichting Program is het Zuidhollands steunpunt voor sociaal- cultureel werk en organiseert de Theaterdag in samenwerking met Theater Zuidplein. De dag is met name bedoeld voor programmeurs en programmawerkgroepen van jongerencentra, buurt- en clubhuizen, sociëteiten, kleine theaters en andere in stellingen van dit kaliber. Daarentegen is de Theaterdag voor ie dereen toegankelijk. Er zullen zondag ongeveer 35 verschillende theater-, cabaret-, muziek, variété- en straattheatergroepen opt reden. Enkele namen die acte de présence geven zijn: André Manuel, Artisjok, Bert Klunder Mylou Frencken, Poppe en Ver- maercke, Rick Lorenzo Dros, Einar Been, Faith Pilow, Man of Man, Karsenbarg Cabaretiers, Oscar P. Swamp, Jungle Jive en Kommill Foo, de winnaars van Cameretten '92. De toegangsprijs voor de gehele Theaterdag bedraagt vijftien gulden. Kaarten kunnen besteld worden bij Theater Zuidplein, tel. 010 - 4815844. Voor meer informatie of voor de theaterdagkrant kunnen belangstellenden bellen met het bureau Kunst en Cultuur van de Stichting Program, tel. 010 - 4361766. CAPELLE A/D IJSSEL - Een offi cieel feest, een kinderfeestje en een wijnproeverij: dat waren vori ge week de aktiviteiten waarmee het Capelse Golden Tulip Barbizon Hotel haar vijfjarig bestaan luister bijzette. En dat vormde nog maar het begin van een groot aantal nieuwe stappen die het manage ment van het hotel wil nemen om haar vestiging nader onder de aandacht van de potentiële klant te brengen. "Ze zullen nog veel van ons horen," kondigt Caroline van Berkel vol enthousiasme aan. Ze is de general manager van Golden Tulip Barbizon Hotel dat afgelopen week het eerste lustrum vierde. Vijf jaar waarin werd gebouwd aan een reputatie als viersterrenhotel voor vooral zakenmensen. Maar daar blijft het dus niet bij, de ko mende jaren. "De markt is aan het verschuiven en je moet met je markt mee," oordeelt Caroline van Berkel. "We willen meer gaan in spelen op de vrijetijdsmarkt." Carolien van Berkel werkt nu ongeveer een jaar als general manager bij het Ca pelse hotel aan de Barbizonlaan. Ze volg de in april 1992 Olfert Dapper op, die vier jaar lang de scepter over de Capelse vestiging van Golden Tulip Barbizon had gezwaaid. 'Vestiging', want het Capels hotel maakt deel uit van een keten. 'Toch is elk bedrijf van onze keten anders. Natuurlijk hebben we wel een bepaald imago en moeten we ons houden aan be paalde kwaliteitsnormen, maar overal wordt een eigen invulling gegeven aan het reilen en zeilen in het hotel, al blijven grote veranderingen natuurlijk een zaak voor de raad van commissarissen," vertelt de general manager Carolien van Berkel die voorheen na het afronden van de Ho gere Hotelschool in Den Haag twaalf jaar in de horeca werkte in de Verenigde Staten. "Ik heb voornamelijk gewerkt in San Francisco, in een all-sweet hotel. Zeg maar een wat luxer hotel met grote ka mers, waar mensen komen die wat meer dan gemiddeld te besteden hebben en die ook wat langer verblijven in een hotel dan gemiddeld." 'Blijf gerust slapen' Het hotelwezen is de laatste jaren sterk aan verandering onderhevig en Golden Tulip Barbizon doet daar aan. mee. "De markt is duidelijk aan het verschuiven," legt Caroline van Berkel uit. "Voor ons wordt de vrijetijdsmarkt steeds belangrij ker. Natuurlijk, wij zijn tot nu toe vooral ge richt geweest op de zakenwereld en dat zal ook niet echt veranderen. Maar in heel deze regio zul je horen dat die markt op dit moment maar mager is. Je moet dus andere dingen doen om mensen binnen te krijgen. We hebben gekozen voor het scheppen van voorwaarden om nieuwe doelgroepen te bereiken." Om die nieuwe markt te bedienen, moest hier en daar het één en ander worden aangepast in het hotel. Zo werd vorig jaar de renovatie van de drie grote zalen van de in totaal negen zaalruimten aangepakt. "Barbizon 12 en 3, zoals die zalen heten, waren wat te zakelijk. Er moest meer sf eer en ambiance in komen om ze beter geschikt te maken voor bijvoorbeeld brui loften en partijen, want dat is één van de aktiviteiten waar we meer aan willen gaan doen, vooral om ook in de weekenden de bezetting van het hotel te vergroten. We hebben bijvoorbeeld het speciale groepstarief geïntroduceerd voor over nachtingen van mensen die hier hun brui loft of receptie houden. Onder het motto 'Blijf gerust slapen'. Hoeven de mensen na een feestje niet naar huis, kunnen ze ook wat drinken." "De 'bruidsmarkt' is voor ons belangrijk geworden," vervolgt ze. 