vende hand en verbleekte, de vreze Gods kwam over hem I Dan. 5). Hoevelen zijn er in onze tijd. die wèl voor een ogenblik diep onder dc indruk komen van de één of andere gebeurtenis, maar die noch Gods hand, noch Gods waarschuwings schrift daarin erkennen en die door het gebeuren ook niet nader tol Hem gebracht worden. Een ieder echter, die biddende Gods Woord onderzoekt, weet dat in onze tijd God op menigerlei wijze tot dc mensheid spreekt dooi' gebeurtenis sen, die machtige cn vreselijke voor tekenen zijn van de wederkomst des Heeren en die o a. beschreven staan in Malth. 24 29-31 en Luk. 21 25-33. Daarom is het noodzakelijk om in deze hoogst ernstige tijd meer aan dacht te schenken aan een dagelijks onderzoek van de Heilige Schrift. Om deze Bijbelstudie lo stimuleren heeft de Advent-Kcrk een schrifte lijke Bijbelcursus uitgegeven, be staande uit 36 lessen. Deze cursus is kosteloos, hij kan te allen tijde beëindigd worden en verplicht de cursist tot niets. Ruim 35.000 land genoten hebben deze cursus gedu rende de laatste jaren aangevraagd en dagelijks betuigen tientallen hun dank voor de ontvangen zegeningen en geestelijke verdieping van Gods Woord. Elders in dit blad vindt u deze cursus aangekondigd en het is in uw eigen belang om hem zelf ook aan te vragen en er door ver sterkt te worden in het geloof. Onze geteisterde en chaotische wereld heeft Jezus nodig. Wij moe ten tot Hem gaan om gered te worden, voordal het voor eeuwig te laat is. Hij moet ook de Koning zijn van uw hart, uw persoonlijke Verlosser en Zaligmaker. Hij heeft ons door Zijn eigen lijden en sterven geleerd, hoe leed kan verwrongen, kan veranderd worden in een zegen voor onszelf en voor onze mede mensen. Christus heeft het kruis van Golgotha dit symbool der schande - gemaakt tot een brand punt van heerlijkheid, en Hij heeft Zijn levenskruis om onzentwil ge duldig en in onmetelijke liefde ge dragen. En het is de wil van de Goddelijke Meester, dat ieder mens in diezelfde geest van blijmoedige liefde aan droefenis en leed het hoofd biedt. Wij mogen er zeker van zijn, dat in dagen van droefenis God achter ons staat. Dit vaste vertrou wen in God geeft ware levensmoed. Gods kinderen behoeven niet be vreesd te zijn, want zij mogen de overtuiging bezitten, dat de hemelse Vader Zijn almachtige hand be schermend over Zijn kinderen uit gestrekt houdt en de gang van het wereldgebeuren leidt. God roept door Zijn Woord alle mensen toe: „Laat af en weet dat Ik God ben!" (Ps. 46 11a) Laat af van uw bezorgdheid, laat af van uw angstig vrezen, de almachtige God regeert en Hij leidt alle wederwaardigheden des levens ten goede, indien we maar op Hem blijven vertrouwen; Hij staat achter u in dagen van rampspoed, van ziekte, droefenis en rouw. De dichter der uitmuntende geestelijke liederen. Paul Gerhardt 11607 -16761. zegt zo schoon: „Schep moed! zeg aan uw smarte en zorgen goeden nacht! Laat varen, wat uw harte in onrust heeft gebracht! Gij wilt toch niet regeren als een, die alles weet? God blijft, als Heer der heren, met 't hoogst gezag bekleed." Nog vóórdal wij een begrip van God hadden, had God de leven:; weg van een ieder onzer reeds overzien. En Hij is bij machte de wederwaardigheden onzes levens zo Ie bestieren, dat ze ten zegen voor ons worden. Daarom raadt de dichter: „Laat Hem besturen, waken! 't Is wijsheid, wal llij doel. Zo zal Hij alles maken, dal g' u verwondden moet." Wij moeten ons echter zonder voorbehoud aan Hem overgeven „en bij 'I kwaad dat ons ontmoet, stil geloven: God is goed!" De gelovige mag ervan verzekerd zijn, dat al hetgeen wat' hem zonder zijn eigen toedoen overkomt, God dit toelaat tot zegen l Ver col-u V«'U- HET REDDEN VAN KLEINE KINDEREN DOOR STOERE KERELS Mannenwerk is het eigenlijk niet, het verzorgen van zo'n klein blond kindje, maar zij zullen er voor zorgen, dat liet in veiligheid komt. Alle foto'b iu tlil blad. die betrekking hebben op de ramp, zijn afkomstig van liet A.N.P. te A'dam De titelplaat toont ons de overstromingen in Oude Tonge. 6

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 4