Projectbureau Delta 2003 t.a.v. Mw. A.M.Vinke Antwoordnummer 75, 4330VB MIDDELBURG Tilburg, 14 mei 2003. Betreft Oproep hulpverleners. Geachte Mevrouw, Mag ik mij eerst even aan U voorstellen. T.A.J. de Cock Geb.dat. 24-02-1933 Magentahof 60, 5044-SP TILBURG. Tel. 013-4677000 In 1952 en 1953 was ik lid van net Rode Kruis Afd. Tilburg. In december 1953 werd ik als dienstplichtige in actieve dienst geroepen bij de Kon. Marine. Na mijn opleiding werd ik in April 1954 uitgezonden naar het voormalige Nederlands Nieuw Guinea waar ik diende tot April 1956. Als bestuurslid van de Algemene Vereniging Oud Personeel van de Kon. Marine Afd. Tilburg - 's-Hertogenboscn kreeg ik een E-mail van AVOM Afd. Zeeland, met daarin de informatie over net Project Delta 2003. Voor mij is dit aanleiding mezelf als burger hulpverlener bij de watersnood ramp in 1953 aan te melden. Zoals ik reeds aangegeven heb was ik destijds lid van het Rode Kruis Afd. Tilburg. Op die bewuste Zondag 1 februari 1953 werden wij opgeroepen beschikbaar te blijven voor inzet in het rampgebied. Maandag ochtend vertrokken wij naar Bergen op Zoom voor de eerste opvang van de geëvacueerde slachtoffers uit het rampgebied. In de namiddag kregen wij de opdracht weer terug te keren naar Tilburg, om daar twee opvang centra's te gaan inrichten. Het ene opvangcentrum was gevestigd in een grote villa aan de St.Jozefstraat, en in gebruik door een Congregatie Zusters welke zelf gehuisvest waren in een gebouw daarnaast. Het tweede opvangcentrum was gehuisvest in de zalen van Café /Restaurant Fouchier in de Hasseltstraat te Tilburg. Nadat de opvang centra's gereed waren, arriveerden al snel de evacués. Overdag werden de evacués verzorgt door de Zusters, welke ook de maaltijden verzorgden. Vanaf 20.OOuur 's- avonds tot 8.OOuur 's-morgens werden wij ingezet om te waken. Hetzelfde gebeurde in het opvangcentrum in Café/Restaurant Fouchier. Zelf werd ik met 5 andere collega's aangewezen in het opvangcentrum aan de St. Jozefstraat te waken. Dit gebeurde via het rooster 2 uur op en 4 uur af. De volgende dag werden wij afgelost door een andere ploeg van 6 collega's, daarna was net weer onze beurt enzv. enzv. In het opvangcentrum aan de St.Jozefstraat werden voornamelijk inwoners van Nw. Vossemeer ondergebracht. Een aantal van hen werden kantje boord gered, waaronder een echtpaar met 4 kinderen. Deze mensen waren alles kwijt en ernstig getraumatiseerd, evenals

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1