'We hebben on langs een beurs gesponsord in het World Trade Centre in Rotterdam, de 'Avenue Bruidsmode'. Daar hebben we een groot aantal opties voor bruiloftpartijen in ons hotel aan over gehouden. Bijna allemaal voor de periode juli en augustus. Dat blij ken toch de populairste maanden om te trouwen. Dus wie plannen heeft en in ons hotel iets wil, raad ik aan snel te boeken!" Drempelverlagend Heel belangrijk in de nieuwe aanpak var Golden Tulip Barbizon is het restaurant in het hotel, dat honderd zitplaatsen telt en de naam 'Rousseau' draagt. Veel mensen weten het niet, maar je kunt er al voor zo'r veertig gulden een aantrekkelijk drie gan genmenu nuttigen. 'Rousseau' is zeker niet alleen bedoeld voor de hotelgasten. "De doelgroep is wel degelijk het publiek uit Capelle, Zevenkamp, Ommoord en de directe omgeving dat een avondje gezellig wil komen eten of 's middags wil komen brunchen," vertelt Caroline van Berkel. "Maar vergis je niet, ook mensen die hele maal niet in onze directe omgeving wo nen, komen hier naar toe. Ons hotel is een ontmoetingspunt. Het is ideaal langs de snelweg gelegen. Mensen uit Utrecht en Den Haag die elkaar moeten spreken, zie je hier bijvoorbeeld afspreken. Voor deel is ook dat je hier makkelijk kunt par keren. We hebben 130 gratis parkeer plaatsen. Dat ligt in het centrum van de stad toch even moeilijker." "Ook in Rousseau gaat nog het nodige ve randeren," weet de general manager te melden. "Nog niet alles is rond, maar de bedoeling is dat we het allemaal wat min der formeel gaan maken, zodat het res taurant aantrekkelijker wordt voor een bredere groep mensen. Je moet denken in de richting van een brasserie. Het moet allemaal een wat andere uitstraling krij gen. 'Drempelverlagend' is de term die ze daarvoor gebruiken," lacht ze. In 'Rousseau' worden regelmatig thema avonden georganiseerd, zoals een Franse Lido-avond en een Zuid-Ameri kaanse avond bijvoorbeeld. "Naast het a la carte-eten hebben we er nu ook een korte lunchkaart geïntroduceerd. Dat doet het goed. In praktijk was ons al langer ge bleken dat zakenmensen bijvoorbeeld he lemaal geen tijd hebben om uitgebreid tussen de middag te komen eten. Dan is dit nu een oplossing, is gebleken." En of het niet op kan: in 'Rousseau' is nog meer aan de hand. Dezerdagen geldt daar het motto 'De jarige eet gratis'. Het is een aktie waarbij iemand die jarig is en met minimaal vier personen komt eten, niet hoeft te betalen. "De komende maan den zullen we met die aktie op diverse manieren doorgaan," vertelt Caroline van Berkel. "Je kunt dus nog verwachten 'Opa en Oma eten gratis', 'Moeder eet gratis' (met Moederdag) en 'Vader eet gratis' (met Vaderdag). Dus ik raad de mensen aan: kom maar weer eens bij ons kijken!" Muziek en theater In 'Rousseau' blijft de brunch de grote trekker. "We hebben ons de afgelopen ja ren ontwikkeld tot hét brunchhotel van deze omgeving. Op zondag is er hier ook altijd live-muziek en dat trekt. Met muziek willen we in de toekomst ook meer gaan doen. Toen de Capelse wethouder Li- beton een tijdje terug liet weten graag iets aan jazz-aktiviteiten in zijn gemeente te willen zien, hebben wij ook meteen gezegd: graag bij ons! We denken nu ove; het gaan organiseren van kleine con certen, ook van klassieke muziek. Het komt er eigenlijk op neer datje gewoon op alle fronten gehoor moet geven aan de wensen van mensen die je hoort," oor deelt Caroline van Berkel. Dat is ook het uitgangspunt geweest bij het meedoen aan een nieuw initiatief dat door hotelketens in samenwerking VVV- kantoren is opgezet. "Het gaat om wee kendarrangementen waarbij je een the aterkaartje in Rotterdam besteld en daar aan gekoppeld een reservering voor een overnachting in een hotel. Voor een heie aantrekkelijke prijs kun je op vrijdag, zaterdag of zondag dan ook bij ons overn achten. Informatie daarover kun je krijgen bij de VVV-kantoren. Voor ons is het wéér één van de manieren om in het weekend mensen naar het hotel te trekken." Hollandse pot Toch wordt de basis-doelgroep van het hotel, de zakenman en -vrouw, niet ver- ontachtzaamd. "Ook voor hen starten we met nieuwe aktiviteiten," verklapt de ge neral manager. "Je moet dan denken in de sfeer van 'hospitality' (gastvrijheid dus, red.). We gaan starten met het organise ren van 'borrels met de baas'. Op uitnodi ging van Golden Tulip Barbizon worden borreluurtjes met bedrijven georganiseerd in onze Bar Luigi. In die bar kun je trouwens ook regelmatig onbeperkt spa- re-ribs eten. En voor wie daar niet van houdt is er in de voorjaarsmaanden 'de Hollandse pot'," prijst Caroline van Berkel haar hotel aan. "De Hollandse pot houdt in dat we de komende weken elke week een ander hollands gerecht serveren dat tel kens uit een verschillende provincie komt." En dat gaat ver, ontdekken we na bestuderen van de kaart. Heel ver. Van limburgse vlaaien tot Zeeuwse mossel- haché en van Friese Snorrepotsje (wat zou dat zijn?) tot Gelderse Moos met rib- bekes... Misschien heeft Caroline wel ge lijk: toch snel 'ns langs gaan... Voor de liefhebbers van de hollandse pot: tot en met 31 januari kunt u Texelse lamsrollade met stroop uitproberen. In februari staat in de eerste week het Utrechtse eenpansge recht Vijfschaft op het programma! Het Golden Tulip Barbizon Hotel vindt u aan de Barbizonlaan 2 in Capelle aan den IJssel, dicht bij het Hoofdwegge- bied. CAPELLE A/D IJSSEL - Sinds 23 november van het vorig jaar is De Dorsvlegel aan de 's- Gravenweg in Capelle in han den van een andere eigenaar, of beter gezegd eigenaren. Het zijn Ron en Wilma Stolk, die hun 'debuut' als zelfstandig ondernemer maken. Met de overname veranderde de stijl van het restaurant. "Een res taurant met een goede kwa- liteits- en prijsverhouding. Niet te duur en eigenlijk voor ieder een," omschrijft Ron Stolk zijn bedrijfsfilosofie. Ron en Wilma Stolk zijn dus startende on dernemers. Eerstgenoemde zit echter al twaalf jaar in het horeca-vak. "Ik heb altijd een eigen zaak gewild. Toen ik de kans kreeg heb ik die dan ook met beide han den gepakt," vertelt Ron Stolk. "Ik vond dat er behoefte was aan een goed familie restaurant, een restaurant met een goede kwaliteits- en prijsverhouding. Het moest voor iedereen betaalbaar worden." Het restaurant biedt in het voorhuis plaats aan veertig mensen. Op zondag zijn ook nog eens zestig plaatsen extra beschik baar in de achterzijde van het pand. In de zomer kan er ook op het terras gegeten worden. De Dorsvlegel heeft de beschikking over twee grote zalen waar 120 en 150 perso nen ontvangen kunnen worden en is uitstekend geschikt voor bedrijfslunches, feesten en uiteraard gezellige uit gaansavonden. Verder kan men er ook te recht voor verjaardagen, jubilea en brui loften. Kortom, voor zowel op het particu liere als op het zakelijke vlak is de lokatie aan de 's-Gravenweg goed uitgerust. Ook op het partyservice-gebied, het thuis verzorgen van maaltijden, is De Dorsvlegel actief. In het restaurant werken in totaal acht mensen, waaronder vier koks. De andere vier zijn werkzaam in de bediening. De Dorsvlegel is alleen op maandag ge sloten. De rest van de week is het restau rant vanaf 12.00 uur 's-middags geopend.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 15